Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
arturoO17
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 listopada 2010, 1:00
Kontaktowanie:

ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: arturoO17 » 7 listopada 2010, 1:14

WITAM WSZYSTKICH.. ;) Mam bardzo poważny problem dotyczący mojej ALERGII na świnkę morską... :( Zostałem posiadaczem przecudnego prosiaczka... ale.. po kilku godzinach pobytu świnki morskiej w moim mieszaniu zacząłem strasznie kichać, dostałem , że tak powiem "wodnego" kataru i strasznie zaczerwieniły i spuchnęły mi oczy. Bardzo się zaniepokoiłem ponieważ nie sądziłem, że aż tak moje ciało zareaguje na alergeny prosiaczka.. :( Wina moja jest taka, że wcześniej nie zrobiłem testów sprawdzających, czy jestem uczulony NA TEGO WŁAŚNIE GRYZONIA.. Wiem też, że nie mam zamiaru nikomu oddawać mojej świnki morskiej. PISZĘ Z WIELKĄ PROŚBĄ O TO, ABYŚCIE WY DOŚWIADCZENI POSIADACZE ŚWINEK MORSKICH UDZIELILI MI CENNYCH RAD dotyczących mojego wyżej wymienionego problemu. Chodzi mi GŁÓWNIE o to, czy są jakieś leki, które złagodzą uczulenie na te przesympatyczne zwierzątko.

Ps. Wiem,że nie jestem uczulony na sianko, które znajduje się w klatce ani trociny. Wiem to, ponieważ mam w domu jeszcze chomika,na którego NIE JESTEM UCZULONY- POTWIERDZIŁY TO TESTY,który też ma w swoim mieszkanku trociny i sianko.

BARDZO PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE. Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM ;)


Awatar użytkownika

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: swinkowski » 7 listopada 2010, 9:33

Ja jestem uczulona, ale na kota. Mam specjalną szczepionkę i ona działa, bo przed szczepionką to kichałam już po kilku minutach od kota(wiem, bo mam u babci), a teraz po NAJMNIEJ 3 godz. Najlepiej to właśnie zrób sobie taką szczepionkę.
Jeśli jednak nie chcesz, to trzymaj swinkę w pokoju, w którym nie przebywasz za często i pryskaj sobie do nosa jakiś sprej(ja mam budherin). I tyle mogę Ci pomóc. :) Aha i jeszcze zrób sobie testy, ile jesteś uczulony na świnkę, z tego co piszesz to mi wygląda na 2 ++(taka skala) Najwięcej to 3+++.

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
arturoO17
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 listopada 2010, 1:00
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: arturoO17 » 7 listopada 2010, 13:56

świnkowski- DZIĘKUJĘ TOBIE ZA ODPOWIEDŹ. Muszę pomyśleć o tej szczepionce. A wracając do uczulenia to jestem bardzo zdziwiony, ponieważ mam jeszcze w domu papugę, która w dodatku przebywa w moim pokoju a jestem uczulony na pierze i to w skali 2++ i nic się ze mną nie działo do tej pory, kiedy kupiłem sobie świnkę. Więc stwierdzam, że jestem UCZULONY WŁAŚNIE NA ŚWINKĘ.
BARDZO BYM PROSIŁ O WIĘKSZĄ POMOC W TEJ SPRAWIE.. :)
pozdrawiam.


swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: swinkowski » 7 listopada 2010, 17:14

Wiesz to zalezy tez od psychiki człowieka np. mój lekarz od szczepień to jego dzzieci mają 2 psy i 3 koty i są na nie uczulone i nie kichają. U mnie tak raz z kotem było, że do klasy przyniosła koleżanka kota i nie kichałam, bo nie myslałam o alergii. Może za bardzo się przejmujesz ta alergią. Spróbuj tak. :tak:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Karl Ruger » 7 listopada 2010, 17:20

Wiesz, że mój pomysł może być mało prawdopodobny, ale tak jest xD

Moja znajoma miała uczulenie na kota. Przeczytała gdzieś, że jeśli się nosi cebulę na szyi na sznurku to pomaga, na serio. Nie kłamię. Spróbuj, bo nic w końcu nie ryzykujesz :zdziwiony:

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: swinkowski » 8 listopada 2010, 18:50

Mam rozumieć, że dzieki cebuli się wypłaczemy i nie będa nam łzawić oczy i nie bedziemy kichać? :hmmm: :?:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Karl Ruger » 10 listopada 2010, 9:33

Widzę że na tym forum nie jesteś zbyt miły.
Jeśli jest cebula nie pokrojona jeszcze w tej swojej warstwie to przecież oczy nie łzawią, chyba każde dziecko to wie.

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: swinkowski » 11 listopada 2010, 10:32

No więc czemu słuzy ta cebula? Bo jestem ciekawa :) Aha i jeszcze dodam, że jak bedziesz miał swinkę to się do nij przyzwyczisz i nie bedziesz kichał. Ja miałam chomika i się przyzwyczaiłam do niego i nie kichałam(mam na niego alergię).Spokojnie. Zastosuj nasze rady i bedzie dobrze :tak: :tak: :tak: :tak: :D

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: admin » 11 listopada 2010, 10:51

Również uważam, że alergia z czasem może zmaleć. Tak było w moim przypadku, jednak objawy były dużo słabsze niż w Twoim przypadku. Obecnie ustąpiła całkowicie.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: nugatka » 11 listopada 2010, 18:08

Cebula ma odstraszać duchy :hyhy:. Większej głupoty nie słyszałam.

Tylko, czasem się zdarza niestety tak, że alergia działa dalej, pojawiają się komplikacje i trzeba oddać zwierzątko, na które jest się uczulonym. No idź na te testy, pogadaj z lekarzem, co radzi. My nic tu raczej nie zdziałamy. Trzymam kciuki, żeby alergia się zmniejszała, jeśli to możliwe :).


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas