Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Bobek
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:26
Lokalizacja: Jatrzębie Zdrój
Świnki morskie: Gucio [*] , Bobek, Edzio.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Bobek » 19 stycznia 2012, 20:44

Wiesz co.. wydaje mi się że to nie zadziała tak szybko.. przynajmniej jak ja miałam zastrzyki to po pierwszym zastrzyku może minimalnie mniej się drapały.. Poza tym zastrzyków było więcej.. Z każdym kolejnym powoli objawy się zmniejszaly.. Nie wiem do końca jak z tymi kroplami jest, ale wydaje mi się, że po pierwszych kroplach nie będzie jakiegoś kolosalnego efektu :) A co do zakupu kropli ja bym nic nie robiła na własną rękę... Lepiej ustalić to z wetem...
Ale to jest moje zdanie... Może wypowie się ktoś kto miał do czynienia z leczeniem świerzbu kroplami :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kama2565
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Maja, Luna.
............
Za TM Pego, Pegi, Kazuya, Lily, Milka, Stówka, Czarna.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: kama2565 » 19 stycznia 2012, 21:09

Zamierzam jutro wziąć te nazwy leków i iść do weta zapytać się, czy mogę ich użyć.
Po prostu nie mogę usiedzieć na miejscu i nic nie robić :(


Awatar użytkownika
Prymaza
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 12:32
Świnki morskie: Rayban vel Rembrant & Manfred vel Fredek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Prymaza » 21 stycznia 2012, 22:00

Rany Julek ale proszę was kochani nie piszcie, że świerzbowiec to bakteria! Oczy me więdną jak to czytam!


Konto usunięte

Re: Świerzb

Postautor: Konto usunięte » 21 stycznia 2012, 23:12

kama2565 pisze:Zamierzam jutro wziąć te nazwy leków i iść do weta zapytać się, czy mogę ich użyć.
Po prostu nie mogę usiedzieć na miejscu i nic nie robić :(
nadgorliwoscia i brakiem wiedzy mozesz zaszkodzic


Awatar użytkownika
kama2565
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Maja, Luna.
............
Za TM Pego, Pegi, Kazuya, Lily, Milka, Stówka, Czarna.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: kama2565 » 22 stycznia 2012, 23:35

Brakiem wiedzy? No cóż, pierwszy raz spotkałam się z tymi pasożytami.
To chyba dobrze, że pytam tych którzy tą wiedzę mają, prawda?


Konto usunięte

Re: Świerzb

Postautor: Konto usunięte » 23 stycznia 2012, 0:05

Owszem,ale na mysli mialam weterynarza jako tego,ktory ma wiedze,ze on najlepiej zadecyduje,i zebys Ty nie dzialala na wlasna reke,bo nadgorlliwoscia mozesz zaszkodzic swice,a one sa delikatne i w wielu styuacjach takie ulepszanie konczy sie smiercia prosiaka.


Awatar użytkownika
Ratatuj & Perełka
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 14:10
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Ratatuj & Perełka » 25 stycznia 2012, 13:55

Moja świnka miała to samo i zdechła bo nie dało się już nic zrobić , ale walczyła pół roku ;( . Bo ona była nosicielką .

Fabrycy - Kot , Sasza - Kot , Gaja - pies , Krecia - pies[*] , Bob - rybka , Qpster - rybka , Nikita - królik , Krewetka - królik[*], Ratatuj - Świnka , Perełka - Świnka , Cappuccino - Świnka[*]

Mój największy skarbek [*]

http://photos.nasza-klasa.pl/33071527/76/other/std/2e7331156c.jpeg

Awatar użytkownika
kama2565
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Maja, Luna.
............
Za TM Pego, Pegi, Kazuya, Lily, Milka, Stówka, Czarna.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: kama2565 » 25 stycznia 2012, 20:48

Następne zastrzyki ma w sobotę. Jest lepiej jeśli chodzi o drapanie ale teraz znowu coś się dzieje. Jej sierść dziwnie wygląda, jakby była mokra, jej kupy też są dziwne. Zachowanie też się zmieniło. Jest przygaszona i smutna i czasami dziwnie popiskuje. Jutro z rana jadę do innego weterynarza. Nie wiem co się z małą dzieje.
W miarę normalnie się odżywia.
Może jakiś pasożyt wewnętrzny? Nie wiem :( :cry: :cry:


Awatar użytkownika
LadyBlue
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 17 lutego 2012, 16:19
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Kubuś i Tymek,
oraz pies - Drops
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: LadyBlue » 20 września 2012, 0:22

Witajcie.

Pozwoliłam sobie odświeżyć temat.
Wczoraj dostrzegłam u Kuby placki bez sierści na ciele... Od razu zabrałam go do weterynarza. W gabinecie pobrali mu naskórek odraz kilka włosów do badań pod mikroskopem. Dzisiaj dzwoniłam do weterynarza w sprawie wyników - okazało się że Kubuś ma świerzb :(.
Jestem okropnie przygnębiona tym faktem, zwłaszcza że od niedawna razem z nim mieszka Tymek, którego na pewno też czeka leczenie razem z Kubą :(.

Moje pytanie jest takie: czy świnki mogą być teraz razem w jednej klatce jeżeli mają różne stadia choroby (Kubie wypadają już włosy i okropnie się drapie, natomiast jeżeli Tymek zaraził się od niego - nie widać jeszcze żadnych objawów), czy lepiej ich rozdzielić?

Co z zachowaniem czystości w klatce? Mam żwirek a na żwirku matę - czy takie podłoże jest odpowiednie przy tej chorobie? Jak często wymieniać żwirek (zwykle wymieniałam co ok tydzień-półtora).

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: vagina_denata » 20 września 2012, 1:40

Moim zdaniem lepiej ich rozdzielić do czasu całkowitego wyleczenia, żeby na 100% wyeliminować ryzyko, że jeden się podleczy i znowu złapie coś od drugiego.

Przy świerzbie u ludzi zaleca się wygotować w praniu całą pościel, bieliznę ciuchy itp. w przypadku świnek należy postąpić analogicznie - hamaczki, mata itp. won i albo uprać w 90 st. albo wyrzucić (no mata takiego prania by raczej nie przeżyła ;p). Przez całe leczenie lepiej nie trzymać w klatce niczego materiałowego ani maty. No i trzeba często sprzątać, nawet codziennie (przy takim sprzątaniu chyba lepiej sprawdzą się trociny, bo na codziennym wyrzucaniu żwirku można zbankrutować).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas