Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa karma.

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Patrycja1206
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2015, 16:21
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Gacuś ♥
Wafel ♥
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: Patrycja1206 » 28 lutego 2015, 17:49

Sensibles pisze:Patrycja, nie tylko beaphar nature zasługuje na zbieranie laurów i pochwał. Jest sporo innych karm, które są równie dobre i też nadają się dla świnek jako dobry pokarm :) Spróbuj z Versele Laga Cavia Complete (jeśli upierasz się przy granulacie) lub VL Cavia Nature, jeśli możesz podawać zróżnicowany pokarm. U wielu świnek się sprawdza i jedzą bardzo chętnie. Może to przekona świnkę? Nie ma co męczyć jej i na siłę nakłaniać do zjedzenia karmy, bo jeśli nie lubi, to nie rób nic na siłę. Przekonuj, ale nie za wszelką cenę.


Ja już się poddałam, kupuję VL CN, słyszałam, że jest dla bardziej wybrednych świnek :)

"..Patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca." ♥

Awatar użytkownika

natalie98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2014, 15:51
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: natalie98 » 28 lutego 2015, 21:51

Mój świniak bardzo lubi właśnie beaphar care + :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: Sensibles » 28 lutego 2015, 21:56

Patrycja, tak, większość świnek lubi tę karmę :) I jak, przyjęła się?

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: Dorothi » 28 lutego 2015, 21:59

Mam to samo, moje świnki nie chcą jeść Beaphar Nature, ale za to uwielbiają Beaphar care+, tyle, że care+ jest dużo droższy. Ale co zrobić... Zjadają też trochę Versele Laga Complete, ale bez entuzjazmu. Próbowałam wielokrotnie podsuwać im Beaphar Nature, myślałam, że się przekonają ale nic z tego.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: czikuczikulinka » 22 marca 2015, 14:19

Mój Prosięt nie rekomenduje VL Cavia Nature - jedyne co z nią robił to sikał na nią a ponadto miał uczulenie na któryś ze składników. Świnka ma swoje gusta i guściki więc może nie jeść karmy bo nie smakuje albo cokolwiek. Mój zwierz ma takie zboczenie, że nie tyka kolorowych karm - wyjada tylko zielone chrupki/granulaty/kawałki groszku/cokolwiek co jest zielone w karmie - resztę zostawia - więc póki co jedyny granulat jaki się sprawdził to Vitakraftu dla świnek. Ale zawsze przy nowej karmie trzeba pamiętać, żeby wprowadzać ją stopniowo, żeby zwierzę się przyzwyczaiło i zasmakowało. Z drugiej strony jeżeli zwierz nie chce w ogóle jeść jakiejś karmy to bym go nie zmuszała do tego w postacie podawania tylko tej karmy i zostawiania jej w misce aż zje - w ten sposób świnka może nabawić się jakiś braków witamin czy czegoś bo po prostu nie będzie jadła karmy tylko np. samo sianko i warzywa.


Pig
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 lipca 2015, 17:59
Kontaktowanie:

Re: Nowa karma.

Postautor: Pig » 20 stycznia 2016, 21:08

Potrzebuje pomocy kogoś, kto sie dobrze zna na karmach :D otóż moje pytanie brzmi: czy karma verse laga crispy muesli nadaje sie na karme podstawową? + załączam skład wspomnianej karmy

Skład:
produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa 10%, minerały, nasiona.
Analiza:
białko 15%, tłuszcz 3%, błonnik 13%, popiół 7%, wapń 1%, fosfor 0,55%.

Pozdrawiam, Pig :P

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas