Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witajcie !

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Havana
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2018, 21:28
Świnki morskie: Edek, Chrupka i Miętka
Kontaktowanie:

Witajcie !

Postautor: Havana » 13 lutego 2018, 22:23

Mam 14 lat oraz trzy prosiaki : Samca Edzia oraz samiczki Chrupkę i Miętkę ;) Dziewczynki mają ok 4 lata i są ze mną ponad rok natomiast Edka mam od samego początku i ma prawie półtorej roku. W tym miesiącu Edek będzie kastrowany i boje się, że coś mu się stanie :confused: Moje "stadko" mieszka w klatce Cavia Creative 140cm (Samiec jest oddzielony od samiczek) Mają Domek, hamaczek, tunel i legowiska. Moje prosiaczki bardzo lubią karmę Versele-Laga Cavia Nature i Cavia Complete (Chociaż bardziej preferują tą pierwszą) Po za tym uwielbiają koperek :tooth: Potrafią zrobić strajk głodowy po to aby dostać to czego chcą :rotfl: Edzio przepada za kolbami od JR farm (Są bez zbożowe)
Jak tak sobie na moje prośki patrzę to każda jest inna:
Chrupka - Jest najgrubsza w typie rasy rex, jej ulubione zajęcie to jedzenie bez przerwy i spanie a najlepiej spanie koło jedzenia (Lub na jedzeniu :lol: ) Ta cwana ruda świnka chcę dominować nad Miętką wygania ją z domku, tunelu i spod hamaka. Jej wielkość to dwie Miętki więc się nie dziwie że Miętusia jest posłuszna xD
Edek- Najbardziej towarzyski tylko go się dotknie i od razu grucha :) Jest on długowłosy w typie peruwianki co czasem bywa kłopotliwe gdy do jego kuperka przyklejają się jego bobki :wacko: Kiedyś miał brata Koleta który niestety odszedł dawno temu z nieznanej przyczyny :sad: (Najbardziej możliwe jest zatrucie czymś)
Miętka - Najbardziej strachliwa, nie lubi gdy wyciąga się ją z klatki ale niestety ma chore serce i musi brać tabletki :( Jest bardzo chuda waży mniej niż 800g chociaż je normalnie. Ta prośka ma problem ze zgryzem i co jakiś czas musi chodzić do weta aby spiłował jej ząbki. Kiedyś miała taki moment że przestała jeść i podawałam jej karmę ratunkową i wodę przez strzykawkę (ważyła wtedy 610g :O )
Na szczęście na chwilę obecną cała trojka ma się dobrze ;) Mam nadzieje, że pozostanę dłużej na tym forum Żegnam :D


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Witajcie !

Postautor: ahimsa » 14 lutego 2018, 9:51

Hej, sympatyczne małe stadko, pozdrawiam :)



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas