Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nowa świnka kicha

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: MajaB » 19 lutego 2014, 10:09

Niestety nie masz racji :| owszem zdarzają się przypadki chorób narządów płciowych zarówno u samców jak i samic każdego gatunku świnka, królik, pies, kot itd... ale nie powinno się sterylizować, kastrować zwierząt tylko dlatego że boimy się że dojdzie do takiej choroby. Zwierzęta kastruje się, sterylizuje w przypadku podejrzenia o chorobę a nie strachu przed jej wystąpieniem jeśli wszystko jest w porządku!
posiadania zwierzą o przeciwnej płci (choć dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest wtedy kupienie drugiego zwierza o tej samej płci, ale to jest tylko moje zdanie bo po co zadawać ból zwierzaczkowi)
zbyt uciążliwe zachowania (notoryczne znaczenie terenu, agresja wobec drugiego zwierza lub człowieka, samookaleczanie)
w przypadku kotów jeśli korzystają z tzw. "wolnego wybiegu" po podwórku żeby nie rozmnażały się bez ograniczeń.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Cavialina » 19 lutego 2014, 12:12

Widziałam świnkę, która nigdy nie miała młodych, żyła z drugą samicą i nie miała takich problemów. Przeżyła 8 lat. To, że spotkało to akurat Twoją świnkę, nie znaczy że spotyka każdą jedną samicę. Jest to przykre, ale dopóki masz samca, nie musisz się o to martwić.

Obrazek

Martynaa
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2014, 21:37
Świnki morskie: Pysiek
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Martynaa » 24 lutego 2014, 21:52

Haha, Timon pewnie nadal nie poznał wszystkich ''Dziwów" świata, np grające radio, czy głosy świnek z nagrań (przy tym sądzę że myśli że jakaś świnka jest nieopodal i stara się ją znależć) ;) Moja świnka piszczy też wtedy gdy jest zadowolona i w ten sposób ze mną rozmawia :D


Awatar użytkownika
Akana
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 25 lutego 2014, 15:41
Świnki morskie: Marcel i Karmel :3
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Akana » 25 lutego 2014, 21:52

Ja uważam, że tak małych zwierzątek bez podejrzenia choroby nie powinno się kastrować ani sterylizować. Świnki są za malutkie na takie zabiegi i oczywiście mogą się pojawić przykre skutki uboczne. Nie powinno się kastrować/sterylizować na zapas... przecież to jest straszne.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o ludzi, wielu lekarzy mówi, że dobrze by było u każdego wycinać wyrostek, nawet jeżeli nie ma z nim komplikacji. Nie jest to oczywiste porównywalne do kastracji/sterylizacji, ale jakoś mało kto nie mający problemów z wyrostkiem decyduje się na jego wycięcie... hmm... ciekawe dlaczego. Czyżby za bardzo bolało i za dużo stresu... :)?

Świnka to też istota żywa.

Obrazek
Obrazek


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas