Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak nauczyć świnkę kuwetowania?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
alicja
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2006, 16:16
Kontaktowanie:

świnka w pokoju

Postautor: alicja » 16 września 2006, 10:31

będe miała świnke i niewiem jak nauczyćją by robiła swoje potrzeby w jednym miejscu.Będziemy chcieli ją puszczać po pokoju i niechcemy by sikała nam wszędzie.Mieliśmy niedawno świnke i tamta tak robiła.to co mamy robić by niesikała nam po pokoju czy jak połorze klatke na podłoge to przy bieganiu po pokoju będzie mogła wejść do kladki sama by zrobić swoją potrzebe:?:
A morze macie lepszy pomysł!!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Anielka
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Anielka » 16 września 2006, 12:27

Sporo świnek , gdy ma klatkę otwartą, ew. z kładką do wchodzenia, biega po pokoju, a na załatwienie potrzeby wchodzi do klatki. Niektóre swinki mozna nauczyć sikać w jedno miejsce, np. w kącie, na gazety. Sa też swinki niereformowalne, i ja takie mam. Nie dało rady nauczyć ich porządku. Leją i bobkuja gdzie popadnie, a najchętniej leją na kocyk, w którym się zakopują w kąciku i na dodatek potem leżą w tym wszystkim :down: Ale głowa do góry, moze Tobie się uda.

Obrazek

Awatar użytkownika
Anja
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 6 września 2006, 12:25
Kontaktowanie:

Postautor: Anja » 16 września 2006, 13:03

u mnie jest dokladnie jak napisala anielka. moj prosiak potrafi nasikac przed sama klatka a pozniej wejsc w to wszystko co zrobil. najgorsze jest to ze zosiek jest albinosem i ma dluga siersc a po takich jego kapielach cala pupke ma brudna i tego nie da sie odmyc, zostaje tylko przyciecie brudnych wloskow.


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 16 września 2006, 13:50

Za to z moją jest inaczej. Kiedy chce załatwić potrzeby, gdzie by nie była wraca do klatki. Jeśli mam ją na rękach zaczyna się wiercić lub gryźć, wtedy wiem że mam ją zanieść do klatki. Jak skończy wychodzi i biorę ją spowrotem. Nie wiem jak się tego nauczyła, bo ja jej tego nie uczyłem.


RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 23 września 2006, 10:40

U mnie jest podobnie jak u KdA

Moje gg: 1844697

andrzej
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 23 września 2006, 17:08
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej » 23 września 2006, 17:31

Moja świnka jak ma potrzebę to sama idzie do klatki :)


Awatar użytkownika
DiKei
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 27 września 2006, 18:22
Kontaktowanie:

Postautor: DiKei » 28 września 2006, 16:10

Moja świńka też była bardzo dobrze wychowana zawsze robiła to w jednym miejscu. Nie wiem czy idzie świńkę to nauczyć może tak.

Loading...

Awatar użytkownika
Annna
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 9:31
Kontaktowanie:

Jest na to sposób!

Postautor: Annna » 27 grudnia 2006, 11:26

Musish podglądnąa gdzie świnka najcześciej "brudzi". Po3ó? tam jakiś pojemniczek czy coś, do czego chcia3abyś, aby sie za3atwia3a. Sadzaj tam czesto świnke. Jeśli świnka zrobi coś na pod3oge, przenoś kupke na to w3aśnie miejsce i sadzaj tam świnke. Za ka?dym razem, gdy świnka zrobi to co trzeba tam gdzie trzeba, nagradzaj ją czymś smacznym :) Powodzenia!!!


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 28 grudnia 2006, 20:13

Moja swinka załatwia sie raczej tylko w dwoch ulubionych miejscach.Ale zdarza sie że robi to także w innych miejscach na szczęscie nie jest tego dużo. Nie probowalam uczyć jej czystości ale chyba spróbuje.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: świnka w pokoju

Postautor: Pela » 1 listopada 2007, 17:20

a czy komuś z was świnka załatwiła sie kiedyś na rękach??


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas