Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla swinki w domu i na dworze.

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Gaga
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 marca 2011, 21:14
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Gaga » 11 marca 2011, 19:37

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... lowy/31677
Wyzej wymieniony kojec ma olbrzymia zalete a mianowicie elementy sa juz polaczone wiec latwe w szybkiej "obsludze". Kratki C&C ktore wspomina Misiu sa lepsze na klatke. Zapiecia sa twarde i czeste rozlaczanie jest klopotliwe. Poza tym niestety nie sa jeszcze dostepne w Polsce. Kolejna kwestia to podloga. Oczywiscie mozecie pozwolic swince biegac bezposrednio na podlodze, ale osobiscie odradzam. Wprawdzie nasi chlopcy tez najpierw biegali po podlodze, ale po tym jak obaj rozchorowali sie bardzo ciezko zmienilysmy obyczaje a wlasciwie zwyczaje. Wyjasnie o co chodzi. W grudniu Leo (potem Theo sie zarazil) podlapal ostra infekcje (streptococcus) ktora skonczyla sie nadaktywna krtania i przeczulica. Lekarz wyjasnila nam ze najprawdopodobniej zalapali bakterie z podlogi. Wtedy przypomnialo mi sie ze kiedys tak samo stalo sie z naszym krolikiem i kotem. Tutaj w Kanadzie. I podobnie jak w Polsce dr Patoka tak samo dr Priller w Kanadzie twierdzila ze bakterie z podlogi sa najprawdopodobniej odpowiedzialne za chorobe naszych zwierzakow.
Tak wiec aby uniknac kolejnego klopotu Ewa kladzie w kojcu koc polarowy i wtedy wypuszcza chlopakow.
Wracajac do kojca to teraz jest znizka, kojec jest ladny, kolorowy i niezwykle uzyteczny. Polecam.


Awatar użytkownika

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Sandi » 11 marca 2011, 21:02

Ja w lato chciałam pojechać do ciotki na wieś i przy pomocy wujka zrobić taki wybieg z niepotrzebnych desek, gwoździ i listew, których w rupieciarni jest pod dostatkiem.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Martex » 13 marca 2011, 19:48

Pod koniec kwietnia w wielkanoc, jadę do mojej cioci na działkę . Już baardzo dawno zaplanowałam sobie (chyba w grudniu jeszcze), że z desek które wujek ma na działce zrobimy taki duży wybieg :) Potem go schowamy, a jak przyjedziemy w wakacje to znowu wyjmiemy :)

Ogólnie pomysł wziął się z tego, że mi się coś takiego przyśniło :D Opowiadałam to tylko Sandi, chciałam na forum ale zapomniałam :)


Gela
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Punk i Niuńka
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Gela » 4 kwietnia 2011, 18:48

Moje świnki będąc na wybiegu chowają się pod fotele, tam się załatwiają... Postanowiłam im zrobić coś w rodzaju dwupokojowego mieszkania :D mianowicie obok klatki ustawiłam pojemnik plastikowy o podobnych wymiarach (czasem służy mi za drugą klatkę), połączyłam tak, by świnki nie mogły stamtąd uciec. W "drugim pokoju" umieściłam legowisko, które regularnie piorę. Świnki uwielbiają tam przebywać, mają więcej przestrzeni i ruchu (z racji skoków między pokojami) :D.


Arini

Re: Wybieg na dwór dla naszych świnek

Postautor: Arini » 28 maja 2011, 18:01

Ja raczej nie będę inwestować w żadne ogrodzenia. Kiedy będzie ciepło będę odczepiać kuwetę od klatki, a te pręty położę po prostu na trawie. Myślę, że będzie to dobre rozwiązanie, szczególnie, że mam duuuży ogród i mogę położyć te pręty wszędzie ;D Mam nadzieję, że świnka będzie zadowolona :)
PS Użyłam czasu przyszłego "będzie" ponieważ świnkę dostanę ok. 12 lipca... Już nie mogę się doczekać :D
Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, 11:23 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: "Czas przyszły" a nie "forma przyszła" - to nie angielski. ;)


Konto usunięte

Re: Wybieg na dwór dla naszych świnek

Postautor: Konto usunięte » 29 maja 2011, 16:40

To ,że mam bardzooo zdolnego tate zrobi mi wybieg dla Stefanka .We wtorek zaczyna nie mogę doczekać się efektów . :D


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na dwór dla naszych świnek

Postautor: vagina_denata » 29 maja 2011, 18:37

Arini jak najbardziej, jest to dobre rozwiązanie :) Polecam położyć na kratki coś ciężkiego, żeby świnka ich nie podważyła i nie uciekła i kocyk dla ochrony przed słońcem :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Wybieg

Postautor: Meam » 16 lipca 2011, 15:36

Za niecały tydzień wyjeżdżam na wakacje. Będą dwie świnki przeciwnej płci.
Chcę zrobić albo jeden wybieg przedzielony na pół, lub dwa osobne.
Macie jakiś pomysł, jak zrobić wytrzymały i w miarę wyglądający wybieg?
Nie stać mnie na kupno wybiegu jak na razie. Do dyspozycji będzie drewno, siatka. Do drewna młotek i malutki gwoździe- takie małe że świnka nie zrobi sobie krzywdy.
Jakieś pomysły?

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Sensibles » 16 lipca 2011, 15:39

Według mnie możesz zrobić jeden wybieg i puszczać na zmianę. A jak chcesz przedzielony to przecież żaden problem - paliki z drewna robisz, wbijasz solidnie w ziemię i po bokach i z góry siatka. No, z góry może niekoniecznie, ale wtedy musisz ciągle przy nich siedzieć i uważać, żeby żaden pies ani kot nie wszedł.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Re: Wybieg

Postautor: Meam » 16 lipca 2011, 17:09

Domi, pies żaden nie wejdzie, a kotów tam nie ma :P
Chodzi głównie o jastrzębie, bo tam gdzie jeżdżę jest ich pełno

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas