Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: tomass95 » 30 marca 2015, 18:47

Witam, mam pytanie jakie karmy kupujecie dla swoich pupili ? Chodzi mi w miare w przestępnej cenie do 10 zł za 0,5 kg. Zazwyczaj kupowałem z Vitapolu , nie dawno kupiłem inną z Tropifitu ktoś może też ją kupuje co o niej powiecie ? :D
Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Bibu » 30 marca 2015, 19:13

Niestety ale Vitapol to ponoć największy syf. Ja kupuję świnkom cavia nature od versele laga. Ostatnio znalazłam sklep, w którym kilogram tej karmy na wagę kosztuje 15zł, więc niewiele więcej od smieciowego Vitapolu. Wcześniej kupowalam worek 2.5kg za 40 zł, wystarczal dla dwóch wiecznie głodnych świnek na 1.5-2 miesiące. Generalnie zdziwiłam się, że sprzedają ja również na wagę, wzięłam 1.5kg za 22zl. O tej karmie co kupiłeś nie mam pojęcia :) ale ze pytanie było jakie karmy podajemy, to może się zainspirujesz :D patrząc na okładkę Tropifitu widać zboża, których świnka morska nie powinna jeść,ale składu nie widać ;)


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: chupakabra » 30 marca 2015, 20:02

Witaj, ja też słyszałam i z własnego doświadczenia wiem, że karmy Vitapolu zawierają dużo "śmieci". Moja świnka praktycznie nie chciała jej jeść. Przeszłam na karmy Versele Laga, o których dowiedziałam się na tym forum. Kupiłam śwince Versele Laga crispy muesli, ale świnka wyjadała to co lubiła, większość szło do kosza. Zauważyłam, że moja świnka wcale nie lubi jadać ziaren i produktów piekarniczych. W końcu kupiłam jej Versele Laga crispy pellet. Ja jestem zadowolona i prosiak również. Nic się nie marnuje. 2 kg worek karmy kosztuje ok 26 zł. Więc wychodzi na to, że 1kg tej karmy kosztuje 13 zł. Śmieciowy Vitapol 1kg kosztuje tyle samo. Ja zamawiam w sklepie online po kilka paczek, bo u mnie w sklepie stacjonarnym nie ma tej karmy. Polecam kupić prosiakowi od razu crispy pellet, bo w tym crispy muesli też połowa to śmieci.

Co do Tropoifitu też nie jest najlepszy, jednak moim zdaniem lepszy niż Vitapol. Nie kupiłam go nigdy ale miała okazję obejrzeć w zoologu. Wydawało się, że zawiera mniej ziaren, ale za to sporo jest produktów piekarniczych.


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Arya90 » 30 marca 2015, 21:41

Ja kupuję versele lagę cavia complete. Warta swojej ceny. Świniak ją bardzo lubi i nie ma śmieci w składzie.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Bibu » 30 marca 2015, 23:38

Cavia complete jest droga (ja dałam 18zl za pół kilo, więc sporo...), moje świnki w ogóle nią wzgardzily, nie spróbowały nawet kawałka po powachaniu. Na początku dostały crispy musli i faktycznie połowa szla do kosza. Nature jedzą pięknie do ostatniego okruszka. Ale to już zależy od świnki :) generalnie dużo jest sto razy lepszych karm dla świnek, a w podobnej cenie co te kiepskie, o dziwo!


Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: tomass95 » 1 kwietnia 2015, 18:07

w moim miescie nie ma takiego duzego wyboru karm dla swinek morskich i gryzoni ogółem, jest mze 3-4 sklepy w wiekszosci maja tylko vitapolu..;/ zdaza sie też vitakraftu .. ale nic o tej firmie nie słyszałem.. ;) . A powiedzcie jak karmicie swoije swinki dokładnie ? chodzi mi ze ciagle miska pełna i je kiedy chce czy np 2 łyżki dziennie ..? słyszałem ze to grozi zbieraniu sie tłuszczu przy sercu. i ze problemy moga miec swiniaki jak za duzo witamin oraz ziaren, a jesli chodzi o warzywa owoce co ile dajecie im sałate marchew jabłko ogórka itp ? jak w nadmiarze zje to chyba to nic nie grozi ?


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Bibu » 1 kwietnia 2015, 22:35

Ja daję moim świnkom codziennie sałatkę rano, na przykład: sałatę rzymską, pomidorka, paprykę, seler namioty, marchewkę, seler, pietruszkę, buraczki (oczywiście nie całe, tylko kawałki)... Generalnie te składniki mieszam i robie różne kombinacje i praktycznie zawsze mam je w lodówce. W ciągu dnia dostają ogórka jako przysmak, dwa czy trzy plasterki. Sporadycznie, raz w tygodniu albo rzadziej dostają owoce jak kawałek jabłka, plasterek banana... Ostatnio próbowały tez rzodkiewki i chyba smakowała ;)

Sianko mają cały czas a karmę dosypuję jak zauważe ze się kończy w misce. Póki co nie są otyłe ani nic ;)

Co do karm to można je zamówić w korzystnej cenie w internecie, ja gdybym nie znalazła w sklepach u mnie (a o dziwo versele laga jest w każdym zoologicznym jaki odwiedzam) to bym zamawiala przez neta ;)


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Arya90 » 2 kwietnia 2015, 9:01

Bibu pisze:Cavia complete jest droga (ja dałam 18zl za pół kilo, więc sporo...), moje świnki w ogóle nią wzgardzily, nie spróbowały nawet kawałka po powachaniu. Na początku dostały crispy musli i faktycznie połowa szla do kosza. Nature jedzą pięknie do ostatniego okruszka. Ale to już zależy od świnki :) generalnie dużo jest sto razy lepszych karm dla świnek, a w podobnej cenie co te kiepskie, o dziwo!


Podajesz wysoką cenę :)
U mnie w mieście ta karma kosztuje 13 zł za 500 g. A przez internet zamawiam 1,75 kg za 40 zł :)
Przy tym, że starcza nam ta karma na 3 msc to nie są to wielkie koszty :)

Co do karmienia, odpisałam Ci tomass w innym wątku, w którym o to pytasz.


daniel86
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:33
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: daniel86 » 2 kwietnia 2015, 9:51

Jeśli chcesz wydać na dobrą karmę jak najmniej, to polecam opakowania 10kg. Na allegro Versele Laga Cavia Nature kupisz za 99 zł z przesyłką. Wychodzi dyszka za kilogram dobrej karmy. Jak dla Ciebie za dużo na raz, to zawsze można się dogadać z właścicielem innej świnki i kupić na pół.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Różne rodzaje karm.. ale która najlepsza ?

Postautor: Bibu » 2 kwietnia 2015, 9:53

Arya90 pisze:
Bibu pisze:Cavia complete jest droga (ja dałam 18zl za pół kilo, więc sporo...), moje świnki w ogóle nią wzgardzily, nie spróbowały nawet kawałka po powachaniu. Na początku dostały crispy musli i faktycznie połowa szla do kosza. Nature jedzą pięknie do ostatniego okruszka. Ale to już zależy od świnki :) generalnie dużo jest sto razy lepszych karm dla świnek, a w podobnej cenie co te kiepskie, o dziwo!


Podajesz wysoką cenę :)
U mnie w mieście ta karma kosztuje 13 zł za 500 g. A przez internet zamawiam 1,75 kg za 40 zł :)
Przy tym, że starcza nam ta karma na 3 msc to nie są to wielkie koszty :)

Co do karmienia, odpisałam Ci tomass w innym wątku, w którym o to pytasz.


O kurcze, a u mnie w mieście poniżej 17zl za pół kilo nie znalazłam... No ale nie mam już tego problemu, chciałam zrobić świnkom przyjemność a one nawet nie spróbowały i cala paczka stoi nietknięta, ani nie mam komu oddać z otoczenia ani nic :s czasami dosypuję licząc, że zjedzą, nie zauważą w cavii nature, ale gdzie tam xD potrafią w złości miskę przewrócić :|


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas