Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Beaphar

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
UKRAJNA
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 20:13
Lokalizacja: moje miasteczko
Świnki morskie: tośa i lola;)
Kontaktowanie:

Beaphar

Postautor: UKRAJNA » 29 grudnia 2010, 14:19

polecam Beaphar :D naprawdę dobry ale drożyzna no cóż skoro moję świnki to lubią trzeba się poświęcić i kolby z Vitapolu uważam że są dobre ale nie te Popcorn :( z barwnikami

pomyśl że jesteś małą bez bronną istotą.Co wtedy robisz?
nic bo nic nie możesz...........

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Chochlik » 29 grudnia 2010, 21:45

Napisz coś więcej o tej karmie. Nigdy jej nie podawałam. Jak w porównaniu z VL czy Vitakraftem?

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
UKRAJNA
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 20:13
Lokalizacja: moje miasteczko
Świnki morskie: tośa i lola;)
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: UKRAJNA » 30 grudnia 2010, 13:13

opis:
XTRAVITAL jest kompletnym,pełnowartościowym pokarmem dla twojej świnki morskiej.
XTRAVITAL to smaczny i doskonale zbilansowany suchy pokarm,dopasowany do żywieniowych wymagań świnek morskich.Kompozycja składu pożywienia dla świnek jest specyficzna,gdyż organizm świnek morskich nie wytwarza witaminy C.Niezbędne jest więc dostarczanie jej w karmie.Xtravital dla świnek morskich zachowuje optymalny bilans witaminy C znacznie dużej
niż w większości mieszanek,z uwagi na specyficzną kompozycję z innymi składnikami.Pokarm zawiera chelatowane minerały(otoczone białkiem dla poprawienia absorpcji).Dodatek twardych kawałków pomaga zadbać o prawidłowy stan uzębienia świnek.Pokarm zawiera wysokiej jakości
białko pochodzenia roślinnego.Obniżona zawartość tłuszczu gwarantuję właściwą wagę,chroni przed otyłością.Specialny rodzaj włókna zapewnia właściwą florę bakteryjną w jelitach.

Jedna taka torebka zawiera 1kg i kosztuję 25zł :wow: ale polecam naprawdę dobry :)

Zawiera również bardzo dużo rzeczy zdrowych dla naszej świnki takich jak:
Dental care :D
Echinacea
Xtra Vit.C
High Protein :)
opis spisałam z karmy(mojej kupjonej w sklepie ;) )
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, 20:06 przez UKRAJNA, łącznie zmieniany 3 razy.

pomyśl że jesteś małą bez bronną istotą.Co wtedy robisz?
nic bo nic nie możesz...........

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Chochlik » 30 grudnia 2010, 17:36

Wiesz co bo ja się im kiedys przyglądałam, ale słyszałam, ze są tuczące.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
UKRAJNA
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 20:13
Lokalizacja: moje miasteczko
Świnki morskie: tośa i lola;)
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: UKRAJNA » 30 grudnia 2010, 20:05

Nie no coś ty :zaglada:to dobra karma sama cena mówi za siebię tłuczący to jest Vitapol :tak:

pomyśl że jesteś małą bez bronną istotą.Co wtedy robisz?
nic bo nic nie możesz...........

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Sandi » 1 stycznia 2011, 14:51

Podpiszę się pod ostatnimi czterema wyrazami Ukrajny i dodajmy do tego też ten śmieć Animals.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Anonymous

Re: Beaphar

Postautor: Anonymous » 4 stycznia 2011, 14:40

moje świnki zabijają sie o Beaphar.. ale to troche droga karma.
Obecnie daje im Cavie Complete i czasami na deser dorzuce troche Beaphar.

Vitapolu i innych tego typu nie jedzą w ogóle, może kilka chrupek wyskubią a resztę zostawiają.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: nugatka » 5 stycznia 2011, 13:33

Są 2 odmiany tej karmy, XtraVital Junior i Xtravital (dla dorosłych). Mój Kajtek jak był malutki jadł tę pierwszą. Bardzo mu smakowała. To dobra firma i dobra karma. Kosztuje około 16zł za 1kg. Porównując cenowo do innych karm nie wychodzi tak drogo, bo np. 500g Cavia Complete kosztuje około 13-14zł, a tu 1kg XtraVital około 16zł. Ale Cavia Complete to też rewelacyjna karma, więc... :-)


Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Inka97 » 14 stycznia 2011, 10:10

Jest jeszcze Beaphar Care+, ale to karma bardziej dla młodych świnek. Ma śladowe ilości mleka(świnki nie mogą go spożywać) i jest przez to dosyć tucząca. Polecana dla świnek w okresie wzrostu, później radziłabym ją odstawić. Oczywiście, można podać od czasu do czasu jako uzupełnienie :)
Co do XtraVital, podoba mi się karma sama w sobie, ale cena...U mnie za kg płaci się 26 zł O.o

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: nugatka » 14 stycznia 2011, 10:23

http://animalia.pl/produkt,19871,105,Beaphar_Care_+_kompletny_pokarm_w_granulacie.html jak dla mnie karma za droga. Ponoć jest bardzo dobra, ale... niemal 50zł za 1,5kg... to jest bardzo dużo. Poza tym nie ma już w składzie produktów mlecznych ;-).

Karmy kupowane w zoologach zwykle są wyższe niż zamawiane przez Internet, więc można odłożyć pieniążki i zrobić większy zapas (karmy + sianka + ziółka). Wtedy będzie się opłacać.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas