Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka nie chce jeść - prosze o pomoc.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Nero
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwietnia 2015, 21:03
Kontaktowanie:

Chora świnka nie chce jeść - prosze o pomoc.

Postautor: Nero » 28 kwietnia 2015, 21:16

Witam. Moja swinka (ma okolo poltora roku) ostatnio przestala jesc ogorki, buraki, marchewke. Myslalem ze sie jej przejadly. Wczoraj jak ja kapalem zauwazylem, ze jest chudsza, niz byla, i nic nie ruszyla, nawet karmy. Dodatkowo dzisiaj byla bardzo ospala, nic nie jadla, "kladla sie", jakby bolala ja lapa, z tylu jak chodzila zostawal czerwono-czarny slad. Zabralem ja wiec do pani weterynarz, ona ja zbadala, sprawdzila zeby, ale najbardziej niepokoilo ja to, ze swinka pozostawia ten "slad", nie wiem jak to nazwac. Zmierzyla jej temperature, zwazyla, sprawdzila 2 raz zabki, podala zastrzyk, antybiotyk, witaminy. Kazala mi podawac swince ten antybiotyk i witaminy przez kilka najblizszych dni. W poniedzialek mam znowu isc, aby weterynarka mogla dokladnie sprawdzic te zeby, ze znieczuleniem (dzisiaj nie chciala meczyc swinki bo jest bardzo slaba). Po 5 godzinach swinka jest bardziej zywa, ale nadal nic nie je :( Nie chce ani karmy, ani siana, ogorka, marchewki. Niby cos probuje ugryzc, ale tak jakby nie mogla. Dacie mi jakies rady? Bo wiem, ze jak swinka przez pare dni nie bedzie jadla, to umrze, a tego nie chce :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka nie chce jeść - prosze o pomoc.

Postautor: Renika » 29 kwietnia 2015, 0:49

Jak najszybciej zakup karmę ratunkową dla gryzoni (np. herbi care plus) lub zrób papkę z granulatu (np. cavia complete) i podawaj śwince przez strzykawkę do pyszczka 5 razy dziennie ( w nocy też, co 3-4 godz). Kup probiotyk (bi protect, lakcid) i podawaj śwince 2-3 godz. po antybiotyku. Postępuj tak dopóki świnka nie zacznie sama jeść.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas