Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ja i moje świnki :D

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: nugatka » 9 marca 2013, 7:39

Nie dziwię się, że świnki po sobie skakały, skoro włożyłaś je razem do tak maleńkiej klatki! A patrząc z drugiej strony, to świnki tak robią, żeby ustalić hierarchię i nie należy im w tym przeszkadzać, tylko, że potrzebują dużo miejsca... Świnki to zwierzątka stadne, pewnie za sobą tęsknią. Widzą się, czują, ale nie mogą być razem... To przykre! Kup większą klatkę (100cm na 50cm lub większą) i niech świnki zamieszkają razem :). Obie klatki są malusieńkie i nie nadają się dla świnek (jakie to wymiary?). W tej z niebieską kuwetą, to prosiaczek nie może się nawet w poprzek klatki wyłożyć, na długość też ledwie się w niej mieści :sad:. A gdzie jakieś akcesoria? Paśnik na sianko, żeby świnki nie jadły tego, na który nasiusiają? Gdzie jakieś hamaczki, norki, tunele, domki? Półeczka/podest? Ale co tu mówić o akcesoriach, jak w klatce ledwo świnki się mieszczą... Gdzie one mają miski z jedzeniem? Pako gryzie pręty od klatki z tęsknoty za Łatkiem :sad:.

Co dolega Twojej starszej śwince? Czy chodzicie do weterynarza, który zna się na gryzoniach? http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewforum.php?f=53


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Damian_1 » 9 marca 2013, 11:34

Witaj na forum :)
Ładne świnki ;)


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 15:13

ulcia87 pisze:Witaj.Chlopaczki bardzo fajni :)

cześć,dziękuję :D


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 15:17

Fafka123 pisze:Wiesz, pomimo tego jednego wypadku ja bym nie rozdzielała świnek ;) To stadne zwierzaki, oczywiste że musza ustalić hierarchię i błahostkami typu podgryza,gania,gruchocze chyba nie należy się przejmować ;) Moi dwaj faceci są ze sobą już prawie miesiąc i nadal zdarzają się sprzeczki. Trzymając ich w dwóch osobnych klatkach robisz im krzywdę - nie tyle fizyczną co psychiczną bo to jednak świnki, potrzebują towarzystwa tego samego gatunku. Więc albo wkładasz ich do jednej klatki albo nie spotykasz ich ze sobą wcale bo tak jak pisałam sytuacja jedynie się pogarsza. Próbuj, co Ci szkodzi? Raz podgryzł ale nikt nie mówił że świnki od razu będą w sobie zakochane :) Niekiedy to długi proces i ne muszą wcale za sobą szaleć, chodzi o to aby miały towarzysza. Zdarzają się też świnki aspołeczne ale są one bardzo rzadko spotykane. Próbuj, to na razie moja rada ;)

Łatek w cale nie zwraca uwagi na Pako,a zostali rozdzieleni ponieważ nie chcę żeby Łatek zdechł,przez 2,5 lata był sam w klatce więc nie za bardzo interesuje się Pako.Pako natomiast często gryzie kraty żeby wejść do Łatka,jak wczoraj włożyłam Pako do klatki w której aktualnie jest Łatek to Pako zaczął wyganiać Łatka i znowu skakał na niego,wtedy mama kazała mi wyjąć Pako z klatki w której siedziała Łatuś :/


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 15:26

nugatka pisze:Nie dziwię się, że świnki po sobie skakały, skoro włożyłaś je razem do tak maleńkiej klatki! A patrząc z drugiej strony, to świnki tak robią, żeby ustalić hierarchię i nie należy im w tym przeszkadzać, tylko, że potrzebują dużo miejsca... Świnki to zwierzątka stadne, pewnie za sobą tęsknią. Widzą się, czują, ale nie mogą być razem... To przykre! Kup większą klatkę (100cm na 50cm lub większą) i niech świnki zamieszkają razem :). Obie klatki są malusieńkie i nie nadają się dla świnek (jakie to wymiary?). W tej z niebieską kuwetą, to prosiaczek nie może się nawet w poprzek klatki wyłożyć, na długość też ledwie się w niej mieści :sad:. A gdzie jakieś akcesoria? Paśnik na sianko, żeby świnki nie jadły tego, na który nasiusiają? Gdzie jakieś hamaczki, norki, tunele, domki? Półeczka/podest? Ale co tu mówić o akcesoriach, jak w klatce ledwo świnki się mieszczą... Gdzie one mają miski z jedzeniem? Pako gryzie pręty od klatki z tęsknoty za Łatkiem :sad:.

Co dolega Twojej starszej śwince? Czy chodzicie do weterynarza, który zna się na gryzoniach? http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewforum.php?f=53

ale przepraszam bardzo nie każdy ma pieniądze na większą klatkę,Moi rodzice mogą na klatkę wydać max.80 zł,miski mają z karmą w obydwóch klatkach,tak jak już wspomniałam Łatek nie zwraca uwagi na Pako,a kiedy w ten dzień co przez Pako zaczęła lecieć krew Łatkowi to moja mama powiedziała że Łatek sam chciał wyjść z klatki od Pako bo się bał.
Ostatnio namawiam mamę na większą klatkę ale jak na razie pieniądze na to nie pozwalają,a na większa klatkę i tak nie mam miejsca.Klatka może stać tylko w tym miejscu gdzie są te 2.Te wszystkie zabawki są za drogie,moje świnki ciągle są nawet na cały dzień wypuszczane na dywan.
A do weterynarza mama mówi że z Łatkiem nie pójdzie bo za drogo i mówi że woli kupić nowa świnkę morską,a ja ciągle ją namawiam na pójście do weta.No ale niestety ja nie mogę decydować bo jestem niepełnoletnia


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 15:44

Mam pytanie,czy włożyć Pako do klatki Łatka żeby byli razem na okres próbny czy zostawić ich tak jak są?


Awatar użytkownika
Princessa
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 8 marca 2013, 16:25
Świnki morskie: Chobiczek,Princ(Książe)
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Princessa » 9 marca 2013, 17:06

swetaśne świniaczki pozdrawiam Casey :D

Obrazek
Obrazek
Buleczka za tęczowym mostem
Kocham cię

Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 17:15

dziękuje :D
a co do pytania to jednak nie włożę Pako z powrotem do Łatka ponieważ przed chwilą znowu zaczęła lecieć mu krew i to mocno :( Coś myślę że muszę się przygotować coraz częściej na najgorsze :sad: :cry:


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Asia909 » 9 marca 2013, 17:16

Chanties
Masz mega małe klatki! One walczą o teren i dlatego sie biją.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 9 marca 2013, 17:26

Asia909 pisze:Chanties
Masz mega małe klatki! One walczą o teren i dlatego sie biją.

Już się nie biją bo są w osobnych klatkach ;)
Ale na nową większą klatkę dla nich obojga nie ma mowy bo Łatkowi ciągle leci krew z tego guza :cry:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas