Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Przesylamy pozdrowienia z Berlina

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
jovi777
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 2018, 14:56
Lokalizacja: Berlin
Kontaktowanie:

Przesylamy pozdrowienia z Berlina

Postautor: jovi777 » 16 lipca 2018, 15:33

Witam, mam na imie Jowita (przepraszam za brak polskich trzcionek- ale nie mam polskiej klawiatury i mozliwosci zmiany trzcionki)

Od niedawna zamieszkal razem ze mna Baranek.
Jest samczykiem , ktory urodzil sie 05.05. 2018 roku.
Jest mieszanka. Mama- urocza Rozetka, tata przesliczyny Alpaka.
Pochodzi z domowej hodowli i szukal natychmiastowego domku, wiec go przygarnelam :)

Jak na razie maluszek jeszcze jest wystraszony, aktywny noca, w dzien raczej nie wychyla noska ze swojego domku.
Najwazniejsze, ze ma apetyt. Jak na razie wydaje dzwieki na drobne halasy- typu gruchania.

Wkrotce zamierzam dokupic mu towarzystwo.
Slyszalam, ze najlepiej starszego samczyka przygarnac, aby uniknac rywalizacji (7/8 miesiecy).
Czy jezeli wzielabym kastrata to tez musi byc starszy od niego?
Mile widziane wskazowki :)

Baranek nie jest moja pierwsza swinka.
Kilkanascie, dobrych lat temu, mialam samiczke gladkowlosa o imieniu Kunta, ktora dozyla u mnie 8 lat.
Miala rowniez raz mlode :)
Kunta odeszla w wyniku chorych lapek (rakowate sprawy).
Zaczelo sie od jednej potem zaatakowane byly wszystkie lapki. Weterynarz robil co mogl aby ja ratowac. Odeszla...i mnie zostawila...na dlugie lata nie odwazylam sie przygarnac nowego stworka.
Teraz przyszedl czas, ten czas, gdzie moglam bez oporow przyjac pod swoj dach nowego mieszkanca mojego malego zoo w domku. (Rybki, zabki i 12 letni kot- ktory zna swinki a ja wiem jak ostroznie postepowac aby obydwa zwierzaki zyly ze soba w zgodzie pod baczyna kontrola)- moja pierwsza swinka zyla z dwoma kotami.

01.jpg
- Baranek
Baranek 01.jpg
- Baranek
Baranek 15.07.2018.jpg
- Baranek

mama.jpg
- mama Baranka
tata.jpg
- tata Baranka

Kunta 1989.jpg
- Kunta

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy ;) :D

Jovi

Awatar użytkownika

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas