Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

dziwne objawy u starszej świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
kejjroll
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2014, 10:37
Świnki morskie: Pusia, Alex, Panda
Kontaktowanie:

dziwne objawy u starszej świnki

Postautor: kejjroll » 18 sierpnia 2014, 16:15

Cześć kochani :)
Moja świnka ma już prawie 6 lat, nigdy nie chorowała, od wczoraj zauważyłam że dziwnie oddycha, jakby charczy, ale nie cały czas, czasami,przez pare minut, potem powiedzmy z godzina dwie (dłuzej/krócej) oddycha normalnie, przed chwilą zauważyłam że nie trafia do poidła, w sensie, hmm, tak jak ludzie robią test że muszą wyciągnąć ręce przed siebie i dotknąć nosa, tak świnka nie trafia pyszczkiem do poidła, szuka gdzieś obok jak gdyby nigdy nie używała go, podeszłam i nacisnęłam żeby mocniej leciała woda, to jakby ją łapała pyszczkiem ( nalałam więc do miski wody i się napiła) apetyt ma jak zawsze, może trochę więcej śpi, niż moje pozostałe dwie świnki, ale Pusia zawsze była mało towarzyska. Dodatkowo zobaczyłam dziś u niej w sierści coś dziwnego, myślałam że to paproch ale ..uciekł mi ... dwa tygodnie temu moje świnki miały kąpiel ( raczej się nie przeziębiła gdyż o wszystko,zadbałam). Taki mały podłużny robaczek, co to mogło być ? teraz nie moge jej wykąpać bo możliwe że coś złapała, ale bardziej niż ten oddech martwi mnie ta sytuacja z poidłem. Najbliższy weterynarz od mniejszych zwierząt jest 50 km od mojej miejscowości a nei chce trochę narażać jej na stres i ew, dodatkowo ją przeziębić.
Przy dwóch innych świnkach(pozostałe obie są gładkowłose ( pusia to rozetka) nie zauważyłam żadnych robaczków, szczególnie ze jedna z nich to albinnos więc szybko bym zwróciła uwagę ).
Możecie coś poradzić ? w ostateczności, jesli objawy nie ustąpią, będę musiała załatwić transport do weta, ale chce się was poradzić, może to nic poważnego.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: dziwne objawy u starszej świnki

Postautor: GalaxySparkle » 18 sierpnia 2014, 23:37

Świnka z 'robaczkiem' odseparowana? Mnie też szokuje sytuacja z poidełkiem. Wszystkim tym objawom towarzyszy utrata wagi? Nwm jak u Twojego weta, ale u mnie zawsze przed przyjazdem można się skonsultować telefonicznie i już 3 razy okazało się, że tylko spanikowałam i wizyta nie będzie konieczna. :)


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: dziwne objawy u starszej świnki

Postautor: Renika » 19 sierpnia 2014, 15:28

Mnie najbardziej martwiłoby charczenie świnki. Może to zwiastować problemy z sercem. Zobacz czy świnka się nie drapie, czy nie ma zmian na skórze, przejżyj jej sierść czy nie ma robaków. Moja 3 letnia świnka podchodzi do pojniczka i "okrąża" wypust kilka razy główką a potem dopiero chwyta pyszczkiem. Ja też mam daleko do weta ale jak trzeba to jadę. Wybierz sobie odpowiedni dzień z temp. ok. 21-23 stopnie i jedź ze świnką na przegląd (oskrzela, płuca, serce, pasożyty)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas