Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witajcie;)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Kluzka » 18 grudnia 2017, 13:03

Podaj proszę nazwę hodowli, z której kupowałaś świnki. Jest zarejestrowana w CCP? Czemu nie poszła żadna skarga, skoro prosiaki były w takim stanie?
A zanim napiszesz kolejny raz głupoty, że sklepy zoologiczne nie są złe, to puknij się w czoło, obejrzyj ten film i przemyśl sobie wszystko jeszcze raz. To, że zoolog wygląda pięknie nic nie znaczy. Do każdego sklepu zwierzęta trafiają z pseudohodowli o tragicznych warunkach.
https://www.youtube.com/watch?v=7As7tEr7wBk

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 18 grudnia 2017, 15:13

Kluzka pisze:Podaj proszę nazwę hodowli, z której kupowałaś świnki. Jest zarejestrowana w CCP? Czemu nie poszła żadna skarga, skoro prosiaki były w takim stanie?
A zanim napiszesz kolejny raz głupoty, że sklepy zoologiczne nie są złe, to puknij się w czoło, obejrzyj ten film i przemyśl sobie wszystko jeszcze raz. To, że zoolog wygląda pięknie nic nie znaczy. Do każdego sklepu zwierzęta trafiają z pseudohodowli o tragicznych warunkach.
https://www.youtube.com/watch?v=7As7tEr7wBk

Napiszę dokładniej, kiedy kupowaliśmy Pamelę miałam 5 lat, to nie ja lecz moja mama ją kupowała i opiekowała się nią. Szczegóły tej historii znam głównie od mamy, bo sama nie pamiętałam tego aż tak dokładnie. Co do hodowli to wiem tylko tyle że została zlikwidowana a właścicielka się wyprowadziła. Kto wie może własnie dlatego że ktoś ją zgłosił. Ja sama nie pamiętam już nawet jak Pamela dokładnie wyglądała, mam tylko w wspomnieniach ogólny obraz jej wyglądu. Wtedy nikt nie myślał o tym, aby to zgłosić, po prostu zajęliśmy się swoimi sprawami. Wiem że to może brzmieć okrutnie, ale nie wiem czy nawet jakbym znalazła teraz tą właścicielkę to potrafiłabym winić ją za to że jedna z jej świnek zmarła 9 lat temu :( Co do sklepów, ja nigdzie nie pisałam że sklepy zoologiczne są dobre, ja tylko napisałam że niektóre hodowle mają gorsze warunki niż sklep. Po drugie, widziałam film, ale nie masz racji mówiąc ,, to że zoolog wygląda pięknie nic nie znaczy" - znaczy i to bardzo wiele. Jeśli przed przyjazdem do sklepu świnki tak wyglądają, a w sklepie są czyste i nakarmione to znaczy że o nie dbają. Winienie sklepu za to że w hodowli z której kupują świnki mają złe warunki jest bezsensu, sklep za to nie odpowiada. Nie mam tu na myśli wszystkich sklepów, tylko niektóre. Choroby genetyczne lub inne wady budowy nie zawsze występują z powodu kazirodczego rozmnażania świnek, to się może równie dobrze przytrafić w normalnych hodowlach. Tak niestety działa ten świat, i to nie tylko w przypadku zwierząt ale też i ludzi. Wiele jest osób, których rodzina jest zupełnie zdrowa i normalna, a one same są chore :( Nie wiem jak ty ale ja gdybym była świnką to wolałabym być już w sklepie zoologicznym nakarmiona i czysta, niż siedzieć w takiej hodowli brudna i głodna. Po trzecie gdzie jest napisane albo powiedziane że WSZYSTKIE sklepy tak kupują? Nie chcę podważać twojego zdania, bo każdy ma prawo mieć swoje, mówię to tylko na przykładach z mojego własnego życia :) Ta wiadomość nie ma być zła albo negatywna więc proszę jej tak nie odbierać :blush: !


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Ptyś i ... » 18 grudnia 2017, 21:03

Teksel i Pamel
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
a nie jak inni "współczują" po jednym stawiają. Ja postawiłem 12.

Nie no oni też żartowałem.

Z zoologa żyje z hodowli zdechły...
.jpg

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 18 grudnia 2017, 21:22

Ptyś i ... pisze:Teksel i Pamel
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
a nie jak inni "współczują" po jednym stawiają. Ja postawiłem 12.

Nie no oni też żartowałem.

Z zoologa żyje z hodowli zdechły...
.jpg

Dziękuję :blush: To była samiczka Pamela(nie Pamel) ;)

[*]- znicz dla wszystkich świnek, które odeszły przedwcześnie :sad:


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Kluzka » 18 grudnia 2017, 22:44

Felaja4 pisze:Tak niestety działa ten świat, i to nie tylko w przypadku zwierząt ale też i ludzi. Wiele jest osób, których rodzina jest zupełnie zdrowa i normalna, a one same są chore :(


Nie, nie jest tak. Choroby i wady genetyczne, jak sama nazwa wskazuje, sa genetyczne. Ktos z rodziny jest w takim przypadku nosicielem, wiec nie mozna tu mowic o ludziach zupelnie zdrowych. Chyba, ze masz na mysli mutacje genetyczne - wtedy, a i owszem. Ale sklonnosc do takowych wiaze sie bezposrednio z uwarunkowaniami genetycznymi.
Nie wiem, czy jestes swiadoma, ale kazdy czlowiek jest nosicielem ladnych kilkuset chorob dziedziczonych recesywnie, a wiec nieujawnionych. Teraz przeloz to na swinki i ich kazirodcze rozmnazanie. Kupujac swinke z zoologach masz praktycznie 100% pewnosci, ze w przyszlosci wyskoczy Ci z jakas choroba.
Eh, i prosze o wybaczenie braku polskich znakow :evil:

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 19 grudnia 2017, 15:25

100% pewności że będzie chora?- to lekka przesada moja świnka jest już w wieku emerytalnym, a nie była chora jeszcze ani razu.Tak myślałam o mutacjach, sorry za błąd ;) Ja nie twierdzę że nie masz racji, bo może faktycznie widziałaś świnki żyjące w tak fatalnych warunkach albo miałaś sama świnkę która miała wadę genetyczną. Tak mogło być, to co pisałam, jest tylko wynikiem obserwacji zwierząt moich i moich przyjaciółek(też miały zwierzęta z zoologa). Nie wiem wszystkiego o świnkach i przypuszczam że nigdy wiedzieć nie będę. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, jak pisałam to tyczy się tylko niektórych sklepów i niektórych świnek :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: MixQQ » 19 grudnia 2017, 16:44

100%? Oczywiście że nie, nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora. Pasuje tutaj raczej określenie "większość sklepów" aniżeli 100% pewność - bo tej nigdy nie było i nie będzie


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 19 grudnia 2017, 17:26

MixQQ pisze:100%? Oczywiście że nie, nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora. Pasuje tutaj raczej określenie "większość sklepów" aniżeli 100% pewność - bo tej nigdy nie było i nie będzie


O to mi chodziło ;) Większość owszem, ale nie wszystkie. Mój prosiaczek jest tego żywym dowodem ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Ptyś i ... » 19 grudnia 2017, 20:24

Po tej dyskusji wejdźcie na kanał Kakadu na YT. Rozwala różnica między "mądrościami", a rzeczywistością.

Zajrzyjcie!!!

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 19 grudnia 2017, 21:09

Ptyś i ... pisze:Po tej dyskusji wejdźcie na kanał Kakadu na YT. Rozwala różnica między "mądrościami", a rzeczywistością.

Zajrzyjcie!!!

Kakadu ma kanał na YT? Mogę jakiś link, sorki ale nie umiem znaleźć :blush:


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas