Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bezik :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Fafka123 » 3 stycznia 2013, 19:38

Widać :) Obie slicznoty *.*

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Beatkaaa
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 3 stycznia 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Świnki morskie: Bezik, Nana, Ptyś :)
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Beatkaaa » 3 stycznia 2013, 19:39

Baaardzo dziękuję :)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: kin28 » 3 stycznia 2013, 19:44

Śliczne masz świnki w domu :)

Na marginesie, dropsów nie powinno się podawać świnkom, bo są nie zdrowe, a witaminy C nie dodaje się do wody, bo utlenia się szybko ;) Lepiej polać nią marchewkę i przypilnować, żeby świnka szybciutko zjadła :)
Świnki są innych płci, tak?

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Beatkaaa
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 3 stycznia 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Świnki morskie: Bezik, Nana, Ptyś :)
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Beatkaaa » 3 stycznia 2013, 20:48

Są innych płci, ale są też w osobnych klatkach ;) Tzn. Nana jest w klatce firmy Ferplast o wymiarach podstawy 75x40, z ogromnym domkiem do chowania się :). Bezik na razie mieszka w transporterku, bo klatek w sklepach brak :( Najwidoczniej rodzice kupują dzieciom zwierzaki na prezent gwiazdkowy. Chciałabym żeby Bezik miał klatkę większą niż Nana (choć nie uważam, żeby klatka Nany była za mała). Kupiłam Bezika bez klatki, co przeczyło mojemu dotychczasowemu myśleniu. Jednak, mieszkam w Warszawie, a w Lublinie jedynie odwiedzam rodziców, a bałam się, żeby Bezika nikt nie kupił przede mną. Na szczęście jest mały, a transporterek rozmiarów zacnych :) Nie martw się jednak, klatka będzie i to spora - tylko, że za kilka dni (wtedy też świniaczki się rozstaną, bo Bezik zamieszka w Warszawie, a Nana zostanie w Lublinie).

Za wskazówkę dot. dropsów bardzo dziękuję :) Nie będę w takim razie namawiać młodego do ich wcinania. A sposób podawania wit. C był zasugerowany przez pracownika sklepu zoologicznego. Nie mniej jednak, masz rację. :) dzięki ;)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Fafka123 » 3 stycznia 2013, 20:52

Mysle że Kin28 pyta bo napisałaś ze byli razem na wybiegu : )
Dzisiaj Nana i Bezik zapoznawali się ze sobą na neutralnym gruncie - w wannie. Bezik gruchał do Nany, ale ta jakoś... Nie zwróciła uwagi na dziecko :P
Też mam co do tego mieszane uczucia ...

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Beatkaaa
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 3 stycznia 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Świnki morskie: Bezik, Nana, Ptyś :)
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Beatkaaa » 3 stycznia 2013, 20:54

Na wybiegu byli razem, ale jedynie w celu zapoznania się ze sobą. Byłam tam też ja i nie pozwoliłabym na ewentualne psoty :P Absolutnie nie chcę mieć hodowli małych świnek w domu. Nie ma w ogóle takiej opcji. Być może powinnam była to wcześniej uściślić.


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Fafka123 » 3 stycznia 2013, 21:07

Wrażliwość uzytkowników ;D Na pewno nie chciałaś ich rozmnozyć , wydajesz się odpowiedzialna i mądrą osobą dlatego nie bylo to od razu naskoczenie tylko prosba o sprostowanie ;)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Beatkaaa
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 3 stycznia 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Świnki morskie: Bezik, Nana, Ptyś :)
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Beatkaaa » 3 stycznia 2013, 21:11

Dobrze, że czuwacie :) Prośba o sprostowanie, przy moich skrótach myślowych, zawsze mile widziana :D

A jeśli chodzi o Wasze rady i pytania to jak tylko będę robić coś źle ze swoim świniaczkiem, piszcie. Oczywiście, że będę próbować z nim różnych rzeczy - nowych pokarmów, wybiegów, hamaków. Ale nawet mimo najszczerszych chęci nie zawsze można wszystko wygrzebać na forum :) A od kogo lepiej się uczyć jak od doświadczonych właścicieli prosiaczków :)


Awatar użytkownika
monicace
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Zosia, Mania
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: monicace » 3 stycznia 2013, 21:20

Beatkaaa pisze:Na wybiegu byli razem, ale jedynie w celu zapoznania się ze sobą. Byłam tam też ja i nie pozwoliłabym na ewentualne psoty


Świnek nie powinno się spotykać z " przyjaciółmi". Jak już świnka wychowuje się sama, to niech tak zostanie, zwłaszcza jeśli świnki są odmiennych płci.Może Wam się wydawać, że dopilnujecie, aby świnki bawiły się grzecznie, ale w rzeczywistości, w takiej sytuacji bardzo szybko może Wam się niechcący powiększyć stadko.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Bezik :)

Postautor: Patrycja » 3 stycznia 2013, 21:25

Racja lepiej unikaj kontaktu waszych świnek,niech się wychowują osobno i tak razem nie mogą być więc po co je narażać na tęsknotę jak wyczują że są często blisko to będą tęsknić za sobą :yes:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas