Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Lolinek i Boluś

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
azja
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 października 2013, 13:02
Lokalizacja: niedaleko Krakowa
Świnki morskie: Bolo i Lolinek
Kontaktowanie:

Lolinek i Boluś

Postautor: azja » 10 października 2013, 18:51

Witam.

Jestem nowa na forum i chce Wam przedstawić moich chłopaków, Bolka i Lolka.
Boluś (biały z rudym pysiem) jest filozoficznie nastawionym do życia sybarytą. Ma oszałamiającą fryzurę i jest niestety całkowicie nie fotogeniczny. Na żywo rzuca na kolana, wygląda jak hybryda rasowego punka z owcą.

Lolinek (trikolor) jest bezczelnym i gadatliwym pieszczochem, któremu jednakowo smakuje siano, marchewka i moje rękawy. Ma ulizaną półdługą sierść, która wzdłuż kręgosłupa rośnie pod prąd. Moim zdaniem jest mieszańcem rozetki z jeżozwierzem.

Świnki pojawiły się w naszym domu dość... spontanicznie, za sprawą uroku osobistego Bolka. Właściwie mój syn marzył o króliku i po królika się wybraliśmy. Jedno Bolusiowe spojrzenie pogrzebało szanse wszystkich królików świata. Trzy dni później pojawił się Lolo. Loliś ma przebojową osobowość i zadatki na kawał prosiaka. Obydwaj skradli serca całej rodziny i błyskawicznie się oswoili.
Chłopcy zamieszkują w klatce 80cm i na razie się w niej mieszczą. Docelowo będzie 120-140cm. Biorąc pod uwagę ich apetyt i wieczorne sesje popkorningu, muszę się chyba pospieszyć z zakupem.

Fotki chłopaków zrobiłam tydzień temu, teraz są rozmiar więksi wzdłuż i dwa rozmiary wszerz.

Pozdrawiam, azja.
Załączniki
IMG_5281.JPG
IMG_5278.JPG


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
aneska1616
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 września 2013, 13:04
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Moja przygoda ze świnkami dopiero sie zaczyna. Mam juz Arielke:)
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: aneska1616 » 10 października 2013, 20:42

Fajne chłopaki :>


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: merida91 » 10 października 2013, 21:24

Dwa prześliczne knurki! Koniecznie wymiziać je ode mnie i moich chłopaków!!! ;)


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: Paula » 10 października 2013, 21:48

Witaj :) Oba świniaczki śliczne, wymiziaj :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
azja
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 października 2013, 13:02
Lokalizacja: niedaleko Krakowa
Świnki morskie: Bolo i Lolinek
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: azja » 10 października 2013, 23:47

Dzięki za dobre słowo. O Lolu można powiedzieć wiele ale śliczny to on nie jest ;) taka mała nastroszona paskuda z ADHD. Za to Boluś to pewnie jakaś dziesiąta woda po arystokracji, ma bardzo miękkie, jedwabiste futerko. Wczoraj dostali liście chrzanu. Najpierw skonsumował spory kawał, potem na resztę nasikał a na koniec w tym usiadł... Coś czuję, że pielęgnacja jego arystokratycznego wizerunku będzie sporym wyzwaniem :naughty:

Chłopcy własnie mieli atak monstrualnej głupawki (trociny dwa metry wokół klatki, bo najlepsza droga do hamaka prowadzi przez wiszący paśnik, koniecznie z poślizgami na zakrętach) i obudzili psa. Pies przyszedł się na nich pogapić. Pierwszy raz pozwoliłam mu z bliska, wcześniej nie chciałam stresować dodatkowo i tak wypłoszonych prosiaków.
Widok przekomiczny: dwie pary świńskich oczek z fascynacją wpatrzone znad krawędzi kuwety w sznaucera. Sznaucer (olbrzym) zastygły nad klatką z obrzydzeniem wypisanym na mordzie ("pani trzyma te szczury w domu? i jeszcze je karmi?? i pewnie nie można ich zjeść... co za paskudztwo").
Można się gapić godzinami. Właśnie padli i śpią. Bolo w kąciku a Lolinek uwalił się na boku na samym środku klatki. Chłopak nie ma oporów ani kompleksów :lol:


Awatar użytkownika
AnusiaK7
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 9 sierpnia 2013, 5:49
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Tola [*] / Maniek
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: AnusiaK7 » 11 października 2013, 0:23

Witaj cudowne chłopaki!
P.S. Te czerwone kuleczki na zdjęciu to co to jest? :)


Awatar użytkownika
azja
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 października 2013, 13:02
Lokalizacja: niedaleko Krakowa
Świnki morskie: Bolo i Lolinek
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: azja » 11 października 2013, 10:03

AnusiaK7, te czerwone kuleczki to owoce głogu. Mieszkam na wsi i w okolicznych krzaczorach rośnie tego sporo. Głóg jako zioło ma łagodne działanie nasercowe i z racji przynależności do różowatych, podejrzewam, że ma też sporo witaminy C w owockach. Chłopcy pożarli liście, obgryźli gałązki i zjedli też sporo owocków, chociaż smakiem nie powalają - są mdłe i mają dużą pestkę. Przyniosłam im też owoce dzikiej róży (co wymagało pewnego poświęcenia, bo róża kuje jeszcze bardziej, niż głogi) ale nie chcieli jeść. Być może dlatego, że mają wszystkiego za dużo, karmienie ich to radocha, ale i wyzwanie. Jestem zwolenniczką żywności nieprzetworzonej więc granulat i syntetyczną witaminę C traktuję jako zło konieczne. Niestety nie mam "swoich" warzyw i muszę kupować ale zieleniny i ziół jeszcze jest u nas pod dostatkiem. Chłopakom posmakowały pokrzywy i zastanawiam się nad ususzeniem ich na zimę, póki jeszcze nie zważyły ich przymrozki. Z tego, co czytałam w necie pokrzywa jest prawdziwą bombą witaminową a babcia męża uważa, że nie ma lepszego suplementu dla zwierząt.
Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego gdy byłam dzieckiem i za czasów młodości moich rodziców świnki dożywały bez problemu 8-10 lat, mimo, że nikt wtedy nie słyszał o markowych granulatach i dodatkach witaminowych. Teraz spośród znajomych świnek czy królików mało której udało się przekroczyć 4 lata, a często umierają jako podrostki :(
Wtedy, 20-30 lat temu świnki jadły trawę, korzeniowe warzywa, obierki i inne resztki, chleb i (o zgrozo) owies i pszenicę. Czyżby obecnie pula genetyczna była słabsza i zwierzaki bardziej delikatne? czy jednak żywność jest niezdrowa, toksyczna, rakotwórcza?


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: Paula » 11 października 2013, 11:06

azja pisze:Dzięki za dobre słowo. O Lolu można powiedzieć wiele ale śliczny to on nie jest ;)


mi sie Lolinek podoba bardziej, ma fajne kolorki :P

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: merida91 » 11 października 2013, 11:30

Lolek to taki dinozaur słodziuchny :D


Awatar użytkownika
lola
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 8 listopada 2012, 13:26
Świnki morskie: Daisy i Bibi:) łasuchy :D
Kontaktowanie:

Re: Lolinek i Boluś

Postautor: lola » 11 października 2013, 12:57

Ślicznii chłopcy. Pozdrawiam z moimi dziewuchami:)

Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas