Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Otarcia na grzbiecie skinny

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
anhzelaa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 20:16
Kontaktowanie:

Otarcia na grzbiecie skinny

Postautor: anhzelaa » 31 stycznia 2018, 20:22

Witam, <br>
Zauważyłam dzisiaj w godzinach popołudniowych ranę na grzbiecie mojej skinny. Niedawno, około godzinę temu pojawiła się kolejna rana. Świnka od początku zamieszkania ze mną ma duży apetyt. Niestety bardzo boi się ludzi, natomiast gdy widzi inne zwierzęta nie robi to dla niej różnicy i zachowuje się normalnie, nie ucieka. Skinny jest oliwiona co 1-2dni w zależności od stopnia tłustej skóry. Mógłby mi ktoś poradzić co mam robić w tej sprawie? Jakie są przyczyny? Przez chwile myślałam, że świnka się drapie i stąd rany na grzbiecie. (Z ran nie leci krew, są one troszke zaczerwienione, z wyglądu przypominają kreski).
Bardzo martwie się o niego, proszę o pomoc!:((


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Otarcia na grzbiecie skinny

Postautor: Kluzka » 1 lutego 2018, 10:37

O ile są to tylko zadrapania, to nie ma powodu do obaw, taki już urok golasów. Problem się pojawia, jeśli masz podejrzenia co do chorób dermatologicznych. Warto wtedy odwiedzić weterynarza, żeby pobrał zeskrobinę i upewnił się co do sytuacji. Często różne problemy skórne na początku wyglądają jak zwykła, przesuszona czy podrażniona skóra. Oczywiście w granicach normalnego rozsądku - zwykłe zadrapanie to nie powód do obaw, ale długotrwały świąd, który być może powoduje drapanie - już tak.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas