Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatki naszych swinek-galerie

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Damian_1 » 4 lipca 2011, 19:31

Mam takie pytanie, jaka jest potrzebna klatka dla 2 świnek żeby wybieg był im nie potrzebny :?:


Awatar użytkownika

Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Inka97 » 4 lipca 2011, 20:35

Wybieg jest zawsze potrzebny, niezależnie od wielkości klatki. Możesz zrobić zagrodę i otworzyć klatkę, aby świnki mogły wychodzić kiedy chcą i już im będzie wybieg że tak powiem wisiał ;)

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: vagina_denata » 4 lipca 2011, 22:49

Albo zabezpieczyć pokój i niech wychodzą kiedy chcą :) Jest to o tyle wygodne, że jak wypuszcza się świnkę na wybieg o nie zawsze trafi się w jej nastrój i może nie chcieć biegać. Ale wybieg jest zawsze potrzebny, bo stymuluje ciekawość świnek i zaspokaja ich potrzeby badawcze.

bez imienny pisze:droga/i vegino_denato
tak myślałam, i gdyby nie była dla świnek to do niczego. dla chomików ma za duże odstępy między kratkami. zapewniam cię i możesz być spokojny/a że jest to odpowiednia klatka dla świnek mimo swoich stosunkowych rozmiarów. spokojna twoja rozczochrana! ;)

Drogi bez imienny!
Zgadzam się w 100%, że ta klatka jest do niczego, powiem więcej, jest kompletnie do chrzanu i również nie wyobrażam sobie zwierzęcia, które mogłoby w niej zamieszkać i nie czuć się jak w zatrzaśniętej windzie. I nie, nie jest to odpowiednia klatka dla świnek.
Sam napisałeś, ze masz jeszcze inne klatki, czemu męczysz świnkę trzymając ją w takim, za przeproszeniem, gównie, zamiast dać jej normalne mieszkanie skoro możesz?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
wlazły
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 11:38
Świnki morskie: Tosiek
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: wlazły » 5 lipca 2011, 8:21

Ja spróbuję zrobić własną klatkę. Nie wiem czy mi to wyjdzie wiec tata mi pomoże, poproszę go. Jeszcze nie wiem kiedy zacznę.

Mój największy skarb Tosiek.
Był chomik. Były rybki. Jest pies. Ale najbardziej kocham moją świnkę.

MiłośniczkaProśków

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: MiłośniczkaProśków » 5 lipca 2011, 10:34

damianek333 - hm. Moim zdaniem wybieg jest ZAWSZE potrzebny ;) A jak nie możesz często ich wypuszczać,to kup klatkę 140 cm,lub 120. Jednak gdybyś postarał się o tą większą mógłbyś wypuszczać świnki tylko 2-3 razy w tygodniu,bo taka klatka to gigant OO.

vagina_denata- popieram w 100% ! Przecież sama świnka ma jakieś 20 cm długości, a ty ją trzymasz w takiej małej klatce ! Skoro masz inne to ją przełóż,co ci szkodzi ? No chyba że jedna ma 50 cm, a druga 60 ,to radzę zainwestować w 80-tkę,przynajmniej. A po za tym - dlaczego masz tylko jedną świnkę ? One są zwierzętami stadnymi.


Awatar użytkownika
Kimie
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 2010, 19:33
Świnki morskie: Soo Min i Miwa :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Kimie » 5 lipca 2011, 13:16

Ja mam klatke 120stkę i nareszcie dodaje wcześniej obiecane zdjęcia.
Załączniki
Obraz 024.jpg
Obraz 025.jpg
Przejście między klatkami
Obraz 027.jpg
Klatka 'podwórkowa'
Obraz 034.jpg
Obraz 037.jpg
Nowa klatka
11058562.JPG
Tak było kiedyś (jedna świnka miała wtedy grzybicę i dlatego były rozdzielone)


MiłośniczkaProśków

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: MiłośniczkaProśków » 5 lipca 2011, 13:45

Kimie - mnie się klatka podoba. Fajnie mieć 120-stkę ?
A czy ten hamak się nie załamie pod świńskimi tyłeczkami ? :D


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Sensibles » 5 lipca 2011, 13:50

Ja spróbuję zrobić własną klatkę. Nie wiem czy mi to wyjdzie wiec tata mi pomoże, poproszę go. Jeszcze nie wiem kiedy zacznę.

Ja mam własnoręcznie robioną klatkę, a więc jakbyś miał jakieś pytania i wątpliwości to pisz, postaram się pomóc :) Tylko że wtedy przenieśmy się z dyskusją na ten temat do tego tematu: viewtopic.php?f=3&t=1964 ;)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Kimie
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 2010, 19:33
Świnki morskie: Soo Min i Miwa :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Kimie » 5 lipca 2011, 14:11

MiłośniczkaProśków, teraz mają już inny hamak, z jeansu i jest bardziej ż etak powiem 'stabilny' :D A co do 120stki, na początku moje oczy nie mogły przywyknąć do jej rozmiaru, ale teraz jest już ok ;p Mogę ją rzadziej czyścić niż poprzednią i mam ten 'komfort myślenia', że w każdej chwili mogę przygarnąć pod swój dach jeszcze jedną świnkę, a warunki nadal będą dla nich dogodne. I świniaki jakie zadowolone :D


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Jaką masz klatkę?

Postautor: Damian_1 » 5 lipca 2011, 15:26

Może na jesień się uda przenieś do innego pokoju to bym może zrobił świnkom do klatki 100 (bo taką już mam) wybieg który miały by 24h na dobę. Ale boję się że by mi tam sikały na podłogę, bo jak gonią po domu to często coś gdzieś zostawią :roll:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas