Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatki naszych swinek-galerie

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: madzia0902 » 19 grudnia 2015, 21:47

A tak wygląda klatka moich świneczek, myślę że jest w miarę ok :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 lutego 2016, 23:38 przez madzia0902, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

MiMiMiM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 stycznia 2016, 16:21
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: MiMiMiM » 9 stycznia 2016, 2:12

Klatka Majki. Maja jest z nami od Wigilii więc nie specjalnie długo, ale kochamy ją miłością bezwzględną. Uprzedzając zarzuty w klatce ma drewniany domek jesteśmy jednak na etapie oswajania i chcąc cokolwiek z nią zrobić trzeba go zabierać bo inaczej za nic w świecie nie chciała wychodzić.
A te ogórki no coż... próba przekupstwa żeby na wybieg wyszła. Jak na razie nie chce sama a jakąś przemocą wydaje nam się jej przekładanie więc walczymy i kusimy ogórkowego potworka ogórkami .... :) :tooth: Miski z jedzeniem też przekładamy prubując wziąć ją głodem:)
Pudełko po Michałkach jest rozwiązaniem czasowym bo jak go nie było to nawet po przełożeniu bardzo szybko uciekała do klatki.
Aktualnie, ponieważ jak widać klatka nie jest za duża (70) ma dorobiony wybieg jest jednak trochę nieporęcznie bo to wszystko stoi na ziemi przed szafą, ale planujemy zrobienie jej klatki. Wczoraj sprzedałyśmy jedną szafkę i w jej miejsce stanie komoda a na niej klatka robiona przeze mnie i mamę . Mam więc pytanie jak wysokie muszą być ścianki aby świnka nie wyskoczyła ( z wybiegou nie wyskakuje ale po pierwsze głównie się chowa a po drugie jest jeszcze młoda.
Załączniki
2016-01-06 12.50.jpg
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 2016, 2:39 przez MiMiMiM, łącznie zmieniany 1 raz.


MiMiMiM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 stycznia 2016, 16:21
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: MiMiMiM » 9 stycznia 2016, 2:35

Aaaa będę wdzięczna za wszelkie sugestie doświadczonych chodowców. ( hamaczek i legowisko mama uszyje Majce jednak dopiero zamówiłyśmy polar i wypełnienie)
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Do nowej klatki będziemy szukać Maji koleżanki więc jakby ktoś wiedział o jakiejś śwince do adopcji z okolicy Żor (na południe od Katowic) to proszę o info.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: befana30 » 9 stycznia 2016, 8:28

Mysle, ze dopoki Maja sie nie oswoi taka tymczasowa klatka moze byc z jednym zastrzezeniem tylko- dostrzeglam pellet, a jako sciolka bez drybeta czy maty to niedobre rozwiazanie, pokaleczy lapki, porobia sie ranki, odlezyny ktore czesto zamieniaja sie w grzybice, takze sypnij grubo pelletu i na to np.mata lazienkow albo i samych trocin, tylko tez wiecej poniewaz w tym momencie podklad dziala rowniez jako izolant, by od podlogi nie "ciaglo" ja moim trocin sypie ok.4-5cm grubosci- wiadomo musi lepiej wchlaniac kiedy siku zrobi czy byc dostatecznie miekkie by sie mogla polozyc :)
Biorac pod uwage krotki czas pobytu podoba mi sie rowniez ten wybieg- jak na razie prosiek maly to i wybieg dobry wielkosciowo i klatka, ale potem wiadomo podrosnie i bedzie chciala pohasac :)
Osobiscie sugeruje jednak umieszczanie klatek na podlodze ze wzgledu na ryzyko wyskoczenia i okaleczenia sie, jednak jak juz masz dla niej "zarezerwowane" miejsce, a chcialabys miec klatke otwarta od gory to bedzie musiala byc wysoka na ok.40cm a nawet 50cm, pewnie wielu forumowiczow sie ze mna nie zgodzi twierdzac, ze za wysoko ja jednak mam klatke wysoka na 35cm i moje proski nie tylko z niej same juz pare razy wyskoczyly gora, jak i wskoczyly na gore gdy byly wypuszczone- a szokiem bylo, gdy na klatce ostatnio znalazlam 5-miesieczna Kluske :O bo wydawala mi sie jednak za mala na takie akrobacje- jak widac kiedy chca to potrafia, wiec naprawde jesli klatka ma stac wysoko to ku ostroznosci lepiej ja zrobic wyzsza ;)
A z czego bedziesz robic klatke? z tych kratek c&c..? :D podobaja mi sie bardzo, daja takie fajne mozliwosci i rozwiazania, ale jeszcze sie na nie u mnie nie natknelam :) takze z niecierpliwoscia czekam na koncowy efekt z hamaczkiem i legowiskiem :naughty:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

MiMiMiM
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 stycznia 2016, 16:21
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: MiMiMiM » 9 stycznia 2016, 11:59

No właśnie chcemy jej kupić tą matę ale musimy pojechać do jakiegoś większego miasta bo u nas nie ma a mama przez internet nie chce zamówić bo powiedziała że trzeba ją samemu kupić bo ponoć kiedyś mieliśmy taką w łazience ale trzeba było ją szybko wyrzucić bo śmierdziała jakimiś chemikaliami czy plastykiem i nie dało się tego zapachu nawet praniem usunać.

Co do klatki to będzie ze sklejki drewnianych listewek siatki z ogrodniczego na spodzie będzie wykładzina żeby siuśki w sklejkę nie wsiąkały no i będzie prawdopodobnie dwupoziomowa


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: befana30 » 9 stycznia 2016, 12:59

a wykladzina taka gumolitowa PVC aby nie wchlanialo w panele, tak? :) dobry pomysl- to tym bardziej sie doczekac nie moge na efekt koncowy skoro sie zabieracie za taki projekt :naughty:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
zuziaimama
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 lutego 2016, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: zuziaimama » 4 lutego 2016, 14:15

Bardzo Nam sie podobaja klatki c&c ale mamy 3 pokojowe mieszkanie i malo miejsca, chyba ze zrobimy im letnia rezydencje na podworku :D
A oto nasza klatka 80x45 a w srodku Georgina I Miranda
Załączniki
8aa1aa1026b58677f5dbd4b5b022d1fe.jpg


BlooDi
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 lutego 2016, 16:30
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: BlooDi » 8 lutego 2016, 11:23

Witam,

Poczytalem trochę ten wątek i widzę, że niktórzy strasznie krzywdzą swoje prosiaczki, ale większość to prawdziwi miłośnicy tych słodkich futrzaków.

Proszę o opinie na temat mieszkanka Antośki
2016-02-07 16.47.54.jpg


Do domku na pięterku włożyłem kawalek kocyka.
Czy taka klatka jest okej?

Klatka ma wymiary 70x40 jak prosiaczek podrośnie to kupimy albo zbudujemy coś większego.


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: enka5152 » 8 lutego 2016, 16:22

BlooDi pisze:Witam,

Poczytalem trochę ten wątek i widzę, że niktórzy strasznie krzywdzą swoje prosiaczki, ale większość to prawdziwi miłośnicy tych słodkich futrzaków.

Proszę o opinie na temat mieszkanka Antośki
2016-02-07 16.47.54.jpg


Do domku na pięterku włożyłem kawalek kocyka.
Czy taka klatka jest okej?

Klatka ma wymiary 70x40 jak prosiaczek podrośnie to kupimy albo zbudujemy coś większego.


Fajna klatka :D Ładnie urządzona :) Wydaję mi się, że jest ok.

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

BlooDi
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 lutego 2016, 16:30
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: BlooDi » 9 lutego 2016, 19:48

Myślę nad zakupem większej klatki dla Antosi takiej 120 i zastanawiają mnie szczebelki. Czy dla świnki lepsze chromowane/cynkowane czy malowane proszkowo. Ciekawy jestem czy swinka nie zje farby gryząc szczebelki. Na allegro znalazlem klatke za male pieniądze.
http://allegro.pl/hoppel-120-i5955168564.html

Co o niej sądzicie?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas