Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nie chce jeść suchej karmy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Kryzys
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 października 2014, 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Tusia [*], Susia
Kontaktowanie:

Nie chce jeść suchej karmy

Postautor: Kryzys » 13 października 2014, 12:09

Witam serdecznie,
Moja świnka pół roku temu zaczęła strasznie wybrzydzać. Kupiłem wszystkie możliwe karmy (szkoda mówić ile to razem kosztowało..., ale pomijając) i nadal nic. Zaczerpnąłem wiedzy z forum i zacząłem mieszać jej zmieloną karmę z gerberem marchewkowym. Otóż jak nigdy jadła tego ile tylko można. Niestety myślę, że karmę suchą również musi zacząć jeść. Dlatego ostatnio pofatygowałem się do sklepu by zakupić karmę RodiCare, tak zwaną ratunkową. Mieszam z wodą tak jak wg. receptury i podaję jej w strzykawce... i niestety nadal nie chce jeść nic suchego. Karma leży w miseczce, sianko w sienniku, a ona biega i piszczy za strzykawką. W końcu albo ona zwariuje albo ja. Z resztą na opakowaniu jest jasno napisane, że 30ml na 1kg masy ciała świnki... Waży 400g a wciąga tego dziennie 80ml!!! i nadal piszczy, że jest głodna. Nie tyje wcale. Może ma jakiegoś pasożyta? Nie wiem co o tym myśleć. Pragnę, żeby w końcu zaczęła jeść normalnie suchą karmę. Pomóżcie :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Nie chce jeść suchej karmy

Postautor: arwena_oka » 13 października 2014, 12:26

Cześć!

Zamiast czarować proponowałabym iść do weta, zbadać świnkę, jej kupki, i obejrzeć zęby.
Bo z tego co piszesz to chyba nie byłeś u lekarza? ;)


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Nie chce jeść suchej karmy

Postautor: ewola00 » 13 października 2014, 21:40

dokładnie, musisz pójśc do weterynarza, bo coś tu jest nie tak. może świnka ma problemy z układem trawiennym, może ma boleści, może nie toleruje jakiegoś jedzenia. musisz to koniecznie sprawdzić i tyle



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas