Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
makatka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 11:38
Kontaktowanie:

Świerzb

Postautor: makatka » 15 czerwca 2015, 12:19

moje dzieciaki (skóra atopowa) złapały świerzb od świnki morskiej. Tak przynajmniej twierdzi lekarz. Ale czytałam na innym forum ze świnki nie zarażają. Mieliscie taka sytuacje? prosze o pomoc?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Amiya » 25 czerwca 2015, 13:09

Raczej nie powinny zarazić się świerzbem od świnki, prędzej grzybem. Moja jedna świnka, którą mam z zoologa była zarażona świerzbem. Na początku tego nie zauważyłam, bo Franio ma gęstą sierść. Przytulałam się do niego, głaskałam i nic mi po tym się nie stało. Świnka została wyleczona i do tej pory jest zdrowa.
Lekarz nie był zapewne pewien od czego dzieci to mają, dlatego zgonił na prosiaka.

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.

makatka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 11:38
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: makatka » 25 czerwca 2015, 13:28

dzięki Amiya, pewnie masz racje :(

Dziewczyny mam do Was pytanie: któraś z Was korzystała z usług masażu w http://gabinetmasazu-warszawa.pl
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 10:51 przez makatka, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Amiya » 25 czerwca 2015, 13:38

Spoko.
Ja miałam podobną sytuację.
Miałam liszaja na policzku, a zaczął robić mi się w Chorwacji. Dermatolog stwierdził, że to również jest od świnek.
Świnki były zdrowe, dobrze zadbane, bez żadnych chorób i wiedziałam, że to nie od nich złapałam.
Ja również mam skórę atopową. ;)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas