Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnek

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Tosiek i Tygrysek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2015, 11:41
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie świnek

Postautor: Tosiek i Tygrysek » 11 marca 2015, 11:57

mam 2 świnki-1 jest u mnie 3 lata i jest adoptowana. 2 ma 3mies. i jest uratowana ze sklepu zoologicznego(miała klatkę jak dla myszy,ledwo się w niej mieściła).Obydwa to samce.Bardzo się lubią ale czasem tak gdzieś 2 razy w mies. młody zaczyna tak jagby "gruchać" i wchodzi na starszego świnka.Wtedy przez 1 dzień są osobno a jak wkładam je później do siebie to już tak nie robią.Co to oznacza?Co wtedy robić? :bored: :O


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnek

Postautor: Bibu » 11 marca 2015, 12:08

Jeżeli to dwa samce, to są to oznaki okazywania sobie dominacji. Moje samce robią tak samo, a raczej jeden drugiemu, ten drugi nigdy tego nie robił, co najwyżej gruchał, ale widać od razu, kto próbuje rządzić w klatce, od razu wchodzi niezdarnie na drugiego i aż wibruje cały od tych odgłosów :D póki się nie biją to nic złego się nie dzieje i nie ma powodu ich rozdzielać ;) ot takie wychowawcze pogadanki między nimi, choć to dziwnie wygląda, nie powiem.


Elly
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 3 października 2014, 16:09
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnek

Postautor: Elly » 11 marca 2015, 17:34

Świnki tak po prostu mają, hierarchia w stadzie musi być.


Awatar użytkownika
Nagietkka
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2015, 17:12
Świnki morskie: Tuptuś i Chrumek ;)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnek

Postautor: Nagietkka » 11 marca 2015, 17:54

Tak, jak dziewczyny napisały - to oznaka dominacji u samców. Mój Tuptuś robił tak kiedyś mojemu królikowi :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas