Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Magda_Oska i Izzy :D

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Izzy, Elias, Elvira

Postautor: Magda_Oska » 6 listopada 2008, 15:52

To co? Gotowi na zdjęcia? :)
Dzisiejsza sesja... jeszcze ciepła... z godz. 15:00 :)

1. Elvirka
Obrazek
2. Czyż nie jestem piękna?
Obrazek
3. Skrzywiona Elvira :)
Obrazek
4. Chciałabym coś powiedzieć!
Obrazek
5. Grubas numer 1 :D
Obrazek
6. Elvirka skulona
Obrazek
7. Z grubasem numer 2 :)
Obrazek
8. Moje dwie pannice :) Izzy i Elvirka
Obrazek
9. Na pierwszym planie Izzulka :)
Obrazek
10. Izzy i Elvira
Obrazek
11. Z lotu ptaka :P
Obrazek
12. Dwa słodkie pyszczki :*
Obrazek
13. Udajemy, że się lubimy :)
Obrazek
14. Izzy i Elvirka
Obrazek
15. Moja wspaniała Trójka :*
Obrazek
16. Grubas nr 3 wśród dziewczyn :)
Obrazek
17. Big Trio
Obrazek
18. Elvirka, Izzy i Elias
Obrazek
19. Tak prezentuje się moje stado :)
Obrazek
20. Szepnę Ci coś na uszko :D
Obrazek
21. Eli, Izzy i Elvirek :)
Obrazek
22. Izzulek i spółka
Obrazek
23. Cóż za zdziwienie w oczach :D
Obrazek

Starczy wam tyle... na razie?

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Izzy, Elias, Elvira

Postautor: Magda_Oska » 9 listopada 2008, 23:22

Dziewczyny wytrzymują ze sobą w klatce kilka godzin, a potem znów działają sobie na nerwy :) Już przywykłam :)
Kastracji na razie nie będzie bo nie mam kasy. A w sumie za to wolałabym kupić nową klatkę (klatki) i spróbować wtedy jeszcze raz połączyć dziewczyny. Ale jeszcze trochę czasu nam to zajmie.

edit.
To jeszcze dorzucę filmik króciutki :)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 5411&hl=pl

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Moje fretki

Postautor: Magda_Oska » 27 listopada 2008, 22:35

Berciku, fretki wytarmoszone od Ciebie :)

A teraz obiecany filmik :)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 2089&hl=pl

Tak się moje fretki kochają :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Izzy, Elias, Elvira

Postautor: Magda_Oska » 7 lutego 2009, 17:13

No to czas na zdjęcia. :)
Ostatnio jak sprzątałam świniakom, to kilka fotek pstryknęłam. Ponieważ to było wielkie sprzątanie, to na zdjęciach jest tylko drewniany podkład i świnki :) Poidełka, miski, sianko i cała reszta doszły po sesji :)

1. Obrazek Dziewczyny
2. Obrazek I już się dogadujemy
3. Obrazek Teraz mamy dużo miejsca :)
4. Obrazek I Elias przyszedł w odwiedziny
5. Obrazek Eli pomaga w sprzątaniu :)
6. Obrazek Jak się tam dostać?
7. Obrazek Za kratkami :)
8. Obrazek Białe rodzeństwo :)
9. Obrazek z punktu widzenia świnki
10. Obrazek Mój biały niedźwiedź
11. Obrazek Misiu :D
12. Obrazek Siad, podaj łapę... :D
13. Obrazek Nauka chodzenia
14. Obrazek Elias z pozdrowieniami dla babci Skinny, dziadka Janka i wszystkich forumowiczów :P
15. Obrazek Elvirkun :D
16. Obrazek Skinny-Jankowa wnusia - Elvirka :)
17. Obrazek Wyginam śmiało ciało :)
18. Obrazek I ostatnie zdjęcie na dziś - Elvirka :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Moje fretki

Postautor: Magda_Oska » 16 lutego 2009, 22:09

Zdjęcia z dzisiejszego spacerku. Trzeba było skorzystać, że ładnie nam Szczecin zaśnieżyło :D

1. Obrazek Poznajcie Mikę - to młoda kotka mojej koleżanki z uczelni :)
2. Obrazek Bajzelek i Chandra na śniegu :)
3. Obrazek Towarzysze wspólnych spacerów - Bajzel i Mika.
4. Obrazek Wielka trójca :D
5. Obrazek Bałwanek
6. Obrazek Zdaje mi się, że Bajzelek ją ciągnie :)
7. Obrazek Buszowanie po śniegu
8. Obrazek Bajzel
9. Obrazek Chandra w bieli
10. Obrazek Czandra :)
11. Obrazek Chandra wcale nie chce iść za Bajzlem
12. Obrazek Idziesz, czy mam Cię ciągnąc?
13. Obrazek Chandra taka zmarnowana :)
14. Obrazek Białe szaleństwo
15. Obrazek Krasnal pod zaśnieżoną choinką
16. Obrazek To co? Nurkujemy?
17. Obrazek Gdzieś zapatrzone
18. Obrazek Bajzelek
19. Obrazek Ile tu jest fretek? Głowa Chandry, reszta - Bajzla :)
20. Obrazek :P
21. Obrazek Bajzel


Zaraz zacznę wgrywać filmiki :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Moje fretki

Postautor: Magda_Oska » 19 lutego 2009, 16:44


Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Moje fretki

Postautor: Magda_Oska » 20 czerwca 2009, 23:06

To tak na szybko jedno zdjęcie :P
Obrazek Na mojej fretce ćwiczę trymowanie :)
Czas było pozbyć się zimowego futra i zmienić na letnie :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Izzy, Elias, Elvira

Postautor: Magda_Oska » 4 września 2010, 22:06

W piątek, kiedy zbliżał się koniec pracy, pojechałam wyrzucić obornik. Koło płyty gnojowej mamy klatki ze świnkami morskimi i królikami. Poszłam więc zobaczyć jak moja Klara się miewa. Dowiedziałam się, że już dłużej nie może siedzieć u królika, gdzie ukrywałam ją przed zjedzeniem przez wilki. To oznaczało wyrok. Nie mogę jej wziąć... więc zostanie zjedzona.
Pojechałam pod kuchnię, gdzie wszyscy się spotykamy, aby oddać klucze, itp. Zaczęłam myśleć co z moją Klarą zrobić. Wszyscy zaczęli mnie namawiać, żebym się nie zastanawiała tylko ją wzięła. Żeby postawić mamę przed faktem dokonanym. No i stwierdziłam... że raz się żyje. Jak mnie zabije to trudno! Pojechałam szybko z babeczką po Klarę. Zapakowałam ją do kartonu i poszłam do Szkoły Zoologicznej (gdzie mieszkam). Na szczęście tym razem przyjechałam do Niemiec autem pożyczonym od brata, tak więc nie musiałam na nikogo czekać, żeby mnie odebrał. Zapakowałam prosiaka na tylne siedzenie i pojechałam do Polski.
Kiedy zajechałam do domu, moja mama już czekała na mnie w drzwiach, niczego nie świadoma. Kiedy ujrzała mnie w drzwiach, to powiedziała: "O nie! Nie wpuszczę Cię! Magda, ja nie chcę żadnych zwierząt! Masz ją oddać!". Ale weszłam do domu. Wydawało mi się, że na jej twarzy widziałam lekki uśmiech. Powiedziałam, że mi na koniec pracy wcisnęli karton ze świnką i nie miałam wyboru. Ale powiedziałam jej, że jeśli mama dziewczyny mojego brata będzie chciała ją wziąć, to oddam ją bez problemów nawet za pół roku (chodziło mi tylko o to, aby Klara żyła! Żeby nie zjadły jej wilki, żeby mogła cieszyć się życiem u kogoś, kto będzie ją kochał).
Na czas, kiedy sprzątałam u Izzy w klatce puściłam obie dziewuchy po kuchni. Izzy zareagowała fantastycznie na Klarę. Klara była mocno wystraszona, więc tylko spłaszczyła się na ziemi i grzecznie dała się obwąchać. Zaryzykowałam wpuszczenie ich obu do Izzuchowej klatki. Klara od razu schowała się pod stertą siana. Jest zestresowana nowym otoczeniem. Do tej pory siedziała na dworze w klatce z wielkim królikiem i inną świnką (która miała być dla innej dziewczyny, która pracowała ze mną w zoo). Człowieka widziała tylko jak dostawała jedzenie dwa razy dziennie i kiedy było im sprzątane. Chociaż ja zawsze jak tam byłam, to zaglądałam do niej i brałam ją na ręce.

Jestem strasznie zadowolona, że Klara jest u mnie, że Izzy zaakceptowała ją bez problemów i kłótni. Klara jest na prawdę piękną i kochaną świnką. Daje się ładnie wyciągać z klatki, a na rękach siedzi spokojnie. Na pewno się jeszcze boi, ale myślę, że to kwestia czasu. Wydaje mi się, że już u mnie zostanie :P Najważniejsze, że jest bezpieczna :D

Klara ma teraz około 2,5 miesięcy, jest koloru biało - beżowego (tak mi się zdaje :P) i ma piękne czerwone oczy :D Dostała imię Klara, ponieważ w Niemczech zdrobniale Klara, to Klärchen. A to po niemiecku znaczy Słońce (takie przyjemniejsze określenie zamiast Sonne :D).

Zdjęcia z 18 czerwca:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdjęcia z wczoraj, czyli pierwsze chwile w nowym domu :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Flaczek :D
Obrazek
Obrazek :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Moje fretki

Postautor: Magda_Oska » 2 grudnia 2011, 14:33

Dawno mnie nie było na forum... dawno nie pisałam w tym temacie....
Chciałam się z Wami podzieliĆ smutną wiadomością :(

Moje najukochańsze maleństwo wczoraj odeszło :(

Przedwczoraj wieczorem mama zadzwoniła do mnie, że Bajzelek strasznie stęka przy próbie załatwienia się, ale nic nie wychodzi. Ani siku, ani kupa. Wczoraj rano moja siostra poszła z nim do weta. Bajzelek miał zostaĆ zacewnikowany, niestety miał wszystko zapuchnięte. Miał robione USG. Okazało się, że ma nowotwór z przerzutami :( Miał też powiększoną prostatę i nadnercza. Jakiś czas temu miał robione USG i nic nie wykazało :( Nie chciałam aby cierpiał. Musiałam podjąĆ ciężką decyzję... mój najlepszy przyjaciel zasnął. Już nie cierpi :(

Jest mi strasznie źle. Ostatni raz płakałam jak byłam dzieckiem, teraz mi się to nie zdarza... ale od wczoraj nie mogę opanowaĆ łez!! Najgorsze jest to, że mnie przy nim nie było. Nie mogłam się z nim pożegnaĆ, tak samo jak nie mogłam pożegnaĆ z Alfikiem kiedy uciekł. Od dłuższego czasu zanosiłam się z zamiarem odciśnięcia jego łapki, aby kiedyś sobie ją wytatułowaĆ... za każdym razem jak wracałam do domu, to przekładałam to na kolejny przyjazd... jeszcze czas... jeszcze będzie przed nami mnóstwo wspólnych chwil. A dziś go nie ma :( wczoraj o godzinie 16:00 poszedł do lepszego miejsca, gdzie już nie będzie cierpiał :( Ciężko mi pisaĆ.... ;(

Bajzelku kocham Cię [*] ;((((((

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas