Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabawki,rolka po papierze

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 28 lutego 2009, 19:48

Wiecie co mieliście rację. Kupiłam smycz i w domu chciałam wypróbować moja Pusia zaczęła kwiczeć więc od razu zdjęłam smycz i oddałam do sklepu. Przepraszam was wszystkich, że byłam taka głupia :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Bercik » 28 lutego 2009, 23:17

wiesz czasem opłaca się nas posłuchać, oszczędzasz wtedy sobie kasę o prośce nerw

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
dkaro_rouge
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2009, 15:14
Lokalizacja: Szczecin/Police
Świnki morskie: Klara lat 8 (skończy w czerwcu 2009),
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: dkaro_rouge » 8 marca 2009, 14:38

A wracając do zabawek dla Świnek to z moich obserwacji wynika że najlepszą zabawką dla Posiaków jest człowiek :) one są bardzo "interaktywne" że się tak wyrażę i jak już zobaczą jakie to fajnie to nie chcą bawić się same. Moja na przykład "turlała" sobie bombki na podłodze jak ubierałam choinkę, chodziła koło mnie wąchała je a jak stwierdziła że poświęcam jej za mało uwagi to weszła mi cwaniara na kapcia i zaczęła się drzeć wniebogłosy. Wniosek dobra zabawa może czekać w zwykłych czynnościach byle nie samemu.


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Karolajna » 8 marca 2009, 20:25

dkaro_rouge pisze:A wracając do zabawek dla Świnek to z moich obserwacji wynika że najlepszą zabawką dla Posiaków jest człowiek :) one są bardzo "interaktywne" że się tak wyrażę i jak już zobaczą jakie to fajnie to nie chcą bawić się same. Moja na przykład "turlała" sobie bombki na podłodze jak ubierałam choinkę, chodziła koło mnie wąchała je a jak stwierdziła że poświęcam jej za mało uwagi to weszła mi cwaniara na kapcia i zaczęła się drzeć wniebogłosy. Wniosek dobra zabawa może czekać w zwykłych czynnościach byle nie samemu.

Najlepsza zabawa i frajda jest gdy świnka ma towarzystwo swojego rodzaju. Człowiek nie dogada się ze świnką, a świnka nie dogada się z człowiekiem. Z moich obserwacji świnki dosyć często ze sobą gadają :)

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 9 marca 2009, 20:42

dkaro_rouge pisze:"turlała" sobie bombki na podłodze jak ubierałam choinkę

Przecież świnka mogła rozbić bombkę i się pokaleczyć! Uważaj na przyszłość.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Magda_Oska » 9 marca 2009, 22:01

Emilka pisze:Przecież świnka mogła rozbić bombkę i się pokaleczyć! Uważaj na przyszłość.

A może były plastikowe?!

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
dkaro_rouge
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 7 marca 2009, 15:14
Lokalizacja: Szczecin/Police
Świnki morskie: Klara lat 8 (skończy w czerwcu 2009),
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: dkaro_rouge » 12 marca 2009, 11:09

No właśnie były plastikowe przecież nie pozwoliłabym jej chodzić wśród niebezpiecznych przedmiotów a już na pewno nie przeżyłaby tak długo.


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 12 marca 2009, 15:11

Dobra nie wiedziałam pomyliłam się xD


Claudyna
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 lipca 2009, 16:24
Świnki morskie: Mikunia;**
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Claudyna » 15 lipca 2009, 17:02

Popieram to że śwince nie trzeba zabawek. Co prawda moja świnka ma ich parę ale rzadko kiedy je używa;).
Mojej śwince do zabawy dałam; małą maskotkę oraz piłeczkę. Jak już wspomniałam rzadko kiedy się nimi bawi ale bawi się xD. Najbardziej lubi turlać piłeczkę a maskotkę układa na hamaku gdy idzie spać i śpi razem z nią ;). Moja świnka lubi się ze mną bawić gdy szyje hamaki. Zbiera wtedy kawałki materiału i składa je na kupkę (przy okazji pomaga mi w sprzątaniu);D. Często biorę ją na podwórko. Zamykam wtedy bramkę i puszczam ją na trawę. Miki bardzo lubi biegać i jeść świeżą trawkę. Gdy nie mogę jej pilnować po prostu wkładam ją pod klatkę. A co do smyczy to ja również nie polecam. Moim zdaniem to jest męczenie świnki. Świnka raczej nie jest do niej przystosowana.
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:35 przez Guffi, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód: Rzadko pisze się przez rz.


Awatar użytkownika
risza
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 9:37
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: risza » 12 września 2009, 18:26

A moglibyście wkleić zdjęcia tych zabawek które proponujecie?? Nie chcę się wtrącać sle po prostu sama chce kupić zabawke dla prośka

Świnki są THE BEST!!!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

  • Dołącz do nas