Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Jak często sprzątacie swoim świnkom?

Postautor: vagina_denata » 7 maja 2011, 20:08

damianek333 pisze:Ja czyszczę co 2 dni ponieważ mimo że nie śmierdzi ale nie chcę żeby moje świnki miały mokro.
Mam trociny i nie wiem czy nie przesadzam z tym sprzątaniem (dużo trocin idzie na to), ale chce dla świnek jak najlepiej :D
Klatkę mam 100x50cm i 2 świnki (szukam 120 o szerokości 50cm).


Zawsze lepiej przesadzać w tą stronę :lol:
Też nie lubię syfu w klatce i sprzątam codziennie, ale nie wyrzucam wszystkich trocin, tylko te zasikane.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
wlazły
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 11:38
Świnki morskie: Tosiek
Kontaktowanie:

Re: Jak często sprzątacie swoim świnkom?

Postautor: wlazły » 8 maja 2011, 7:29

Ja sprzątam średnio tak co 4/5 dni. Mam matę to bobki sprzątam codziennie. A matę myję co 2 dni.

Mój największy skarb Tosiek.
Był chomik. Były rybki. Jest pies. Ale najbardziej kocham moją świnkę.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Sandi » 21 maja 2011, 10:58

Hej.
Ostatnio w jednym z tematów zrobił się mały OT, dotyczący tego, z czego utrzymywane jest nasze zwierzątko i kto się nim opiekuje. Chciałam tutaj poruszyć ten temat :)
Jeśli chodzi o opiekę-wszystko robię sama. Sama czeszę i kąpię Manię, zmieniam jej podłożę, myję kuwetę, nasypuję jedzonka, dosypuję siano i wlewam świeżą wodę. Jedynie mama, jak czasem np. robi nam kanapki z ogórkiem, to przy okazji kroi kawałek ogórka i daje gryzoniom.
Za utrzymanie zwierząt w naszym domu płacą rodzice. Dostaję kieszonkowe, za które kupuję sobie rzeczy dla mojego użytku.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Sensibles » 21 maja 2011, 12:42

U mnie to troszkę skomplikowane, a więc może rozpiszę wszystkie zwierzęta po kolei :)
KOTY
Podział obowiązków: Tutaj role są bardzo podzielone. Ja zajmuję się głównie karmieniem i czasami jak mam czas pójdę się z nimi pobawić. Od zabawiania kotów jest mój kuzyn i kuzynka, z którymi mieszkam w bliźniakach, a więc ja się praktycznie tym nie martwię. Czasami moja mama karmi koty, czasami kuzynostwo. Ale generalnie to ja jestem od karmienia a od zabawy - kuzyn z siostrą.
Koszty: Za jedzenie itp. płacą moi rodzice, natomiast za weterynarzy i odrobaczanie - ciocia z wujkiem (rodzice kuzynostwa). Wychodzi na wyrównane koszty-to znaczy i my, i Oni płacą mniej więcej tyle samo.

PAPUGI
Podział obowiązków: Sprzątam ja, zawsze. Bezwzględnie.
Z karmieniem jest różnie. Teraz coraz częściej robi to moja mama, bo ja mam dużo nauki i dużo zwierząt, a papugi trzeba karmić często, co 1,5-2 godziny (akurat w moim przypadku, ponieważ aktualnie mam 7 papug i ich przerób jest zastraszający-1kg paszy starcza mi mniej więcej na tydzień, może półtorej..). Ja nie dawałabym rady tak często im podawać pożywienia, a więc robi to mama. Tata jeszcze nigdy papug nie nakarmił, ani nie posprzątał, ani nic-tata ogólnie się w sprawy zwierząt nie miesza (oprócz rybek, ale o tym za chwilę).
Koszty: Wszystkie koszty pokrywają rodzice.

RYBKI
Podział obowiązków: To jest generalnie zajęcie moich rodziców. Mama karmi, tata dogląda wszystko od strony technicznej - filtry i grzałki i te inne pierdoły to jego zadanie. Ja jedyne co robię przy akwarium to czasami nakarmię rybki jak mnie mama poprosi, czasami pomogę przy sprzątaniu i...i tyle ;)
Koszty: Wszystkie koszty pokrywają rodzice.

CHOMIK
Podział obowiązków: To jest całkiem moja robota. Rodzice w ogóle w to nie ingerują, oprócz dawania kasy :D Ja sprzątam, ja karmię, ja się nim zajmuję.
Koszty: Wszystkie koszty pokrywają rodzice.

ŚWINKA MORSKA
Podział obowiązków: U Xsary sprzątam zazwyczaj ja, było tak zawsze. Ale czasami jak mnie nie ma cały dzień w domu i jeszcze nie wracam na noc do domu, a śmierdzi i mamie przeszkadza, to ona posprząta. Tylko że sprzątanie mamy to taka prowizorka - tylko wygląda na posprzątane. Karmię ja, ale to jest tak jak u Sandi - jak mama robi coś z ogórkiem, bananem, kapustą, sałatą, papryką, jabłkiem, gruszką...no z czymkolwiek, co świnki mogą jeść - zawsze wrzuci Xsarze coś do klatki ;)
Koszty: Wszystkie koszty pokrywają rodzice.

To chyba wszystkie zwierzęta, jakie mam na chwilę obecną. :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Gucio01 » 21 maja 2011, 14:12

Ja też się może rozpiszę na ten temat ;)


ŚWINKA MORSKA

Podział obowiązków: Ja się Guciem opiekuję, czyli daję mu jeść (sianko, zieleninę, ziarenka a na popitkę świeżą wodę), pomagają mi sprzątać klatkę rodzice :D. A tak to sama z nim chodzę do weta wyprowadzam go na dwór i tak jest przez te 4 lata.
Koszty: Kosztami zajmują się rodzice ;)

PIES

Podział obowiązków: Psem to głównie rodzice się opiekują. Chodzą z nim na tresurę itd. Ja go wyprowadzam na dwór, daję mu jeść (ale o wyznaczonych porach) i bawię się z nim :D Wetem zajmują się rodzice, ja tylko się patrzę 8-)
Koszty: Koszty pokrywają rodzice ;)

KRÓLIK

Podział obowiązków: Ja głównie się królikiem zajmuję. Daję mu jeść, pić, daję mu się wyhasać po domu, chodzę z nim do weta.
Koszty: Wszystkie koszty pokrywają rodzice ;)


Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Chochlik » 21 maja 2011, 19:36

Ja już gdzieś o tym pisa;lam, ale co mi szkodzi.
PIES
rano mama wychodzi z psem i odprowadza mnie na przystanek. Po szkole to zreguły ja wychodzę. Karmię ja, rodzice kupują karmę i opłacaja koszty wizyt u weterynarza.

PAPUGI
Ja sprzątam, karmię rodzice zawsze kupią mi piasek bo to nie są duże wydatki.

Świnka i Żółw
Sprzątam, karmię sama. Koszty też są moje. No, raz byłam u weta to mama płaciła.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Damian_1 » 21 maja 2011, 20:38

U mnie to jest tak:
Świnki morskie:
podział obowiązków:
sprzątnie klatki, czesanie, czasami kąpanie, obcinanie pazurków, dawanie karmy i siana to moje obowiązki, czasami mama da im marchewki, pietruszki czy świeżej trawy.
Koszty: czasami ja coś kupie im a czasami mama
Pies
To całkowite zajęcie mojego taty, czasami ewentualnie mama da mu jeść i kąpią go razem.
Koszty: wszystkie koszty związane z pieskiem pokrywa tata
Żółw
Zajmujemy się nim razem z mamą..
Koszty
tak samo jak w przypadku świnek,
Rybki
Tutaj wszystko obowiązki to moja sprawa, moii rodzice nie znają się na tym kompletnie, koszty też pokrywam ja.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: vagina_denata » 21 maja 2011, 21:14

Ja zajmuję się świnką w całości, tj. sprzątam, miziam, karmię, obcinam etc. Mama go czasami dokarmia rano, gdy robi sobie surówkę, albo jeżeli ją o to poproszę. Część kosztów pokrywam ja, część mama.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Sandi » 21 maja 2011, 22:11

Skoro już piszecie o wszystkich zwierzakach, to ja dopiszę coś od siebie jeszcze ;)
ŚWINKA MORSKA
Podział obowiązków: Świnka jest moim zwierzęciem, więc sama się nią opiekuję. Sama karmię, sprzątam, wykonuję zabiegi pielęgnacyjne. Wyjątkiem jest, gdy wyjadę np. na kolonie.
Koszty: Pokrywane przez rodziców.
PIES
Podział obowiązków: Z psem wszyscy z naszego domu wychodzą na spacer. Rano zazwyczaj mama, gdy idzie po bułki, potem, w południe, ja, mama lub mój brat-w zależności od potrzeb, a wieczorem mama lub tata-najczęściej tata, bo idzie odprowadzić samochód do garażu i jest mu po drodze zabrać psa ze sobą. Obojętne jest też, kto napełnia miski. Najczęściej mama, bo miski stoją w kuchni. Psa kąpię ja lub mama.
Koszty:Pokrywane przez rodziców.
CHOMIK
Podział obowiązków:Chomikiem zajmuję się ja. Bez żadnej pomocy ze strony rodziny-podobnie, jak ze świnką.
Koszty: Pokrywane przez rodziców ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Michalina1007

Re: Samodzielne sprzątanie i inne dyskusje na ten temat :)

Postautor: Michalina1007 » 22 maja 2011, 8:55

Ok postaram się to wszystko szybko opisać.

Świnka morska:
Świnką zajmuję się ja. Sprzątam, czeszę, myję, wyprowadzam na spacery. Tak jak u was moja mama robiąc kanapki czy coś innego z warzywami czy owocami daje kawałek Ami. Zazwyczaj moi rodzice pokrywają koszty za jedzenie i inną opiekę, ale zdarza się , że kupuję karmę za swoje kieszonkowe.

Pies:
Po części wszyscy zajmujemy się Tyśkiem. Każdy ma raz dziennie swoją "zmianę" czyli każdy raz dziennie wychodzi z psem na spacer. Od karmienia jest moja siostra albo czasami mama. Że gubi dużo sierści trzeba go wyczesywać. Przeważnie robię to ja albo moja siostra. Zabawy odbywają się na spacerach bo jak się tu w bloku mieszkalnym bawić z Mixem Owczarka i Malamuta! Jak tylko w pokoju zaczyna świrować wszystko wywraca się do góry nogami. A więc każdy podczas swojej zmiany się z nim bawi. Od kupowania karmy, smakołyków itp jest moja mama.

Myszki, szczurki, ptaszek
Generalnie to są zwierzątka mojej siostry. Ona się nimi zajmuje, ja tylko czasami daję im wodę


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas