Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witam :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Witam :)

Postautor: Wiktoria85 » 29 października 2017, 10:38

Witam Wszystkich. Jestem nowa jak widać zresztą :) Od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką Prosiaka o imieniu Zuzanna.
Mam do Was, jako doświadczonych posiadaczy / hodowców pytania.
Czy to normalne, że świnka która ma około miesiąca szaleje np. na punkcie natki pietruszki?
Jakie podłoże stosujecie w klatce? Czy np. mata łazienkowa a na nią wiórki to dobre rozwiązanie?
W jakich odstępach czasu, lub długości paznokietków obcina się je?


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Darom » 29 października 2017, 10:59

Wiktoria85 pisze:Witam Wszystkich.

Witaj...
Wiktoria85 pisze:Czy to normalne, że świnka która ma około miesiąca szaleje np. na punkcie natki pietruszki?

Tak. Najwidoczniej świnka cieszy się i okazuje tym, że jest szczęśliwa.
Wiktoria85 pisze:Jakie podłoże stosujecie w klatce? Czy np. mata łazienkowa a na nią wiórki to dobre rozwiązanie?

Na ten temat poczytaj sobie Tutaj i Tutaj oraz także Tutaj :)
Wiktoria85 pisze:W jakich odstępach czasu, lub długości paznokietków obcina się je?

Świnkom pazurki obcina się tak, żeby nie naciąć im tego białego najwrażliwszego miejsca przy ich pazurach.
Srednio co 2-3 tygodnie można im przycinać. Chyba, że sama stwierdzisz, że ma już długie pazury i należy je obciąć.


Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Wiktoria85 » 29 października 2017, 11:42

Dziękuje za odpowiedz :) Swinka je sianko jak szalona i dzisiaj zaczeła wskakiwać na domek i brykać jak szalona. I strasznie lubi się przytulać. Cieszymy się dlatego, bo najprawdopodobniej została sprzedana Nam przeziębiona Swinka. Jest pod opieką weta. Dostała antybiotyk w zastrzyku i probiotyk do podawania w domu. Będę wdzięczna za każda odpowiedż i podpowiedzi w razie jakich kolwiek pytań :) Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Ptyś i ... » 29 października 2017, 13:49

Zajżyj tu:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/
i tu:
http://www.swinka.vot.pl/mowa_swinek.html
To bardzo pomocne korzystoj na 100%.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
MagiaPL
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 sierpnia 2017, 21:45
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: MagiaPL » 29 października 2017, 22:21

Witaj :)
Tak normalne to dobrze że się cieszy :P
Ja od jakiegoś czasu testuje ten sposób maty łazienkowej. A pod nią daje "koreczki"
Jak na razie sprawdza się dobrze ale zobaczymy co dalej.. Jak na dłuższą metę :D
Obcinaj wtedy kiedy zobaczysz że są już wystarczająco długie. Nie da się określić czasu co ile obcinać ponieważ każda świnka jest indywidualna i każdej rosną inaczej :)
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Wiktoria85 » 30 października 2017, 8:35

DZień dobry czy jest ktoś tutaj tak rano? Mam problem z Zuzanką. Rano jak wstałam to siedziała w domku i nawet nie wyszła jak podeszłam do klatki by JeJ jesc dac. Zadnych gwizdów ani nic...Trochę mnie to zaniepokoiło. Wzięłam ja na ręce bez zadnych sprzeciwów i teraz lezy zawinieta w swój kocyk na łóżku i wygląda jakby albo miała doła albo Jej było wszystko jedno. Nawet pietruszki nie chce. Pomóżcie.....


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: ahimsa » 30 października 2017, 9:48

Hej, akurat ja jestem, u mnie jak to była chwilowa chandra, to minęła po może dwóch, trzech godzinach - tak samo ulubiona pietruszka, nie ruszył; ale już doba takiego leżenia była szkodliwa, ustawała praca przewodu pokarmowego... Także nie wiem, ja jak zadzwoniłam do lecznicy od małych ssaków jak Bursztynek nie jadł chyba właśnie dobę to kazali jechać jaknajszybciej do weterynarza - że to bardzo niepokojący objaw, więc może cóż, jest poranek, to może trzeba podjechać, albo zadzwonić do najbliższej lecznicy dla małych ssaków, czy zwierząt egzotycznych, czy tych weterynarzy polecanych przez Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, ostatecznie do ogólnego weterynarza (ale u mnie najbardziej pomógł telefon do lecznicy dla małych ssaków i zwierząt egzotycznych jednak, naprawdę tam uratowali świnkę) - przeprowadzą może jakiś wstępny wywiad...
Poza tym jak dalej nie będzie jadła trzeba będzie zacząć dokarmiać, bo potem dochodzą zaparcia itd. - może odezwij się jak się znowu pojawisz na forum, jeśli wcześniej się nic nie zmieni i zobaczymy jak będzie i wtedy albo ktoś inny, albo ja napiszemy jak dokarmiać. Fajnie, że zauważyłaś od razu.
Najbardziej bym życzyła, żeby Zuzance od razu wrócił humor... Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Wiktoria85 » 30 października 2017, 10:17

Byłyśmy u Weta... Pani Doktor zmierzyła temperature i dała zastrzyki wzmacniające, bo miała trochę za niską i osłabienie. Mamy coraz bardziej podejżenia, że została Zuzanka już chora mi sprzedana... Już jest lepiej :) Szamie sianko i nawet wodę zaczeła pić. Jeszcze jutro mamy pojechać do Doktor. Dziękuję ogromnie za odpowiedz ahimsa :) Mam nadzieję,że już będzie dobrze. Bo krótko jest u mnie ,a już się Baaardzo do Niej przywiązałam


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: ahimsa » 30 października 2017, 10:25

:) Cieszę się, że jest lepiej, fajnie, że szybko zadziałałaś :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas