Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Matt Onn / Wafel

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Matt_Onn
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2021, 16:10
Kontaktowanie:

Matt Onn / Wafel

Postautor: Matt_Onn » 21 sierpnia 2021, 16:22

Cześć wszystkim.
Mateusz, po 30 już :yes:
Świnia w domu od 2 tygodni. Zdjęcie jakoś wrzucę niebawem. Mieszkam na Lubelszczyźnie, choć pochodzę ze Śląska.
Zarejestrowałem się by czegoś się o prosiakach dowiedzieć. Miałem kilka lat żółwia, jednak świniak trzeba to przyznać jest bardziej kontaktowy. Prosiaka wymyśliła żona. JA nie byłem przekonany ze względu na obawy o smród, oraz to czy nie będzie drzeć ryja w nocy. Sen niestety mam lekki jak przysłowiowy królik. Jako że jestem nowy na forum i w ogóle w temacie posiadania prosiaka liczę na wyrozumiałość.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie


Awatar użytkownika

guciozyzio
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 lutego 2021, 12:09
Świnki morskie: Gucio i Zyzio
Kontaktowanie:

Re: Matt Onn / Wafel

Postautor: guciozyzio » 23 sierpnia 2021, 16:30

Cześć, witamy na forum.
Fajnie, że masz prosiaka, ale świnki to stadne zwierzaki i jeśli masz taką możliwość adoptuj lub dokup Waflowi kolegę, klatka powinna mieć wtedy wielkość min. 120cm lub 100cm, dla jednego to min. 100cm, ewentualnie 80cm ale raczej 100. Mam nadzieję, że dowiesz się na forum wielu rzeczy.
Pozdrawiam :)


Jagodaczeq
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2021, 13:38
Kontaktowanie:

Re: Matt Onn / Wafel

Postautor: Jagodaczeq » 29 sierpnia 2021, 13:47

Koniecznie dołącz do niego drugą świnke tej samej płci wykonując dobre łączenie. O łączeniu świnek morskich jest duzo w internecie. Jak nie dołączysz drugiej świnki to trzeba mieć świadomość że zwierzątko sie męczy. Minimum klatki dla 2 świnek to 7200 cm kwadratowych czyli np. 120x60cm czym większa tym lepsza. Na podłożu coś miękkiego np. Mata łazienkowa a pod to podkłady higieniczne lub pellet. Można mieć też trociny odpylone ale trzeba regularnie wymieniać co moim zdaniem się nie opłaca bo jak ma się mate łazienkową to zamiata się z niej bobki dwa razy dziennie a podkłady lub pellet wymienia się kiedy jest zesikany. Karm także dobrze swoją świnke czyli karm ziołami (minimum 7 rodzai ziół osobne mieszanki się nie liczą), oczywiście siano w paśniku cały czas, świeże warzywa 100 gram dziennie na swinke i fajnie jak podaje się "granulat versele laga cavia complete" lub "beapher nature" ale nie jest on obowiązkowy. Woda w poidełko wymieniana codziennie. To co tu napisałam to prawidłowe warunki dla świnek jak są jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo
Pozdrawiam ☺️



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas