Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano, trociny, żwirek,podklady,drybed-czym wykladac kuwete?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Teeta
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: 3 świnki, 2 króliki, 1 kot
Kontaktowanie:

Postautor: Teeta » 4 lutego 2007, 16:29

Trociny nie maskują zapachu.
Ja nie polecam samego granulatu, wiadomo czemu, ale polecam w ogóle go używać.
Ja to robię w ten sposób: po wysprzątaniu klatki daje granulat tam gdzie świnka najczęściej się załatwia, czyli w moim przypadku po rogach i koło jedzenia, na ten granulat sypię wiórkami i na to po części klatki - dużo siana.

:)

Awatar użytkownika

tom110
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lutego 2007, 20:14
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

Postautor: tom110 » 19 lutego 2007, 9:50

moja świnka ma na ziemi trociny a do jedzenia siano!!!


Awatar użytkownika
Tanga
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2007, 13:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Tanga » 17 marca 2007, 13:59

Ja również używam tych zrulowanych trocin, jak te do kuwet dla kotów :] uważam, że to bardzo praktyczne.Za każdym razem jak Prosiaczek nasika, a wiury się zbrylą, biorę na szpachelkę i wyrzucam,a jedną garścią dokładam nowe.Dzięki temu mój Prosiak ma zawsze czysto i pachnąco :] Siano też oczywiście jest.Ostatnio dużo czasu spędzam w stajni, więc przynoszę mu świeżutkie zapasy.. wcześniej stosowałam smakowe siano Zuzali.


Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 24 marca 2007, 22:43

A ja od dzisiaj jestem posiadaczką swinki i pani w sklepie poradzila nam zeby kupic swince tylko te zrulowane trociny,a sianka dawać codziennie tylko troszke zeby tylko swinka zjadla,no ale przeciez te rurki to takie twarde :/ po przeczytaniu waszych wypowiedzi wrzucilam jej w rog klatki tego siana troche zeby jej bylo miekko,bo narazie zadnego legowiska dla niej nie mam,w ogole zaskoczona jestem ze wy jakies poduszeczki dajecie swoim swinkom itp bo myslalam ze cos takiego to one zjedzą w koncu, Z czego macie te poduszeczki,to takie kupione czy robione? :) Sorki za byc moze błahe pytanie ale jestem kompletnie zielona.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 24 marca 2007, 23:56

Jeśli chodzi o coś do spania, to masz tu dwa przydatne tematy:
legowisko: mieszkanie-f3/legowisko-t614/
hamaki: mieszkanie-f3/hamaki-t187/
Tam w sumie jest wszystko napisane :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Martunia69
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 24 marca 2007, 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Martunia69 » 25 marca 2007, 20:24

Dzięki :)


Awatar użytkownika
Ariena
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 23 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Ariena » 25 marca 2007, 22:13

Osobiście uważam że trociny są lepsze jako podłoże, ponieważ jeżeli trociny nasiąkną to są po prostu mokre. Jeżeli nasiąknie siano, to po dość niedługim czasie zaczyna się rozkładać (czyt.: gnić).

Dość dobrym i często stosowanym rozwiązaniem jest ułożenie trocin na dno klatki, a siana natomiast na wierzch. Wtedy świnka nie ma kontaktu z pyłkami z trocin a jednocześnie można zachować odpowiednią higienę w klatce. Jeżeli chodzi o siano jako pożywienie to bardziej polecam świeżą trawę.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
florcia
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 11:37
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: florcia » 26 marca 2007, 10:07

a ja mam jeszcze inny pomysł ;)
na dno klatki daje dużą ilość trocin, następnie posypuje je granulatem a na to wszystko kładę matę łazienkową.
Po pierwsze - cały brud zostaje na macie czyli bobki, resztki jedzenia (gdzie łatwo można je usunąć)
Po drugie - mocz przelatuje przez matę i wchłaniają go trociny wraz z granulatem - takim to sposobem świneczka ma sucho i pachnąco.
Po trzecie - świneczce wygodnie się chodzi, ma mięciutko, cieplusio, ( a niestety po granulacie świnki chodzą jak po kamieniach, slizgają się po kuwecie i z pewnością jest im niewygodnie..przecież świneczki mają takie delikatne małe łapki)- a jeśli chodzi o same trociny to- niestety mogą one zapruszyć naszym pupilkom oczka..i noski.
Więc na dzień dzisiejszy jak dla mnie to mata łazienkowa jest najlepszym sposobem na wyścielenie klatki...gorąco polecam.

Obrazek

GICUŚ I BĄBEL TO KOSIANE ŚŁINECZNIKI

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 26 marca 2007, 21:57

Fajny pomysł z tymi matami, nie wpadłabym na taki pomysł :D Fajnie, że coś takiego podsuwasz :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

karola1341
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:15
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Siano, czy trociny?

Postautor: karola1341 » 6 kwietnia 2007, 12:44

ja daje mojej śwince trociny, uważam , że są lepsze i lepiej wchłaniają mocz

Ziutka:)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas