Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwna choroba?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Luna24
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, 18:21
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Dziwna choroba?

Postautor: Luna24 » 26 czerwca 2013, 17:30

Otóż moja Luna ma pewien problem. Od wczoraj (wtorek, 25.06) świnka była bardzo osowiała. W domu rodzice sądzili, że to powód dołującej pogody (otóż taka była, a dodatkowo burza). Wszyscy myśleli, że śwince przejdzie. Ostatnio od około kilku dni świnka zaczęła niesamowicie linieć. A dzisiaj... jest to samo co wczoraj świnka siedzi w kącie klatki, cała napuszona ze sterczącą sierścią. Nawet jak się jej otworzy drzwiczki klatki nie zaczyna zwracać na siebie uwagi, nie wychodzi z niej. Kiedy ją wypuściłam od razu pomaszerowała do kącika. Co do jedzenia to świnka je, sama widziałam jak coś chrupała w karmie, jadła trochę sianka, ale to krótko. Luna ma około 2 lat i jeszcze nigdy osowiałość nie utrzymywała się aż tak długo (nie licząc tego jak była mała i przybyła do nowego domu). Pewnie teraz będą komentarze, że trzeba iść do weta, albo ''nie da się określić na odległość, ale w miasteczku w którym mieszkam nie ma weterynarza, który świetnie znałby się na świnkach. Co prawda jest pewna pani weterynarz, która cieszy się bardzo dużym uznaniem, ale wśród właścicieli psów i kotów. Najbliższego weta, który zna się na prosiaczkach jest oddalony o ok. 100 km (listę wetów znalazłam o ile dobrze pamiętam na stronie SPŚM). Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Świnka morska- takie małe stworzonko, a takie pocieszne :)

Mój blog:
http://inspiracjamoimparagrafem.blogspot.com/

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: Dziwna choroba?

Postautor: Dorotka » 26 czerwca 2013, 17:38

No bo taka jest prawda, że nikt Ci nic nie powie na odległość zwłaszcza, że nikt z nas nie jest weterynarzem... Skoro świnka je to chyba nie jest tak źle, ale to że jet osowiała nigdy nie wróży nic dobrego. A patrzyłaś czy załatwia się normalnie?


Luna24
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, 18:21
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Dziwna choroba?

Postautor: Luna24 » 26 czerwca 2013, 18:30

Świnka się zsikała, a co do bobków to są trochę za małe jak na nią.

Świnka morska- takie małe stworzonko, a takie pocieszne :)

Mój blog:
http://inspiracjamoimparagrafem.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Dziwna choroba?

Postautor: Asia909 » 26 czerwca 2013, 18:37

Lepiej udaj się do weterynarza. Świnki nie reaguję aż w takim stopniu na ,,POGODĘ POD PSEM".
Wybierz sie do weterynarza, który ma dobre opinie a nie jest wyszczególniony na liście SPŚM. Szczerze mówiąc każdy weterynarz ma choć trochę wiedzy na temat gryzoni.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

jaga
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 czerwca 2013, 20:39
Kontaktowanie:

Re: Dziwna choroba?

Postautor: jaga » 26 czerwca 2013, 20:42

Jak się bierze świnkę jako swojego pupila to trzeba byc odpowiedzialnym właścicielem. Jak świnka napuszona jest to znak że jest naprawdę chora i żadne domowe sposoby na to nie pomogą. Małe boby to też zły znak.To może byc np. zapalenie płuc a to tylko leczenie u weterynarza. Ja ze swoją świnka ostatnio też jechała 100 km do weta i to w straszną śnieżycę.


Luna24
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, 18:21
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Dziwna choroba?

Postautor: Luna24 » 30 czerwca 2013, 18:13

Na szczęście świnka powróciła do zdrowia... Teraz normalnie się załatwia, je i psoci :)

Świnka morska- takie małe stworzonko, a takie pocieszne :)

Mój blog:
http://inspiracjamoimparagrafem.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas