Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mrówki,wyskubana sierść

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
callme
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 15 lipca 2012, 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Miluś ,Róża , Axa , Imi , Leo , Teddy , Max, Luna, Ora
Kontaktowanie:

Mrówki,wyskubana sierść

Postautor: callme » 26 lipca 2015, 18:05

Hej,wczoraj świnki biegały w ogrodzie i po jakimś czasie zauważyłam,że w jednym miejscu zebrało się dosyć sporo mrówek,wiec zabrałam je w inne miejsce i w sumie wszystko jest okej,tylko dzisiaj rano zauważyłam u jednej ze świnek łysy placek na brzuchu,wcześniej nie miała tam łysego miejsca i teraz pytanie,czy mogły ją pogryźć mrówki do tego stopnia,ze wyrwala sobie włosy? Nie ma tam strupów,ani nie drapie sie w tym miejscu,ma apetyt. Świnka mieszka w klatce z drugą, nie sądze,żeby to był świerzb, ani tym bardziej nie sądze,że koleżanka jej wyrwała włosy,chociaż nie zaprzecze,że jak były małe to koleżanka podcinała jej włosy,tylko tak jak mówie to jest mało realne. Co to może być ;>


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Duśka_
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 3 grudnia 2015, 19:50
Kontaktowanie:

Re: Mrówki,wyskubana sierść

Postautor: Duśka_ » 3 grudnia 2015, 20:56

Jest taka opcja, jeżeli w sierść zaplątała się mrówka mogła pogryźć prosiaczka, świnki nie mają możliwości drapania się po brzuszku więc w akcie obronnym wygryzła sierść aby pozbyć się szkodnika, jeśli nie widać zaczerwienień, ran czy opuchlizny to wydaje się że wszystko jest w porządku i sierść powinna po jakimś czasie odrosnąć :)

Duśka ;)


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas