Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

zapalenie płuc - nawrót choroby

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 20 grudnia 2014, 23:20

Bardzo się cieszę że Mentosik wyzdrowiał :). Szkoda mi troszkę samotnego Chrupka - może przystawisz im klatki do siebie, tak aby mogły się obserwować i niuchać? Ja mam tak ułożone klatki aby wszystkie świnki były w kontakcie "pyszczkowym". he he. W większej klatce ucięłam kilka prętów tak, aby się mogły cały czas spotykać ale oczywiście na wybiegu są razem.
Co do sklepów to żeczywiście trudna sprawa. Dziwię się tym ludziom, tak jak by byli z kamienia. Skoro są nieczuli na los zwierząt to co dopiero drugiego człowieka...Dobrze, że sama zawalczyłaś o świnki, a co na to stowarzyszenie, była jakaś akcja?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: GalaxySparkle » 21 grudnia 2014, 2:05

Niestety, niektórzy właśnie wobec człowieka są dobrzy, a zwierzęta mają za nic. :( Nie pojmuję tylko, dlaczego chcą pracować w sklepie zoologicznym. Rozumiem, że jest bezrobocie, sama długo miałam problem ze znalezieniem pracy, ale nie idzie się do pracy, do której się nie nadaje.


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 7 stycznia 2015, 19:13

Witam, długo mnie nie było wiec niestety się rozpisze;) zacznę od tego ze Mentosik nauczył się żyć z jednym płuckiem i wygląda oraz zachowuje się jak typowa zdrowa świnka i już w ogóle nie widać po nim śladu przebytej choroby :D od Świąt są z Chrupkiem razem w jednej klatce, razem się bawią, gonią i naprawdę uwielbiają swoje towarzystwo... nawet się nie kłócą, o dziwo ;) tylko jeden drugiemu dokucza, zwłaszcza Mentos Chrupkowi;) są naprawdę przesłodcy :D co do alergii Chrupka to daje im do klatki prześcieradełko SEMI i Chrupkowi zniknął katar oraz nie pamiętam kiedy ostatni raz kichnął :D Dowiedziałam się ze alergie ma na 99% dlatego ponieważ w tym sklepie zamiast granulatu (który dostają za darmo od sieci!!!) świnki mają dawane trociny które strasznie pylą, a zwierzęta przebywają tam w akwarium i nie ma tam praktycznie żadnego przepływu powietrza co dla młodego, rozwijającego się organizmu może się właśnie skończyć np. w ten sposób ... mogło to też być jedną z przyczyn choroby Mentosa ponieważ trociny w akwarium bardzo podrażniają drogi oddechowe oraz oczy. Mentos w dalszym ciągu przyjmuje scanomune i możliwe ze to tez w dużym stopniu pomogło mu wrócić do pełni zdrowia. Prawe płucko ma oczywiście w dalszym ciągu niewydolne ponieważ są to trwałe zmiany ale napady duszności minęły i nie ma już zatkanego noska (możliwe że również ma alergie) Mentos miał dużo szczęścia w nieszczęściu ;) trafił na mnie i na naprawdę świetnego weterynarza, który bardzo starał się uratować mu życie i robił co w jego mocy... prawdziwy lekarz z powołania, jestem mu bardzo wdzięczna:) co do sklepu to powiem szczerze że mam już ich dość... pewnie ze wzajemnością :P jestem w stałym kontakcie z Panią Prezes Stowarzyszenia oraz z odpowiednimi ludźmi, na których dostałam namiary właśnie ze Stowarzyszenia i razem robimy co możemy żeby poprawić byt zwierzakom, niestety kierownictwo jest jakieś niereformowalne i sprawa jest w toku. Ja już się tam nie pokazuje powieważ by mnie pewnie powiesili na gałęzi u małpek ;P ale mam tam regularnych szpiegów i szybko się to pewnie nie zmieni ;) PS. jeżeli czyta to ktoś z mojej okolicy i zauważy jakieś nieprawidłowości bardzo proszę o opis sytuacji i zdj. szybko się tym zajmę i pomoże mi to w dalszych działaniach, zwierzęta się niestety same nie obronią dlatego trzeba walczyć o ich prawa!!! Galaxy z tego co mi również wiadomo pracownicy nie są tam dobrze traktowani i możliwe że nawet nie mają czym nakarmić tych zwierząt, choć wcale nie chce nikogo usprawiedliwiać bo wodę mogli wymienić... w większości dla takich ludzi którzy nie mają serca dla zwierząt, są pozbawieni empatii, prawda jest taka że liczy się dla nich tylko kasa i ich własne cztery litery... a jednak udomowiliśmy te słodkie pysie i mogą przez to liczyć tylko i wyłącznie na nas!!! możliwe ze jest też tam jedna dość gruba sprawa ale nie chce o tym pisać póki jest w toku, dam znać po wszystkim ;) Kolejną przykrą dla mnie sprawą jest niestety to że Chrupuś ma problemy z łapką :( niestety teraz dużo pracuje i jeszcze nie byłam z nim u weterynarza ale jak byłam bo scanmune to mówiłam mu o tym i muszę go pokazać lekarzowi. Dodam że pazurki chłopcy mają podcinane regularnie dlatego nie jestem pewna czy to na pewno moje zaniedbanie i nie wygląda mi to na zwichnięcie, możliwe że jest to obciążenie genetyczne, ponieważ w tej "cudownej" Hurtowni rozmnażają zwierzęta jak popadnie :/ nie mam pojęcia czy da się cos z tym zrobić, choć podejrzewam ze będzie musiał biedak z tym żyć, poniżej dołączam zdjęcie łapki Chrupcia
Załączniki
lapki 2.jpg
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2015, 19:35 przez beatka8777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mateusz:)
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 3 stycznia 2015, 13:36
Świnki morskie: Władysław :D
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Mateusz:) » 7 stycznia 2015, 19:21

Predzęj geetycznie bo widzisz przykładowo jak facet chodził na krawiectwo to ma zdolności o genotypach i fenotypach i allelach itp :)


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 7 stycznia 2015, 19:54

Nie mam pojęcia co ma krawiectwo do genetyki ale wiem co masz na myśli ;) sarkazm nie jest mi obcy ;p niestety w większości takich mamy szpecjalistów, którzy za swoją fachurę trzepią kasę, a przykład ich "starań" i wiedzy o genotypach jest niestety powyżej, choć jest to oczywiście wyjątkowy i bardzo uroczy przykład ich działań na rzecz krawiectwa ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas