Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Strupek na nosie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
cola
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:15
Kontaktowanie:

Strupek na nosie

Postautor: cola » 25 maja 2015, 17:34

Mam prosiaczka u siebie od tygodnia. od tygodnia ma również malutki strupek na nosie, nie jest on gruby, raczej cieniutki lekko brązowawy. Mamy teorie, że został dziabnięty przez innego prosiaka w zoologicznym.
Z początku myślałam, że jest jedynie brudny i delikatnie owego brudzielca "zmyłam wodą i pieluszką. Jednak pojawił się znów i uporczywie nie chce zejść.

Czy powinnam go posmarować jakimś kremen np z gliceryną bądź maścią z witaminą A?

A druga rzecz czy młodemu witamine C mam podawać codziennie po kropelce czy np co drugi dzień?


Awatar użytkownika

Lunia <3
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 20:07
Kontaktowanie:

Re: Strupek na nosie

Postautor: Lunia <3 » 29 czerwca 2015, 15:24

Ja na twoim miejscu bym sie poradzila weterynarza


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Strupek na nosie

Postautor: Amiya » 2 lipca 2015, 2:12

Strupka niczym nie sparuj, sam powinien zejść.
Jeśli śwince nie wypadają włoski i nie drapie się często po nosku, to raczej nie jest to choroba.
Możesz udać się do weterynarza w celu przeglądu świnki.

Witaminę C polecam z firmy Beaphar i Versele-Laga. Na opakowaniu jest napisane ile kropelek trzeba podawać.
Jedna kropelka wit. C nie wystarczy, młodziutkim prosiaczkom można podawać nawet więcej witaminy C niż dorosłym osobnikom. :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

  • Dołącz do nas