Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: enka5152 » 11 stycznia 2015, 13:33

Czy mogę ją podkładać ? Nie wydłubie oczów świnki ?
Może podkładać siano ? Albo trociny lub granulat ?
Ale moje najważniejsze pytanie jest o słomę.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

Awatar użytkownika

Mysia Pysia249
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 22:55
Lokalizacja: Maków Podhalański
Świnki morskie: Toto i Dudusia
Kontaktowanie:

Re: Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: Mysia Pysia249 » 11 stycznia 2015, 13:40

Lepiej daj jej trociny i siano.

Obrazek[/urlObrazek[/url]

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: Bibu » 11 stycznia 2015, 13:50

Ani sloma, ani siano. Siano jest do jedzenia, nie do bobczenia na nie i sikania. Powinno być w paśniku żeby nie brudziło się od podłoża. Sloma za to nie nadaje się w ogóle. Świnki są zbyt delikatne, poza tym nie wchłania moczu. Już lepiej dać trociny. A najlepiej granulat drzewny + na to mata łazienkowa. Jest najbardziej higienicznie i bezpiecznie dla łapek świnek. Ja raz w tygodniu wymieniam granulat i piorę matę, koszty nie są jakieś zatrważające, nic nie śmierdzi, jest czysto i ładnie, łatwo się sprząta, ale jeśli nie chcesz. to już lepiej naprawdę zwykłe trociny od słomy.


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: enka5152 » 11 stycznia 2015, 15:37

Dziękuję wam za odpowiedzi i pozdrawiam !

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

JamŁasica
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 grudnia 2015, 20:20
Kontaktowanie:

Re: Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: JamŁasica » 4 grudnia 2015, 20:48

Tak od siebie dodam że ja stosowałem granulat drewniany potem warstwę trocin i na to wszystko sianka ile wlazło. Świnka lubiła się zakopywać. Cały czas je zresztą mieliła wiec do końca swoich dni (9.5 roku około śmigała) nie miała problemów z przyrostem trzonowców. Co do hieny no cóż zależny jak często wymieniane jest to podłoże. Ktoś tam napisał że sianko tylko w paśniku bo świnka je obsikuje... A jak rozsypie je po całej klatce to nie sika na nie? moim zdaniem gorsze zagrożenie dla niej stanowią podgniłe resztki jedzenia gdzieś tam zakopane dlatego codziennie trzeba sprawdzać i wybierać "stare". Wracając do podłoża moja starsza świnka sikała gdzie popadnie a mowa tylko w dwóch rogach klatki. Granulat wchłania ładnie, trociny izolują jeszcze lepiej zapach a sianko daje wiele radości śwince i jeszcze ładnie pachnie. U znajomych jest w klatce sam granulat. Świnka strasznie hałasuje jak po nim skacze. Dlatego trociny dodatkowo wygłuszają. Jeszcze do tego dochodzi ta mała ilość siana w paśniku i ten bałagan z widocznymi bobkami. Dlatego siano ma też estetyczne dla nas walory...


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Podłoże mojej świnki morskiej to słoma.

Postautor: GalaxySparkle » 5 grudnia 2015, 12:32

A co to ma wspólnego z tematem słomy? I wyjaśnijmy sobie: Nie ma wyborów, czy zasikane siano jest gorsze czy zgnite jedzenie, ani jedngo ani drugiego nie dajemy śwince. Tak samo jak słomy nie dajemy jako podłoża. Koniec tematu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas