Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy dwie świnki mogą..?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Roxiak
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 lutego 2015, 18:13
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Roxi [*] ♥
Kontaktowanie:

Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Roxiak » 29 marca 2015, 21:00

Mam takie pytanko... Czy dwie świnki mogą mieszkać razem w klatce 80x47 ? I czy mogłabym zrobić im miejsce na wybieg i połączyć go z klatką? Chodzi mi o klatkę z wybiegiem non stop. Myślicie że wtedy takie wymiary klatki wystarczyły by dla ddwóch prosiaczkow?
Wiem pokręciłam trochę :rotfl: ale mam nadzieję, że mnie zrozumieliście :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: wie-kot » 29 marca 2015, 22:51

Moje prośki narazie zamieszkują taką klatkę. Wybieg owszem mają, ale nie wychodzą z klatki same (nigdy ;) ). Wiadomo im większa, tym lepsza, ale chyba lepsze dwa w takiej, niz jeden w 100. To tylko moje subiektywne zdanie.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Roxiak
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 lutego 2015, 18:13
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Roxi [*] ♥
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Roxiak » 30 marca 2015, 7:28

Dziękuję (Dziękujemy) Trochę się tego obawiałam, bo wszyscy piszą, że dla dwóch świnek klatka minimum 100 . A ponieważ moja Roxy czuje się samotnie chciałam dać jej do towarzystwa jakąś panienke. Problem był tylko z klatką. :)


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Arya90 » 30 marca 2015, 9:02

Ja też dokupuję drugą świnkę do takiej klatki. Ale będą miały wybieg tak jak ma teraz jedna 10 m2 od godziny 16 do 24. Moja świnka właśnie wczoraj nauczyła się sama wychodzić z klatki i jest z siebie dumna jak paw. Cały czas nam demonstruje wchodzenie i wychodzenie i kwiczy wesoło :D


Roxiak
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 lutego 2015, 18:13
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Roxi [*] ♥
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Roxiak » 30 marca 2015, 15:52

Super Arya90 moja pysia jeszcze się boi, ale mam nadzieje, że nowa koleżanka ją zachęci. Dlatego postaram się wybrać odważniejszą świeczkę bo Roxy jest bardzo bardzo bojaźliwa.
PS. Kc. mój tchórzu ♥♥♥


bastek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 17:48
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: bastek » 4 kwietnia 2015, 11:10

Roxiak pisze:Mam takie pytanko... Czy dwie świnki mogą mieszkać razem w klatce 80x47 ? I czy mogłabym zrobić im miejsce na wybieg i połączyć go z klatką? Chodzi mi o klatkę z wybiegiem non stop. Myślicie że wtedy takie wymiary klatki wystarczyły by dla ddwóch prosiaczkow?
Wiem pokręciłam trochę :rotfl: ale mam nadzieję, że mnie zrozumieliście :D

Tak,co więcej tak wolą.


0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: 0paulusia0 » 30 czerwca 2015, 13:27

Doczepie się dobrego tematu :)
Mam 1.5 roczną peruwiankę Grażyłkę, która mieszka w klatce 73 x 44, niestety nie ma wybiegu z braku miejsca w mieszkaniu. Sama nie wychodzi z klatki, często ją wypuszczam ale nie bardzo lubi się przechadzać po pokoju bo za parę minut wskakuje do klatki. Dodam, że ją zaadoptowałam ponad 2 miesiące temu i nie miała wybiegu ani często nie była brana na ręce. Zastanawiam się nad wzięciem dla niej koleżanki tylko nie wiem czy ta klatka będzie wystarczająca dla nich obu jeśli większość czasu będą spędzać w niej chyba, że mała swinka nauczy się korzystać z chodzenia po pokoju i zachęci starszą koleżankę. Kolejna obawa jest fakt, że często wyjeżdżam na weekendy i zawsze zabieram ze sobą swinke w transporteru, który z pewnością bym musiała zamienić na większy. I mam wielki dylemat czy w takich warunkach mogą być dwie świnki czy lepiej pozostać przy jednej by miała większy komfort. Zapomniałam dodać, że zanim ją przygarnęłam to również żyła w samotności. Czy dobrze jest łączyć świnki z taķą różnicą wieku ? Proszę o rady :)


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Amiya » 1 lipca 2015, 16:45

Klatka jest za mała.
Minimalne wymiary klatki dla dwóch świnek, to 100x50 cm, ale czym większa klatka, tym lepsza.
Do odpowiednich wymiarów klatki możesz zrobić wybieg, ale klatka o tych wymiarach to minimum, nie może być mniejsza.
Możesz zrobić samodzielnie klatkę z kratek C&C. :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: Amiya » 1 lipca 2015, 17:01

0paulusia0 pisze:Doczepie się dobrego tematu :)
Mam 1.5 roczną peruwiankę Grażyłkę, która mieszka w klatce 73 x 44, niestety nie ma wybiegu z braku miejsca w mieszkaniu. Sama nie wychodzi z klatki, często ją wypuszczam ale nie bardzo lubi się przechadzać po pokoju bo za parę minut wskakuje do klatki. Dodam, że ją zaadoptowałam ponad 2 miesiące temu i nie miała wybiegu ani często nie była brana na ręce. Zastanawiam się nad wzięciem dla niej koleżanki tylko nie wiem czy ta klatka będzie wystarczająca dla nich obu jeśli większość czasu będą spędzać w niej chyba, że mała swinka nauczy się korzystać z chodzenia po pokoju i zachęci starszą koleżankę. Kolejna obawa jest fakt, że często wyjeżdżam na weekendy i zawsze zabieram ze sobą swinke w transporteru, który z pewnością bym musiała zamienić na większy. I mam wielki dylemat czy w takich warunkach mogą być dwie świnki czy lepiej pozostać przy jednej by miała większy komfort. Zapomniałam dodać, że zanim ją przygarnęłam to również żyła w samotności. Czy dobrze jest łączyć świnki z taķą różnicą wieku ? Proszę o rady :)

Świnki to zwierzątka stadne, więc dwie tej samej płci to minimum.
Minimalne wymiary klatki dla dwóch świnek, to 100x50 cm. Twoja obecna nie nadaję się nawet dla jednej świnki, bo klatka dla jednego osobnika powinna mieć wymiary 80x50 cm.
Skoro masz mało miejsca w mieszkaniu, to po co brałaś świnkę?
Świnki w tak małej klatce będą się męczyć, dlatego klatkę musisz kupić większą.
Świnki możesz łączyć w każdym wieku (oczywiście nie samca i samiczkę, bo do tego trzeba mieć zarejestrowaną hodowlę). Moja koleżanka do swojego kilkumiesięcznego samczyka, zakupiła drugiego dwuletniego samca i świnki bez problemu się polubiły.
Mój obecny samczyk ma 1,5 roku i będzie niedługo mieć towarzysza, który urodził się na początku Czerwca tego roku.
Świnki na początku mogą toczyć spory o terytorium, ale rzadko się zdarza spór w postaci walk. Najczęściej jest to wydawanie dźwięku przy drugim prosiaku i ruszanie tylną częścią ciała.

Świnka w transporterze może przebywać tylko w czasie podróży. Później musi być w klatce o odpowiednich wymiarach.

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Czy dwie świnki mogą..?

Postautor: 0paulusia0 » 1 lipca 2015, 18:13

Klatkę mam chyba tak zwana 80 tylko wymiany, które podałam to powierzchnia po której może poruszać, mam taką klatkę jak ta http://www.e-pazur.com/p4756,klatka-dla ... plast.html Czy faktycznie jest za mała, czy jednak jest to standardowa 80? W takim razie nie wezmę kolejnej świnki skoro nie mam póki co warunków by mieć dwie. To jest moja pierwsza świnka nie mam więc doświadczenia w opiece nad nimi, klatka wydawała mi się bardzo duża byłam pewna, że to setka po zmierzeniu się jednak zdziwiłam. Sądzę, że świnka ma teraz lepsze warunki niż miała wcześniej bo nie była w ogóle wypuszczana z klatki tak by mogła sobie swobodnie chodzić po pokoju czy po łące.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas