Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ropień u świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Ropień u świnki

Postautor: nugatka » 2 lutego 2012, 16:22

No i jeszcze jedna sprawa: jak to antybiotyk na katar działa na ropnia? Swoją drogą na katar nie daje się antybiotyku. Hm... Ropień wygląda jak podskórny guz. Moja świnka miała 2 razy ropnia. To nie jest sama wydzielina. Ropa wypływa wówczas, gdy guzek pęknie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
lilus
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lutego 2011, 15:35
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Teddy i Rudi <3
Kontaktowanie:

Re: Ropień u świnki

Postautor: lilus » 2 lutego 2012, 16:26

Kurczę, fajnie by było gdyby to nie był ropień. U mojej świnki to jest tak, że nie jest to takie duże jak na zdjęciach. Tylko jest to wielkości może 1 cm. Świń jest pełen życia i apetytu dlatego, gdy powiedział że trzeba będzie operacje myślałam, że się popłaczę. Czyli myślisz, że będzie to po prostu miękki kał? Ostatni wet ( bo swoją drogą nie ufam weterynarzom) powiedział, że na katar daje antybiotyk. To napisałam, że na katar chorował. Wcześniej tylko infekcje górnych dróg oddechowych.


Awatar użytkownika
Prymaza
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 12:32
Świnki morskie: Rayban vel Rembrant & Manfred vel Fredek
Kontaktowanie:

Re: Ropień u świnki

Postautor: Prymaza » 3 lutego 2012, 8:11

Przyznam, że nie wiem jak u zwierzaków ale u ludzi katar zazwyczaj wywołują wirusy, ale mamy w nosie rowniez cały przegląd gatunkowy bakterii, które czasem też lubią się na nas uwziąć. Jak wirus to nie antybiotyk, a lekarze często- nie wiem czemu wypisują antybiotyk i to taki o szerokim spektrum....



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas