Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Burrito

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Burrito

Postautor: Laurka » 7 października 2012, 17:20

DSCN2167.JPG



Oto własnie Burrito. Pochodzi z zoologa, gdzie trafiła podobno z zadbanej prywatnej hodowli. Ma dopiero pięć tygodni i jest troszkę nieśmiała, ale robi szybkie postępy. Jak na razie nie czuje się na tyle pewnie, aby biegać i hasać poza klatką, ale uwielbia przesiadywać na kolanach.
Byłam pewna, że posiadam gdzieś w piwnicy klatkę 120 po króliku, aczkolwiek nie mogę jej nigdzie znaleźć, więc Burri jak na razie mieszka w przymałej i zdecydowanie nieodpowiedniej dla niej klateczce. Zaopatrzyłam się już w dużą ilość siatki i znalazłam fajne kuwetki na allegro, ale nie mogę się zdecydować, jaką właściwie klatkę chcę zbudować. Myślę o zwykłej, niskiej 120 lub 40x40, ale kilku piętrowej ( z nisko osadzonymi pięterkami i łatwym przejściem)


Awatar użytkownika

Adamos
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 września 2012, 19:36
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: Adamos » 7 października 2012, 17:23

Super świnka ale ale 40x40 to mało kup jej np 100x100 i dokup mu znajomego/znajomą :D


Konto usunięte

Re: Burrito

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 17:25

Witajcie :) urocza świnka :) Myślisz o towarzyszu dla Burrito?? Osobiście polecam klatkę 120 łatwiej ci będzie świnkę wyjąć :)


Kiki i Rika
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 20 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Polska woj. Łudzkie Zduńska Wola - Karsznice
Świnki morskie: Kiki
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: Kiki i Rika » 7 października 2012, 17:25

Witam Ciebie i Burrito :) Polecam Ci abyś zrobiła dużą klatkę. Im większa klatka tym lepiej ;)


Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: Laurka » 7 października 2012, 17:35

Dzięki :) W przypadku 40x40 chodziło mi o to, żeby zrobić kilka pięterek, nisko osadzonych, żeby Burri nie zrobiła sobie krzywdy, spadając i z szerokimi kładkami o dużym kącie nachylenia. Taką klatkę znacznie łatwiej byłoby mi ulokować w pokoju, ale nie wiem, jak podobałaby się Burri :P
Na razie nie myślę o towarzyszce, ale po wykonaniu większego mieszkanka, zacznę się nad tym zastanawiać.


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: kin28 » 7 października 2012, 17:38

Laurka pisze:Pochodzi z zoologa, gdzie trafiła podobno z zadbanej prywatnej hodowli.

Ale nie zarejestrowanej.
Laurka pisze:niskiej 120 lub 40x40, ale kilku piętrowej ( z nisko osadzonymi pięterkami i łatwym przejściem)

Zdecydowanie 120, nie ważne ile pięter, ale 40x40 to za mało. Minimum 70-80 cm.

Świneczka cudowna, a ja witam na forum :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Konto usunięte

Re: Burrito

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 17:40

kup dużą klatkę z wybiegiem gdyż świnka szybko rośnie i potrzebuje miejsca a 40 cm to za mało jak świnka będzie miała podobne gabaryty długości :) zrób półkę powieś hamaczek i świnek będzie szczęśliwy :) obowiązkowo dobra i wartościowa karma z witaminą C , sianko , woda oraz świeże warzywka i owoce :)


Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: Laurka » 7 października 2012, 17:52

Owszem, niezarejestrowanej. Hmm zastanawia mnie to, co piszecie o klatce. Przy trzech pięterkach 40x40 pole powierzchni jest dokładnie takie samo jak przy jednym piętrze 120x40.
Karmę kupiłam z firmy beaphar XtraVital, Premium Food, zawierająca witaminę C. Dodatkowo ziółka podstawowe dla świnki morskiej Herbal Pets, natkę pietruszki i duuużo sianka.


Konto usunięte

Re: Burrito

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 17:55

Pole powierzchni tak ale pomyśl o tym że świnka niebawem zmieni swój rozmiar więc na każdym z tych pieter będzie jej ciasno i ledwo będzie mogła na nie wejść i sie obrócić , jeszcze sobie zrobi jakąś krzywdę. Więc naprawdę odradzam :)


Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Burrito

Postautor: Laurka » 7 października 2012, 17:55

Teraz już rozumiem, zrobię 120, dziękuję :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas