Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Krówka, Limonka & Hetman

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Krówka, Limonka & Hetman

Postautor: Mufeska » 16 lutego 2013, 10:49

Witam ponownie na forum. Byłam tu ostatnio jakoś rok temu, kiedy jeszcze Muffin był Muffinką, a Limonka miała innego właściciela. (;
Zwę się Ada, lat w kwietniu będzie piętnaście. Jeżdżę konno 6 lat, świnki mam od października 2011 roku. Jak stałam się właścicielką dwóch świnek - Eski [*] i Krówki? Ano, Krówka była prezentem urodzinowym dla mojej siostry ode mnie, a jako, że ja też przecież zwierzę mieć muszę, kupiłam także Eskę. Żyły sobie, karmione granulatem dla kur, ewentualnie jakąś śmieciówką, aż do 13 stycznia 2012 roku, kiedy to coś niedobrego zaczęło się dziać z Eską. Biegunka mianowicie. W poniedziałek do weta, trzy godziny czekania, aż przyjmie i słyszymy diagnozę - biegunka i wzdęcia. Na dodatek miała złamaną nogę. Dostawała silne leki na tę nogę i antybiotyk. Odwodniła się. Zmarła 20 stycznia 2012 roku. Mówiłam, że już nigdy w życiu nie będę miała innej świnki, że nie chcę, nie będę, jak nie ma Eski, nie ma innej świnki. Ale kiedy spoglądałam na samotną Krówkę, tak tęskniącą za Eską, nie mogłam jej tak zostawić. Krówka i Eska bardzo się kochały. Spały wtulone w siebie, nigdy nawet na siebie nie cykały, krok w krok za sobą chodziły - miłość absolutna, totalna i nieskończona. Więc, w poniedziałek do zoologa (tak, świnki z zoologa, wspierajmy pseudohodowlę, a co! Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nigdy nie wiedziałam o SPŚM :x) i kupujemy świnkę! Najbrzydszy i najbardziej komiczny stwór będący tam, rzekomo samiczka, Muffinka. Czarny łepek, łyse czoło i włoski sterczące jak rogi, wielkości chomika, zresztą zachowaniem niewiele się toto różniło. Krówka wyglądała jak matka tego malucha. Ale Muffinka podrosła, a Krówce się zaczęła ruja. Zdziwiona zachowaniem Muffinki, sprawdziłam jej płeć. No facet, jak malowany! Wielki szok, co, jak i gdzie, co teraz zrobić - załatwić dwie nowe świnki, a Krówkę i Muffina oddzielić, czy oddać obie, czy go wykastrować...? Rodzice byli za kastracją, my za nowymi świnkami. Wygrałyśmy spór. 19 kwietnia, moje urodziny, idziemy do pobliskiego zoologa. 2 osoby oddały swoje świnki - samca i samicę. Bieremy, a co! Samica do mnie, bo Krówka moja, a samiec do siostry. Dziewoję nazwałam Limonką. Raczej typowa świnka, gładkowłosa, tricolor, niespecjalnie ładna dla osób, które je widziały, dla mnie jednak najpiękniejsza wraz z Krówką. <3

Krówka - łagodna świnka, bardzo przytulaśna i ogólnie cudowna. Lubi się zwinąć w rogalika i zasnąć. <3 W weekendy rano biorę ją do łóżka i czasem ze mną zasypia :D Sprytna, zawsze potrafi uciec z wybiegu i biegać po całym pokoju. Uwielbia hamaki i natkę pietruszki.
Obrazek

Obrazek

Limonka - zołza, po prostu. Jak się jej coś nie podoba, daje subtelne znaki - jeżeli nie załapiesz, marny twój los. Potrafi dziabnąć, dość boleśnie. Sika jak głupek, trzeba wyczaić moment, w którym ma zamiar skropić cię swym cudnym moczem. Liże jak najęta, po twarzy, ustach, rękach, palcach, nosach, stopach, łydkach... słowem - wszędzie gdzie znajdzie goły kawałek skóry. Nie lubi Krówki i mojej siostry. :D

Obrazek

Obrazek

I razem, grube zady. :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 maja 2013, 10:33 przez Mufeska, łącznie zmieniany 5 razy.

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Posty: 831
Rejestracja: 24 lutego 2011, 19:05
Lokalizacja: Pszów
Świnki morskie: Jessi ;) fifi [*]
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka!

Postautor: Damian » 16 lutego 2013, 11:19

Granulat dla kur ? :wow: Czym teraz karmisz świnki ? Limonka, jest urocza *.* Kocham czarno-białe świneczki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
ulcia87
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: 21 września 2012, 11:25
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Chrumcio :)
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka!

Postautor: ulcia87 » 16 lutego 2013, 12:50

świniaki śliczne,szczególnie Limonka :) Też mnie przeraził granulat dla kur :shock:


Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka!

Postautor: Mufeska » 16 lutego 2013, 14:06

A bo ja nie wiedziałam, że to jest granulat dla kur. Mówili, że to dla gryzoni, że świnki to właśnie jedzą, itd., itd. Przestałam to kupować, jak zobaczyłam wizerunek kury właśnie na tym, bo zazwyczaj to cwanie zakrywali. Miałam jeszcze wątpliwości, ale zobaczyłam, że nasze kury też coś takiego dostają. Przestałam w ogóle chodzić do tamtego sklepu, bo to właśnie tam są tacy specjaliści, że 60 - tka to dla nich idealna klatka dla czterech świnek, no i to oni źle określili płeć Muffina.
A co do tego, czym karmię świnki teraz - jak się dowiedziałam, że to granulat dla kur, z trzy razy kupiłam Vitapol. Potem sięgnęłam po Cavię Complete i kupowałam, dopóki Limonka nie przyszła, czyli jakiś miesiąc, ale ta zołza średnio ją jadła, więc kupiłam Cavię Naturę, żeby zobaczyć, jak ta karma jej podchodzi. Bingo! Zarówno Krówka, jak i Limonka uwielbiają tę karmę, schodzi w minutę cała miseczka. :D Kupiłam im 2,5 kg wór, bo akurat był w zoologu w dość atrakcyjnej cenie (45 złotych, taniej niż w sklepach internetowych, bo nie trzeba płacić za przesyłkę) no i jeszcze trochę tego mają. Sianko mam od nas z stajni, świeże, zielone, pachnące, no i oczywiście owoce, warzywa, jakieś suszki, lubią też otręby owsiane (czytałam na Caviarni, że mogą jeść. Nie dają im za dużo, tylko trochę). Także bez obaw, nie karmię ich żadnym granulatem dla kur ani niczym innym. : p

Limonka dziękuje z całego świnskiego serducha za miłe słowa <3

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Posty: 831
Rejestracja: 24 lutego 2011, 19:05
Lokalizacja: Pszów
Świnki morskie: Jessi ;) fifi [*]
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka!

Postautor: Damian » 16 lutego 2013, 15:00

No, moje tez uwielbiają C.Nature... A Complete nie je ani jedna ^^

Obrazek

Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka!

Postautor: Mufeska » 16 lutego 2013, 15:12

Zdjęcia z wybiegu! Niestety, dziewczyny biegały tylko dziesięć minut i poszły spać. :D

Całuski, całuski <3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Weeeeeź mnie stąd, nie umiem wyjść! :D

Obrazek

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka - wybiegowe zdjęcia :D

Postautor: Mufeska » 28 lutego 2013, 19:40

Post pod postem, inaczej nikt by nie zauważył :D
Krówka jest modelę :3

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka - wybiegowe zdjęcia :D

Postautor: kin28 » 28 lutego 2013, 20:39

Moja kochana Krówcia <3

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka - wybiegowe zdjęcia :D

Postautor: Mufeska » 28 lutego 2013, 20:44

Wiewiórozając xD

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Awatar użytkownika
lola
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 8 listopada 2012, 13:26
Świnki morskie: Daisy i Bibi:) łasuchy :D
Kontaktowanie:

Re: Krówka & Limonka - wybiegowe zdjęcia :D

Postautor: lola » 1 marca 2013, 11:51

Śliiicznee świniaczki :D

Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

  • Dołącz do nas