Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nabrzmiały brzuch

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
curlysqui
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2014, 11:25
Świnki morskie: Curly <333
Kontaktowanie:

Nabrzmiały brzuch

Postautor: curlysqui » 15 marca 2014, 11:47

Półtora miesiąca temu byłam z świnką u weterynarza, bo miała bardzo nabrzmiały brzuch i w klatce było bardzo mało "bobków". Na początku wet dał mu antybiotyk (nie pamiętam nazwy), a potem chodziliśmy przez tydzień na zastrzyki. Mówił, że to wzdęcia i powiedział, żebym przez półtora tygodnia nie dawała mu nic mokrego, a potem stopniowo wdrażała. Zrobiłam tak, ale po paru tygodniach brzuch Curly'ego zrobił się znów nabrzmiały. Nie daje się bo nim dotykać i szczypie po rękach, choć wcześniej wcale tego nie robił. Mokrego jedzenia nie dostaje, ale i tak głośno oddycha, a brzuszek jest w takim samym stanie jak wcześniej. Co mam zrobić? :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Moranghinia
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: Moranghinia » 15 marca 2014, 12:42

Podaj1 kroplę Espumisan lub 1/8 tbl Nospy i Lakcid z zmień weterynarza
Wzdęcia są bardzo niebezpieczne dla życia świnki


0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: 0paulusia0 » 4 maja 2015, 16:43

Zauważyłam wczoraj ze moja świnka ma nabrzmialy brzuch, pewnie dostała wzdęć od trawy albo mniszka lekarskiego. Podałam jej dzisiaj 5 kropli espumisanu dla dzieci, masowałam trochę brzuch pod czas tego strasznie mnie pogryzła więc chyba ją boli:/ Karmę i sianko je normalnie, nie jest osowiała tylko ten brzuszek ma opuchnięty i piszczy jak ją za niego dotykam. Co oprócz tego espumisanu i masażu mogę zrobić ? Mogę dać jej dodatkowo herbatkę z kopru włoskiego taką dla dzieci ? Jeśli tak to może ktoś wie w jakich proporcjach ?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: Renika » 4 maja 2015, 21:19

Herbatka z kopru nie zaszkodzi. Poczytaj tu http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=81&t=104


0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: 0paulusia0 » 7 maja 2015, 9:09

ze świnką jest już lepiej ale wydaje mi się ze jeszcze ma nabrzmiały brzuch. Podaje jej od 3 dni espumisan, przez jaki czas należy go dawać aż objawy zupełnie znikną? Dzisiaj podam jej jeszcze Lakcid bo widzę że też polecacie. Świnka przez cały czas choroby normalnie się wypróżnia i upomina się jedzenia. Nie wiem czy mogę już jej dawać świeże warzywa ? Proszę o radę


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: cornice » 7 maja 2015, 12:16

Świnka nie dostawała ostatnio czegoś nowego do jedzenia? A może dostała mokrą zieleninę? Czegoś najadła się w nadmiernej ilości? Warto poszukać przyczyny wzdęcia a nie leczyć tylko objawy, które przy niezmienionej diecie i tak wrócą.


0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: 0paulusia0 » 7 maja 2015, 14:15

Jak pisałam wcześniej powodem wzdęć była albo zbyt duża ilość trawy albo mniszka bądź było mokre, chociaż rwałam zielenine w słoneczne południe ale mniszek może był mokry w środku:/ Może było wilgotne i może było za dużo tego. Od 3 dni podaje leki i je tylko siano, suchą karmę I troszkę świeżego kopru. Grażka strasznie Dopomina się jedzenia dlatego nie wiem czy powinnam juz jej dawać warzywa czy się jeszcze trochę wstrzymać.
Pytałam wcześniej jescze o herbatkę z kopru włoskiego takiego w granulkach dla dzieci, nie znalazłam nigdzie w jakich proporcjach należy to przygotować. Takich jak dla dziecka ?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: Renika » 8 maja 2015, 0:37

W linku który przesłałam jest napisane jak zaparzać herbatkę z kopru. Świeży, osuszony koperek też nie powinien zaszkodzić.


0paulusia0
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: 0paulusia0 » 8 maja 2015, 7:21

Owszem jest napisane ale jak zaparzyć herbatę w torebeczkach a nie taką w granulkach. Chyba że jestem tak ślepa, że nie widzę gdzie jest napisane jakie proporcje do herbatki Hipp :) A tak w ogóle to dziękuję za link:)


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nabrzmiały brzuch

Postautor: Renika » 8 maja 2015, 20:05

"Torebkę herbatki hipp zalej ok. 200 ml wrzącej wody i zaparzaj ok. 5-8 minut, następnie wyjmij torebkę i herbatkę ostudź do temperatury ok. 37°C." Ja podawałabym śwince troszkę tej herbatki 2 razy dziennie przez strzykawkę.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

  • Dołącz do nas