Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka sika jak opętana...

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Marcian
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 17:26
Kontaktowanie:

świnka sika jak opętana...

Postautor: Marcian » 28 lipca 2014, 11:04

Witam wszystkich,
Nie wiedziałem czy ten temat dodać tutaj czy w "zachowanie" ale dodałem tytaj :) a więc ostatnio moja świnka zaczęła sikać jak opętana nie jest to mocz z krwią ani nie piszczy podczas wydalania ale wcześniej załatwiła się w oddzielnej kuwecie. Teraz bobki wraz tam robi a sika gdzie popadnie. Siedzi na domku czy w domku to sika nigdy wcześniej tak się nie zdarzało. Jest to bardzo uciążliwe bo co drugi dzień muszę sprzątać całą klatkę a tak to tylko czyściłem samą kuwetkę. Odstawiłem warzywa i owoce i podawałem jej raz to raz to i stwierdziłem że dzieje się tak po ogórku i pietruszce, wiem że to może być moczopędne ale kiedyś jak jej podawałem to nic takiego nie mialo miejsca. Był taką porządną świnką.... jak myślicie co zrobić, żeby go oduczyć?? Czy to może nie daj Boże jakaś choroba? :bored:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
emejdz
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 18:46
Świnki morskie: Świń (Milord)
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: emejdz » 28 lipca 2014, 17:34

Ja bym się przeszła do weterynarza, być może świnka ma jakiś problem z układem moczowym? Nie spotkałam się z takim problemem, chociaż mój prosiak też kiedyś non stop, sikał nawet poza klatką. Teraz się nauczył i jak u niego sprzątam i zachce mu się siku to na siłę się pcha często do nieuzupełnionej jeszcze kuwety, żeby się załatwić :D Ja bym wybrała się z wizytą do weta, nie zaszkodzi a być może otrzymasz rozwiązanie problemu ;)


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: Hahnoto » 28 lipca 2014, 19:44

Upały są, świnka pewnie dużo pije, więc i dużo oddaje :P
Ogórek zawiera dużo wody, no i tak jak wspomniałeś, pietruszka jest moczopędną.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: Renika » 28 lipca 2014, 22:49

Jeżeli poza tym śwince nic nie dolega to ja wzięłabym sam mocz do badania aby nie jej nie męczyć na te upały.


wiolaaa124
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2013, 13:52
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: wiolaaa124 » 30 lipca 2014, 11:15

Moja świnka również zachowuje sie podobnie. Sika gdzie tylko może, wcześniej np. gdy trzymałam ją na rekach i chciała do toalety to podgryzała mi palce-wtedy wiedzialam, że muszę ją odstawić. Teraz sika bez żadnego ostrzeżenia na mnie, na podłogę, dosłownie wszędzie. Nie piszczy przy wydalaniu moczu i zachowuje się zupełnie normalnie-biega, skacze, piszczy o jedzenie. Wydaje mi się, że to przez upały, ale pewności nie mam. Jutro wybieram sie ze świnką do weterynarza na obcięcie pazurków i zapytam go od czego to może być, poproszę o zbadanie świnki i wtedy napiszę na forum czy to choroba czy po prostu "widzimisię" prosiaczka :)


Marcian
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 17:26
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: Marcian » 31 lipca 2014, 9:17

Okok, dzięki wszystkim za pomoc. Skontaktuję się z lekarzem i napiszę co i jak z mańkiem. Ale wiecie co?! To chyba rzeczywiście było jakieś "widzimisie" bo zaobserwowałem że jakby wszystko wraca do normy. Ale przebadamy się, nie zaszkodzi....


wiolaaa124
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2013, 13:52
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: wiolaaa124 » 1 sierpnia 2014, 9:35

Moja świnka jest zdrowa. Weterynarz powiedziała, że takie zachowanie jest związane z upałami.


Marcian
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 17:26
Kontaktowanie:

Re: świnka sika jak opętana...

Postautor: Marcian » 3 sierpnia 2014, 14:32

(y) moja tak samo powiedziała :) ufff... na szczęście nic złego się nie zdarzyło i na szczęście wszystko wróciło do normy! :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas