Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Cukrzyca u świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
matylda
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 marca 2014, 20:46
Kontaktowanie:

Cukrzyca u świnki

Postautor: matylda » 8 marca 2014, 16:29

Opisywałam problemy ze świnką w tym temacie:
viewtopic.php?f=8&t=7306
dziś u weterynarza po badaniach krwi i moczu usłyszałam diagnozę "cukrzyca", nie za bardzo udało mi się dotrzeć do jakichś informacji na temat odżywiania i opieki nad świnką. Czy ktoś z was miał taki przypadek? czy mogę jej dawać normalną karmę czy istnieje jakaś specjalna, dla świnek z cukrzycą?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Cukrzyca u świnki

Postautor: Renika » 8 marca 2014, 23:50

Tu jest coś na temat cukrzycy u świnek morskich
http://www.przychodnia-jatagan.pl/porada/cukrzyca-świnek-morskich-0


matylda
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 marca 2014, 20:46
Kontaktowanie:

Re: Cukrzyca u świnki

Postautor: matylda » 14 maja 2014, 14:52

proszę o pomoc. świnka stopniowo przestała jeść, jest osowiała, wczoraj miała objawy wskazujące na zaparcie, dostała bakterie kwasu mlekowego, dziś zaczęła się wypróżniać ale jest bardzo senna, tylko siedzi w domku i śpi, rano poskubała trochę pietruszki i jedzenia. jak mogę jej pomóc?


Poziomkowe_uszy
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:27
Kontaktowanie:

Re: Cukrzyca u świnki

Postautor: Poziomkowe_uszy » 15 maja 2014, 21:10

Przy cukrzycy nie wolno podawać śwince żadnych owoców, bo zawierają łatwo przyswajalne cukry proste. Ogranicz też gotowy pokarm zbożowy- podstawą diety powinno być sianko, dodatkowo możesz podawać ziółka suszone, żeby wzbogacić dietę.
Liście brzozy, korzeń mniszka lekarskiego, pokrzywa, korzeń cykorii- pomagają obniżyć poziom cukru w krwi i usunąć toksyny z organizmu. Podsyłam Ci link do artykułu o właściwościach poszczególnych ziół TIVO- wybieraj te obniżające cukier, oczyszczające, odtruwające. Podawaj na zmianę, bo przy ograniczeniu owoców i warzyw musisz wzbogacić dietę, by zawierała wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jeśli podajesz teraz jakiekolwiek kolby, dropsy i inne kolorowe fast foody, wyrzuć wszystko, żeby nie zaszkodzić dodatkowo prosiaczkowi. Dowiedz się też od weterynarza, jaki typ cukrzycy ma Twoja świnka, od tego w dużej mierze zależy leczenie. Robił badania krwi? To ważne, żebyś wiedziała, czy dobrze ją leczysz
http://www.zoosklep-mariposa.pl/polecamy/187-tivo_suszone_ziola_dla_krolikow_i_gryzoni.html



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas