Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

mój świniaczek Pusio ;)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: czarna4472 » 3 czerwca 2012, 23:10

nugatka pisze:A co do tego Vitapolu, to ja nie rozumiem szumu... Znam świnki które żyły, jedna osiem lat, a druga sześć, i od początku do końca jadły tę karmę. Były zdrowe, umarły ze starości. Świnka czarnej ma 4 lata i wszystko jest w porządku... Wg mnie patologią jest zmiana karmy po tylu latach! A jeśli już ktoś by się uparł, to powinno się to odbywać bardzo, bardzo powoli.


No ja jeżeli podejmę się zmiany karmy to prosto nie będę miała, bo już kiedyś próbowałam mu zmienić powolnym procesem to mój świniaczek protestował po przez nie jedzenie... Wydaje mi się że to dlatego że on uwielbia wyjadać z Vitapolu te ziarna, których tam jest tak dużo ^^


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: kin28 » 3 czerwca 2012, 23:22

No właśnie i te ziarna są tam najgorsze, właśnie ich powinno się unikać. Możesz spróbować mieszać, jak się nie przekona to zostań przy tej.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: czarna4472 » 4 czerwca 2012, 12:29

Właśnie jak mieszałam karmy to Pusiatek miał focha albo wyżerał same ziarna ^^ jutro spróbuje jeszcze raz może tym razem się przekona ;)


Konto usunięte

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: Konto usunięte » 4 czerwca 2012, 17:03

Stopniowo,dodawaj malenko nowej karmy,zeby nie zauwazyl,po trochu zwiekszaj porcje,zobaczysz uda sie ;)


Mi$ia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2012, 14:22
Świnki morskie: Misia
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: Mi$ia » 4 czerwca 2012, 20:29

Nie no spoko jeśli wysterylizujesz samicę .Tylko uprzedzam bo rzadko się zdarza ,ale występują powikłania zawsze może wyjść coś nie tak.Ale Pusio jest też już duży i mógł by się nie zgodzić z nowym kolegą


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: kin28 » 4 czerwca 2012, 20:39

Moim zdaniem nie ma sensu sterylizować i męczyć samiczki, jeśli DA SIĘ dokupić samczyka. Bo inna sprawa, jak ktoś dostanie, pomyli się czy coś. Ale to ja i tak bym samca kastrowała. No cóż, czarna zadecyduje :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Konto usunięte

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: Konto usunięte » 4 czerwca 2012, 21:18

Wlasnie przy sterylizacji samic te powiklania wcale nie sa takie rzadkie


czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: czarna4472 » 5 czerwca 2012, 10:25

Mi$ia pisze:Nie no spoko jeśli wysterylizujesz samicę .Tylko uprzedzam bo rzadko się zdarza ,ale występują powikłania zawsze może wyjść coś nie tak.Ale Pusio jest też już duży i mógł by się nie zgodzić z nowym kolegą


No właśnie boje się tylko tych komplikacji i tak właściwie to mnie bardzo powstrzymuje :roll: a Pusiek jest już za stary na kastrację...

"Stopniowo,dodawaj malenko nowej karmy,zeby nie zauwazyl,po trochu zwiekszaj porcje,zobaczysz uda sie ;)"
mam nadzieje na razie chodzi do miski i wyżera starą karmę ;/ :(


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: kin28 » 5 czerwca 2012, 10:57

czarna, samiczka ma o wiele poważniejszy zabieg niż samiec, więc samca lepiej, ale po co, jak możesz dokupić samca? Weź jakiegoś w wieku około roku może, by nie był zbyt zwariowany? Łącz ich powolutku, jak nie ma kwi to nie rozdzielaj, zawsze muszą się troszkę pokłócić o teren, a potem im przejdzie. Zazwyczaj przechodzi. Jak byś brała z adopcji, to by Ci powiedzieli, jaki jest, czy lubi inne świnki. A jak by się nie polubili, to byś go oddała do domu tymczasowego. Nie każdy musi się przecież lubić, jak dla mnie taka opcja najlepsza.
Jaką karmę mieszasz? Najpierw dużo starej, mało nowej, potem coraz więcej nowej, coraz mniej starej, potem na równo, a potem coraz więcej nowej, aż będzie sama nowa. W końcu się nauczy. Jak po tych ~2-3 tygodniach nie będzie jadł tej karmy, tylko wyżerał starą to odpuść :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Konto usunięte

Re: mój świniaczek Pusio ;)

Postautor: Konto usunięte » 5 czerwca 2012, 12:01

No chyba,ze specjalnie chcesz kupic samice?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas