Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pepa i Lula

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Patrycja » 12 marca 2014, 17:36

Ewa świnki śliczne zadbane widac że dbasz o swoje pupilki ;) powiedz mi bo tez się zastanawiam nad tym dry bed tylko nie wiem czy zda on egzamin przy długowłosych świnkach czy da się łatwo odkłaczyć? W sumie Lilcia jest na bieżąco podcinana a sheltusia jak dojedzie to będzie jeszcze mała wiec włoski tez nie zbyt długie. Ja na razie stosuje matę i pod spodem seni, całość zmieniam co 10-12 dni a kuwetkę gdzie Lilcia się załatwia zmieniam codziennie. Nie wiem jak to będzie przy dwuch dziewczynkach , klatka jest 100 na 50cm . Czy ten dry bed śmierdzi ? jak jest zasiusiany? bo zanim mała się nauczy kuwetkowania to też teochę potrwa a wiadomo że małaświnka częściej siusia i bobczy :blush:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Ewaunia » 12 marca 2014, 18:37

Drybed absolutnie nie śmierdzi. Przy 4 świnkach wymieniam go co 7 dni a moje świnki leją gdzie popadnie. Niby mają kuwetę ale trafia do niej może 5% siuśków i bobków. Klatka 150x75 cm, tak jak pisałam pod drybedem mam brykiet sosnowy Pinokio. Zawsze sucho, zawsze pewnie. :D Co do odkłaczania to ja go odkurzam "turboszczotką" i jest znów gotowy do użytku.
POLECAM!

Jeszcze jedno co do drybedów… Mam 2 rodzaje i jeden z nich jest to drybed a drugi to oryginalny vetbed i ten drugi jest lepszy i znacznie lepiej wygląda po praniu, nie zbija się tak w praniu (nie bubli się) tak jak ten różowy (różowy do drybed) na ostatnich zdjęciach.

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Patrycja » 13 marca 2014, 17:31

to chyba się skusze na ten dry bed, widziałam na allegro oryginalny z UK kawałek 100x75 za 90zł akurat do mojej 100 -tki. Może jeszcze żadziej będę sprzątać jak mały szkrabek dojedzie, bo tak myslę teraz jest ok bo Lilka kuwetkuje ale mała zołza zanim się nauczy to te seni pod matą będzie czuć moczem. Doszedł mi garaż od elki super sprawa porządnie odszyty i za kilka dni zaraz zamawiam drugi na zmianę dla dziewczynek. Ewa nie masz rodziny przypadkiem w Krakowie? mamy mały problem z transportem z Krakowa. Chodzi o to że potrzebna będzie mi osoba która odbierze świnkę w Krakowie i dalej z Krakowa wsadzi ją w busa do mnie.


Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Ewaunia » 13 marca 2014, 19:45

Ja czasami bywam w Krakowie.
Kiedy świnka przyjedzie do miasta Kraka?

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Patrycja » 15 marca 2014, 14:42

Ewa za dwa tyg. moja mała kuleczka będzie w Krakowie jeżeli do tego czasu nic nie wymyśle a tobie by odpowiadał ten termin to będę ci bardzo wdzięczna.


Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Ewaunia » 15 marca 2014, 15:03

Ok. Musimy ustalić więcej konkretów. Może się uda...

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: pelasia4444 » 17 marca 2014, 17:59

piękne są :)

Czy wszystkie Twoje świnki są oswojone? tzn. chętnie przychodzą na ręce, lubią się tulić, chodzą swobodnie po mieszkaniu?


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Paula » 17 marca 2014, 18:03

śliczne te Twoje wszystkie świnki :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Pepa i Lula

Postautor: Ewaunia » 17 marca 2014, 18:20

Z oswojeniem moich świnek to jest tak że Ircia się nie boi nie ucieka i na kolanach siedzi pięknie ale do czasu aż jej się nie znudzi, wtedy zaczyna podgryzać i to znak, że mój czas się skończył.
Peppa i Lula to dwie torpedy klatkowe. Złapać je nie jest łatwo ale jak już je mam to baaaardzo lubią mizianie, "mruczą" na całego.
Najfajniejsza jest Bibi najmłodsza, z wyciągnięciem jej z klatki nie ma problemu, na rękach jest spokojna, lubi głaskanie i cały czas węszy, wącha mój nos, usta wyciąga główkę i węszy, prawie jak mój husky, jest niesamowita.
Każda z nich jest inna i każda kochana.

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas