Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witajcie;)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Ptyś i ... » 19 grudnia 2017, 21:21

To mówię jak. :)
1. Wejdź na KOMPUTER/LAPTOP
2. W opcjach wyszukiwania weź KANAŁY.
3. Szukaj. Wpisz Kakadu.
PS: W komentarzach mam nick Typowy Janusz.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika

SkinnyPimpcia
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2017, 21:13
Lokalizacja: Żagań,lubuskie
Świnki morskie: Pimpcia♡
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: SkinnyPimpcia » 20 grudnia 2017, 8:17

Mam 12 lat i nie mam zbyt dużej wiedzy o swinkach,ponieważ mam dopiero pierwszą swinke w życiu.Jest ona rasy skinny (moja ulubiona :love: ),samiczka i nazywa się Pimpa(imię wzięłam z włoskiej bajki,którą widziałam w wakacje we Włoszech :no: ).A wszystko zaczęło się...
...gdy w czerwcu (chyba)w zoologu zobaczylam za szybą dziwne zwierzę. Było podpisane "świnka skinny".Od razu pokochałam tę rasę. w domu wygooglowałam sobie "skinny" i dowiedziałam się mnóstwo rzeczy o tych swinkach.Potem czytałam wszystko o tej rasie i zapragnęłam ją mieć. Zanim kupiłam z rodzicami prosiaka,czytałam ,jak postępować ze swinką.Tak właśnie trafiłam na cavia.pl :tooth: .Później, kiedy już wiedziałam jak zadbać o prosiaczka,zaczęłam szukać hodowli bądź ogłoszenia o oddaniu.Na olx znalazłam ogłoszenie o małych swinkach ( do hodowli jakieś 300km! bo w najbliższych nie mieli ) .To ogłoszenie nie było z jakiejś patoli (zaraz będą hejty:"kupiłaś z jakiejś nielegalnej hodowli! "[Nieprawda]"poczytaj sobie na SPŚM" itp..Świnka którą kupiłam od NORMALNEJ RODZINY ma się dobrze i jest najlepszym prosiaczkiem na całym świecie :love4: :love:


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Kluzka » 20 grudnia 2017, 13:18

A i tak wsparłaś pseudohodowlę. Brawo.
Czytałaś o warunkach, jakie trzeba zapewnić prosiakom? No to słucham, jakie wymiary ma klatka, ile towarzyszy ma twoja świnka i jaką karmę jej podajesz.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Ptyś i ... » 20 grudnia 2017, 15:11

NAJBLIŻSZA 300 KM?!?!? Przecież Polska ma wymiary ok. 500 km x 500 km. Chyba na oceanie mieszkasz. XD

Zobaczcie ten kanał na YT. OK? Mądrzą się, a w sklepach wiecie co.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: MixQQ » 20 grudnia 2017, 15:59

SkinnyPimpcia pisze:) .To ogłoszenie nie było z jakiejś patoli (zaraz będą hejty:"kupiłaś z jakiejś nielegalnej hodowli! "[Nieprawda]"poczytaj sobie na SPŚM" itp..Świnka którą kupiłam od NORMALNEJ RODZINY ma się dobrze i jest najlepszym prosiaczkiem na całym świecie :love4: :love:

Każdy kupuje gdzie chce i nikt nie ma prawa Ci narzucać co masz robić, jak masz robić. Nie wiem po co się tłumaczysz, z czegoś, z czego naprawdę nie ma sensu się tłumaczyć.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 20 grudnia 2017, 16:46

Kluzka pisze:A i tak wsparłaś pseudohodowlę. Brawo.
Czytałaś o warunkach, jakie trzeba zapewnić prosiakom? No to słucham, jakie wymiary ma klatka, ile towarzyszy ma twoja świnka i jaką karmę jej podajesz.

To było do mnie czy do SkinnyPimpcia? Jeśli do mnie to : klatka najlepiej 100cm dla jednej, moja świnka jada karmę i suszone zioła pomieszane ze sobą, Karma Versele-Laga a zioła Hansepet + oczywiście jakieś warzywa/owoce. Świnki powinny mieć towarzysza tej samej płci, ale niektóre świnki takie jak moja są aspołeczne i nie lubią innych świnek lub się ich boją( nawet na tym forum znajdziesz takie przypadki) :) Dla niedowiarków, tak faktycznie są przypadki świnek które nigdy się nie przyzwyczają do innej świnki, nawet na wybiegu czy neutralnym gruncie ;) A i kanał Kakadu oglądałam, jeśli mam być szczera to nie widzę, żeby świnkom działa się tam krzywda. Mają jedzenie, wodę, są czyste. Jedynie sklep ma trochę niedociągnięć wiedzowych, ale nie jakoś specjalnie, widziałam już gorszą niewiedzę niż ta ;) Jeśli zaś chodzi o sałatę, to moja świnka ją jada, wprawdzie w śladowych ilościach i sałata jest z własnego ogródka, ale jada i to już od 5 lat i nigdy nie miała problemów z wzdęciami, ani żadnych innych chorób. Aczkolwiek zanim podacie świnkom sałatę radziłabym się upewnić czy prosiaczkowi nic po niej nie jest, bo inaczej może być nie wesoło :(


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Ptyś i ... » 20 grudnia 2017, 17:27

Felaja4. Ile odwiedziłaś Kakadu? Bo niektóre mają lepiej, niektóre gorzej.
PS: W ostatnim filmiku o " św. Mikołaju w Kakadu" napisałem w kom., że pewnie właściciele dostali rózgi za warunki zwierząt. Heh.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 20 grudnia 2017, 18:22

Ptyś i ... pisze:Felaja4. Ile odwiedziłaś Kakadu? Bo niektóre mają lepiej, niektóre gorzej.
PS: W ostatnim filmiku o " św. Mikołaju w Kakadu" napisałem w kom., że pewnie właściciele dostali rózgi za warunki zwierząt. Heh.


Byłam w 5-6 Kakadu, coś koło tego :) Świątecznego odcinka nie oglądałam, ale postara się zobaczyć( jak znajdę) ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Dona » 20 grudnia 2017, 20:06

[/quote] Każdy kupuje gdzie chce i nikt nie ma prawa Ci narzucać co masz robić, jak masz robić. Nie wiem po co się tłumaczysz, z czegoś, z czego naprawdę nie ma sensu się tłumaczyć.[/quote]
No niby masz rację, przestępstwem to nie jest i nikt narzucać nie może. Ale swoją opinię wyrazić można i nikt nie może tego zabronić. Jeśli hodowla nie była zarejestrowana to była pseudo. I ten fakt trudno podważyć. A jakie zdanie na temat pseudo ma większość na tym forum to też wiadomo. Oczywiście zawsze można trochę delikatnej wyrażać swoje zdanie.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: MixQQ » 25 grudnia 2017, 17:57

Dona pisze:No niby masz rację, przestępstwem to nie jest i nikt narzucać nie może. Ale swoją opinię wyrazić można i nikt nie może tego zabronić. Jeśli hodowla nie była zarejestrowana to była pseudo. I ten fakt trudno podważyć. A jakie zdanie na temat pseudo ma większość na tym forum to też wiadomo. Oczywiście zawsze można trochę delikatnej wyrażać swoje zdanie.

Owszem - wyrazić można, tyle, że w owym fragmencie chodzi o "tłumaczenia" użytkownika na temat zakupów, które oczywiście są niepotrzebne. O opiniach nie było wcale mowy, więc nie wiem co ma jedno do drugiego.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas