Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z oczami...

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Konto usunięte

Problem z oczami...

Postautor: Konto usunięte » 6 marca 2015, 13:14

Maja świnka morska, Gryzelka, ma ok 6 lat. W jej oczach pojawia się ropa (lekka ale częsta). Wydaje mi się, że ma słaby wzrok lub węch, gdyż przez ten czas, gdy była ze mną, od jej trzeciego miesiąca życia, kładłem ją w moim pokoju, a ona bez problemu znajdowała klatkę (podobała jej się ta zabawa, ponieważ na trasie kładłem jej kawałki ogórków, które uwielbia). Teraz niestety nie chce ich jeść, a do klatki w cale nie trafia.

Czy może mieć chorobę oczu lub coś innego?
Proszę o pomoc, bardzo się martwię!
:sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Jaśka
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 20:49
Świnki morskie: Pusia [2009-2014], Bu-Ba [2014-????]
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Jaśka » 6 marca 2015, 15:15

Nie wiem ._. Przyjrzyj się uważniej tej 'ropie' może to nie jest ropa? :hmmm: Ale warto iść do weta (najlepiej do specjalisty od świnek ;) ) A co do wzroku to nie wiem, a ona jak biega to jak biega? ._. Węch? Możliwe... ale nie sądzę, nawet jeśli to wzrok i tak by ją do ogórka zaprowadził :eek: Nie wiem... :sad:

Nie jestem miła:) Więc zastanów się jak chcesz hejtować:)

Awatar użytkownika
Nagietkka
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2015, 17:12
Świnki morskie: Tuptuś i Chrumek ;)
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Nagietkka » 6 marca 2015, 16:40

Najlepiej idź do weterynarza. Możliwe, że to coś złego (nie chcę Cię straszyć) lub przeziębienie, które zwykle objawia się zapaleniem spojówek. Jednak - ja specjalistką nie jestem i lepiej idź do weterynarza. Świnki morskie żyją ok. 8 lat (zdarza się, że wyżej) i to może być też związane z wiekiem, chociaż nie jestem pewna.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Bibu » 6 marca 2015, 20:04

Weterynarz jak nic. Na ulgę dla oczek można zaparzyc rumianek i przemywać wacikiem.


Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Scoobana » 7 marca 2015, 11:30

Padło pytanie "czy może mieć chorobę oczu" a na tym forum widzę na pytania odpowiada się " idź do weterynarza". Forumowicze zadaja Wam te pytania z myślą ze może ktoś z Was spotkał się z takim problemem. To ze trzeba iść do weta to wiedzą wszyscy jak jest taka potrzeba. Ale koleżanka nie zapytała czy ma iść do weterynarza. Od jakiegoś czasu czytałam Wasze forum i na temat chorób 99%odpowiedzi to "idź do weterynarza " żadnych normalnych wypowiedzi. Trzeba stąd uciekac.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Bibu » 7 marca 2015, 11:44

Scoobana, myślę, że nie masz racji. Jeśli boli Cię ząb, to pytasz kogoś, co masz zrobić, czy raczej idziesz do dentysty? Jeśli przestajesz wyraźnie widzieć, nie pytasz ludzi, co dolega i czy jakiś domowy sposób temu pomoże, owszem, możesz się poradzić, ale bez wizyty u okulisty i doboru szkieł się nie obędzie, bo znajomi w tym nie pomogą. Uważam, że jeśli coś się dzieje ze zwierzatkiem i nie wiemy, co, to wizyta kontrolna u weta jest wskazana jak się patrzy. Wydaje mi się, że mylisz pojęcia. Wizyta u weterynarza to nie koniec świata. To profilaktyka i pomoc swojemu zwierzęciu, na którą zgadzamy się, przyjmując go pod nasz dach. Nie sądzę, by swince pomogła diagnoza internautów którzy nigdy jej nie zobaczą na własne oczy i nie zbadaja. Nie wiem czemu, ale bardzo mnie zirytował ten komentarz, bo nic nowego nie wnosi do problemu, a tylko poddaje wątpliwości bardzo ważną dla zwierzaka czynność, jaką jest lekarz, gdy coś mu dolega. Trochę smutne.


Konto usunięte

Re: Problem z oczami...

Postautor: Konto usunięte » 30 maja 2015, 10:21

Czekałem dwa miesiące, byłem u weta. Wziął kasę i kazał się nie nie przejmować. Dwa dni temu zdechła :-(.

Kocham Cię,
Gryziu!


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczami...

Postautor: Renika » 2 czerwca 2015, 9:59

Bardzo mi smutno że zmarła Twoja świnka :( . Ten weterynarz pewnie nie był specjalistą od świnek i nie znał się na rzeczy. W takim przypadku szukałabym innego ale bywają też takie choroby na które żaden weterynarz nic nie poradzi...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas