Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
miika
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 marca 2014, 21:26
Kontaktowanie:

Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: miika » 12 kwietnia 2014, 10:14

Mam dwie samiczki już od 4/5 lat,z jedną nie ma żadnych problemów,za to z drugą od pewnego czasu są,a mianowicie jakoś 1 mies temu miała nabrzmiały brzuch i dziwnie stękała(wet nic nie stwierdził piła herbatkę i espumisan),teraz brzuszek ma normalny rozmiar,od tygodnia zaczęły wypadać jej włosy na tyłku,szyi i pleckach (też nie nic nie stwierdzona nie ma strupków,ani nic),a dziś patrzę do klatki a tu krew,normalnie ma cieczkę (wiem,że świnki nie mają cieczki) zachowuje się jak zwykle,biega z drugą,buczą sobie a tu takie coś POMÓŻCIE !? czy to urojona ciąża ? a może jakaś choroba ? :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: GalaxySparkle » 12 kwietnia 2014, 14:22

Nie będę się wdawać w dyskusję o terminach 'cieczka' czy 'ruja', bo nie mam dość wiedzy. Czytałam, że świnki mają swoje 'okresy'. Tylko pytanie: Ile tej krwi widziałaś? Bo z tego, co czytałam na temat rozpoznawania okresu u świnki, tego prawie nie widać. Jeśli widzisz dużo krwi, to to nie jest normalne.


Awatar użytkownika
miika
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 marca 2014, 21:26
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: miika » 12 kwietnia 2014, 17:04

zauważyłam jak siedziała na macie,a potem zeszła tak jak by ze śluzem i tyłkiem o tą matę przejechała,coś jak robią podczas ich rui,więc dużo tego nie było potem znów troszkę,ale zaniepokoiłam się,bo wiem,że świnki nie mają "cieczki" chyba się tak u zwierząt mówi :blush: niestety u nas w mieście specjalistów nie ma od świnek,ale chyba będę zmuszona znów się wybrać do weta od psów -.- a jak wygląda urojona ciąża świnki ? trochę czytałam i by pasowało pierw brzuch potem sierść,a teraz to,ale legowiska nie robiła... wszystko w sumie może mieć wpływ przestawienie klatki,dodałam im ostatnio hamak,który bardzo lubią,a może chemiczne jedzenie ehh.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: GalaxySparkle » 12 kwietnia 2014, 21:42

Hmm. Tyłkiem o matę? Moja tak b.często robi. Zawsze myślałam, że się 'podciera' w ten sposób po zrobieniu siku. Szczególnie, że zaobserwowałam to w kuwecie.

Co do weta, lepiej sprawdź, gdzie w okolicznych miejscowościach jest specjalista od świnek. Lepiej pojechać gdzieś dalej i powierzyć zdrowie i życie świnki odpowiedniemu weterynarzowi.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: Renika » 13 kwietnia 2014, 0:16

Świnki nie mają cieczki. Krew to zły objaw, moja świnka krwawiła jak miała kamienie w pęcherzu (trzeba zrobić RTG), również piszczała przy wypróżnianiu. To mogą też być problemy ukł. rozrodczego lub cysty (wypadanie sierści), a może uraz wewnętrzny. Badanie i zdjęcie powinno to wyjaśnić.


Awatar użytkownika
miika
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 marca 2014, 21:26
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: miika » 14 kwietnia 2014, 16:03

No więc właśnie wróciłam od znającego się weta i zbadał naskórek pod mikroskopem nic nie stwierdził,podał zastrzyk zapalny,żeby się nie drapała i zastrzyk na pasożyty wewnętrzne,mam jeszcze dwa razy powtórzyć te zastrzyki,może to być też problem hormonalny (ta krew),ale za dużo zachodu z tym :wacko: teraz trzeba wszystko wymyć włącznie ze świnkami,trochę się boję,że dostała zastrzyki,bo nie wiem jak to wpływa na świnkę,ale jak mi ma cierpieć to już przeboleje,wasze świnki miały jakieś objawy po zastrzykach ?


Awatar użytkownika
Fisz85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 grudnia 2013, 22:24
Świnki morskie: Diego, Lusia
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: Fisz85 » 14 kwietnia 2014, 16:46

Mój prosiak miał serię zastrzyków na odrobaczanie, ale absolutnie nic mu po nich nie było


Awatar użytkownika
miika
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 marca 2014, 21:26
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: miika » 14 kwietnia 2014, 18:30

a to dobrze ;) już wykąpane,wyczyszczona klatka i teraz się zajadają,ja nigdy nie szczepiłam ani nie odrobaczałam


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: GalaxySparkle » 14 kwietnia 2014, 19:12

Tak na marginesie, świnek się nie szczepi (to szkoda, że nie istnieją jakieś szczepionki, które by zabezpieczyły nasze prosiaczki...).


Awatar użytkownika
miika
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 marca 2014, 21:26
Kontaktowanie:

Re: Dziwny przypadek sierść i urojona ciążą ???

Postautor: miika » 14 kwietnia 2014, 23:14

a to nie wiedziałam,pan doktor coś mówił,że w drodze szczepionka dla zwierząt egzotycznych więc może źle zrozumiałam...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Dołącz do nas