Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z oczkiem u swinki!! Prosze o szybka pomoc!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
efsane1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 10:35
Kontaktowanie:

Problem z oczkiem u swinki!! Prosze o szybka pomoc!!

Postautor: efsane1 » 24 sierpnia 2014, 10:59

Hej,
Kupilam kilka swinek od pewnej osoby no i sie okazalo ze jedna z nich ma problemy z oczkiem poniewaz kilka godzin po przyjechani do mnie z lekko podraznonego oka zrobil sie obromny stan zapalny wiec szybko popedzilam nastepnego dnia do wteryerynaza. Weterynaz przebadal ja i przepisal jej krople i kazal wrocic za 3 dni do kontroli zobaczyc czy stan oczka sie poprawia. No i takjak powiedzial poszlismy do kontroli oczywiscie stan oczka sie poprawil ale niestety swinka naprawdopodobniej zostanie niewidoma na te oko poniewaz jej oczko zmetnialo (zrobilo sie niebieskawego koloru). Ja mieszkam w Angli i niestety wterynaze wcale nie sa tu tacy dorzy jak w polsce. I chcialabym sie was zapytac bo na srodku oczka pojawila sie jakby niew iem jak to okreslic tak jakby biala skorula ktora jest ksztaltu owalnego i bardzo sie martwie co to jest. Bylam z nia u kilku wererynazy i kazdy mnie odsylal od jednego do drugiego poniewaz nie specializowali sie w gryzoniach no i jak trafilam na jakiegos to dostalam tylko ten krople do oczy ale niestety nie dowiedzialam sie nic wiecej tak samo jak zapytalams ie o ta bial plame na oku to mi powiedzial ze nie ma sie czym martwic jednak po tym co widziala to on nie wie pewnie co to jest. Moze ktoras lub ktorys mial kiedys taki problem ze swinka i jest w stanie mi powiedziec czy to cos grozniego czy nie i czy sa jakies sposoby leczenia tego.

Prosze o jak najszybsze odpowiedzi.

Dziekuje z gory
Kasia

Ps. Zdjecie oka swinki jest ponizej


Awatar użytkownika

efsane1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczkiem u swinki!! Prosze o szybka pomoc!!

Postautor: efsane1 » 24 sierpnia 2014, 11:00

nie wiem czemu ale zdjecie nie chce sie wczytac mimo tego ze je dodalam :(


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z oczkiem u swinki!! Prosze o szybka pomoc!!

Postautor: Renika » 24 sierpnia 2014, 11:58

poczytaj tu: http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=21&t=116
Jeżeli oczko zmętniało to prawdopodobnie świnka nie będzie na nie widziała, ale myślę że też doskonale poradzi sobie z 1 oczkiem. Ważne aby wyleczyć stan zapalny bo choroby oczu są dla świnki bardzo bolesne. Podawaj więc krople i przeczytaj wątek, może tam się więcej dowiesz.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas