Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnki morskiej

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Mati18
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwietnia 2014, 10:08
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Mati18 » 26 kwietnia 2014, 10:32

Witam
Parę miesięcy temu kupiłem sobie świnkę morską. Był to samiec... wg. sprzedawcy. Po pewnym czasie świnka urodziła i niestety po dwóch dniach zmarła. Powodem śmierci było nie urodzenie reszt świnek. Na szczęście młody prosiaczek dobrze sobie radzi. Ma już ze cztery miesiące. Niestety dziwnie się zachowuje. Często drapie się tak, że się przywraca na plecy i ma mały problem ze wstaniem. Podczas tego drapania wydaje z siebie pisk. Często również gryzie się w okolicach pleców. Biega po klatce jakby ją coś bolało. Może to przez to, że tak szybko zmarła mu mama?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Renika » 26 kwietnia 2014, 19:09

Pewnie ma świerzba, do weterynarza!


Awatar użytkownika
Sandra_i_Mumi
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2014, 0:28
Świnki morskie: Mumi
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej

Postautor: Sandra_i_Mumi » 19 maja 2014, 1:45

Nie zwlekaj tylko idź do weterynarza. Diagnozowanie przez internet nic nie da. Może to być świerzb, a może coś innego. Ja po 3 dniach od zakupu zauważyłam, że Mumi zaczyna się drapać... Niezwłocznie udaliśmy się do weterynarza, który właśnie stwierdził, że ma świerzb z zoologa... Dostał trzy zastrzyki w odstępie tygodnia ( 23zł, 28zł, 20zł ) Podczas drugiej wizyty weterynarz stwierdził, iż po świerzbie nie ma śladu, pochwalił nas też za bardzo szybką reakcję, co uniemożliwiło rozprzestrzenienie się tego paskudztwa..

Powodzenia :)

S&M



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas