Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

zapalenie płuc - nawrót choroby

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 22 listopada 2014, 14:19

Jaka slicznotka :)) są praktycznie identyczni :D wymiziaj koniecznie :) właśnie wróciliśmy od weterynarza, słychać na razie tylko pukanie ale weterynarz stwierdził że to dobrze bo mu się to odrywa. Jutro mu podam doustnie antybiotyk i zobaczymy w pn co dalej bo dostał już tyle zastrzyków ze sam lekarz stwierdził że inna swinka by się wykończyła od samych antybiotyków i trzeba uważać na nerki :( mam nadzieję że zacznie sobie radzić bez antybiotyku i wróci do zdrowia. Na razie apetyt mu wrócił, wczoraj niepotrzebnie wpadłam w histerie. Podaje mu karmę cavia nature. Na tą chwilę jego stan jest stabilny, na szczęście się nie poddaje mój mały dzielny chlopak:) jestem z Sosnowca.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 22 listopada 2014, 20:40

Fufcia wymiziana :D
Skoro jesteś z Sosnowca to do Katowic niedaleko. Tam możesz dostać tą karmę ratunkową o której pisałam. Przy doustnym antybiotyku nie zapomnij o probiotyku aby ukł. pokarmowy się nie rozstroił. Cavia nature jest ok, ja z kolei podaję swoim świnkom cavia complete i mieszankę warzyw. Trzymam kciuki za zdrowie Twojego prosia :ok:


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 23 listopada 2014, 4:38

Jeszcze raz Ci dziękuję Renika :) dziś juz jest znacząca poprawa :D nie oddycha jeszcze czysto, jest osłabiony co jest w sumie normalne przy antybiotyku ale dziś juz sam się upominal cichutko piszczac o jabłuszko :) dużo śpi ale jest coraz zywszy. Mam nadzieje ze w końcu wszystko będzie OK. Zobaczę co powie lekarz w pn i oczywiście dam znać :) miałaś rację Renika, nie wolno się poddawać :) nie dodawałam jeszcze ze jest możliwość ze zaraził się od naszej drugiej swinki - Chrupka, podczas choroby oczywiscie nie mieli ze sobą kontaktu ale byli te półtora tyg razem, tamta swinka jest zdrowa ale dużo kicha, jest zdiagnozowany jako alergik ale możliwe ze błędnie, może być nosicielem. Mam ich trzymać osobno, w innych pokojach przez co najmniej 2 miesiące i jeżeli choroba nie wróci najlepiej zbadać Chrupka na obecność bakterii.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 23 listopada 2014, 10:25

Bardzo się cieszę, że jest lepiej :yahoo:
Ja też mam świnkę o imieniu Chrupka :) , oto ona
IMG_0248 [640x480].jpg

A jak się nazywa brązowa świnka?


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 23 listopada 2014, 14:00

Prześliczne masz te świnki :) mój bidulek jest Mentos. Niestety znów jest gorzej :( znów zaczęłam panikować bo nie chciał jeść i ciężko oddycha ; ( właśnie wrócilismy z dyżuru, lekarz go osłuchał i stwierdził że nie ma zagrożenia życia bo w przeciwnym wypadku musiałbym go zostawić w klatce i by go dotleniali ale sam przyznal ze nie ma bladego pojęcia o gryzoniach i nie chce mu zaszkodzić. Karmy ratunkowej niestety tam nie dostałam, dałam mu gerbera i namocze za jakis czas zwykła karmę i mu podam. Lekarz specjalista ma przyjechać o 17 wiec pojedziemy tam na 17. Robie dla niego co mogę ale możliwe ze juz nic nie da się zrobić... ; (


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 23 listopada 2014, 14:41

Specjalista to podstawa w leczeniu świnek. Wybierz jakiegiś weterynarza z tej listy (najbliżej z Mysłowic lub Katowic) i w razie czego trzeba jechać...Ja mam do swojego weta ok.35 km ale jak trzeba to jadę. Karme możesz kupić w sklepie internetowym, np.
http://animalia.pl/produkt,26171,107,wd ... w-30g.html albo na allegro
http://allegro.pl/herbi-care-plus-karma ... 99377.html
Z wątku który Ci wcześniej przesłałam wynika, że można ją kupić od ręki w lecznicy w centrum handlowym Silesia (Katowice).
Ja mam zawsze trochę karmy i leków w zapasie na czarną godzinę.
Jeszcze mi tak przyszło do głowy aby weterynarz zbadał Mentosa pod kątem chorób serca bo czasami dają podobne objawy (tak miała moja Fufa, która miała napady ciężkiego sapania, wydawała huczące dźwięki tak jakby miała wodę w płucach. Zdjęcie RTG wykazało powiększone serce i teraz stale przyjmuje lek który hamuje tą chorobę i świnka się dobrze czuje a objawy zniknęły).
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2014, 15:10 przez Renika, łącznie zmieniany 1 raz.


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 23 listopada 2014, 15:09

Pojadę z nim na 17 i zobaczymy co powie mi lekarz, jedziemy do Dąbrowy, lekarz znajduje się na liście od Ciebie wiec wiem ze będzie w dobrych rekach. Po ta karme tez się przejade. Teraz się napil wody i przegryzl odrobine sianka, możliwe że przesadzam bo z natury jestem panikara ale już wolę dmuchać na zimne gdyż nie podoba mi się jego oddech.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 23 listopada 2014, 15:11

Jeszcze mi tak przyszło do głowy aby weterynarz zbadał Mentosa pod kątem chorób serca bo czasami dają podobne objawy (tak miała moja Fufa, która miała napady ciężkiego sapania, wydawała huczące dźwięki tak jakby miała wodę w płucach. Zdjęcie RTG wykazało powiększone serce i teraz stale przyjmuje lek który hamuje tą chorobę i świnka się dobrze czuje a objawy zniknęły).


beatka8777
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 listopada 2014, 13:44
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: beatka8777 » 23 listopada 2014, 16:06

Możesz mieć rację, badanie RTG wykonamy mu na pewno. Wiem ze w jego przypadku słychać było szmery na płucach. Mam tylko nadzieje ze się nie wykończy od tych antybiotyków bo pomimo wszystko coraz gorzej je znosi:( zaraz jedziemy do kliniki, jak wrócę dam znać co powiedział lekarz specjalista. Dzwoniłam do naszego weterynarza i powiedział ze on już zrobił co mógł i juz nic dla nas w tej sytuacji nie zrobi, a ja tak po prostu go nie uspie. Musze wiedziec ze zrobiłam wszystko co mogłam.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zapalenie płuc - nawrót choroby

Postautor: Renika » 23 listopada 2014, 18:35

I jak tam świnka się czuje?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas