Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nono :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Nono
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 17:07
Świnki morskie: NoNo :*
Kontaktowanie:

Nono :)

Postautor: Nono » 20 grudnia 2013, 18:17

Witam serdecznie.
Od 5 dni jestem szczęśliwa posiadaczką świnki Nono.
Nono dwa tygodnie temu zobaczyłam w sklepie zoologicznym, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Przyznam się, że nie miałam w planach zakupu prosiaczka…ale myślałam tylko o niej. Po tygodniu zadzwoniłam do sklepu z zapytaniem czy świnka nadal jest na sprzedaż. Udało się! Wsiadłam w samochód i przywiozłam do domu nowego domownika:)
Nono na chwilę obecność zmuszona jest żyć samotnie, mieszka w klatce 60 centymetrowej.
Je karmę firmy Cavia Nature i Nager – Menue, siano Herbat Pets z ziołami, pomieszane ze zwykłym sianem. Do tego oczywiście pomału warzywa – marchew, ogórek, bazylia, spróbowała kawałek brokułu ale najbardziej uwielbia pietruszkę, za nią zrobi wszystko:) Z owoców na razie zjadła jabłko, planuje podać jutro kawałek banana lub gruszki. Zauważyłam, że z gałązek najbardziej lubi jabłoń, pozostałe cieszą się małym zainteresowaniem.
Podkład, który stosuję to Pinokio, na nim jest teraz mata łazienkowa. Chodź pierwszego dnia były wiórki z Pinokio a drugiego ręcznik, ale zauważyłam, że świnka się drapie i gryzie (sprawdzam jej codziennie skórę, nie ma żadnych zadrapań, śladów na skórze, jedynie ciemną skórę za uszami gdzie nie ma sierści – więc dalej obserwuję).
Nono wydaje z siebie pierwsze dźwięki, czekam z niecierpliwością na głośniejsze :D Jest jeszcze płochliwa, ale nie ucieka już przy wyjmowaniu z klatki.
Załączniki
DSCN0150.JPG
DSCN0149.JPG
DSCN0139.JPG


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: merida91 » 20 grudnia 2013, 19:17

Świnka śliczna, ale klatka malutka. Dla jednej świnki potrzeba co najmniej 70 cm, ale to minimum, najlepsza byłaby 80 cm. W sklepach namawiają do zakupu 60 cm, ale to nie prawda - wiem, bo sama kupiłam taką klatkę która teraz leży w piwnicy :(


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: alvantis » 21 grudnia 2013, 17:00

witaj na forum :)
świnka prześliczna ale klatka zdecydowanie za mała ;/ musi być minimum 80 cm albo chociaż 70 cm bo 60 cm to min. dla chomika jest

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Posty: 831
Rejestracja: 24 lutego 2011, 19:05
Lokalizacja: Pszów
Świnki morskie: Jessi ;) fifi [*]
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: Damian » 21 grudnia 2013, 18:32

alvantis, Człowiek uczy się na błędach. Przykładem tego, jesteś ty. Sama niedawno trzymałaś świnkę w takiej, i nie szło do Ciebie przegadac, bo wiedziałas lepiej ._.

Witam na forum + śliczna swinka.

Obrazek

Awatar użytkownika
Nono
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 17:07
Świnki morskie: NoNo :*
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: Nono » 21 grudnia 2013, 20:49

Macie racje, że latka jest za mała, w przyszłości będę myśleć o większej. Dzisiaj oglądałam 70 centymetrową jednak wizualnie i tak jest mała. Ale nie wiem gdzie postawię 80 cm, chyba i swoje gniazdko powinnam powiększyć :)
Chciałabym aby Nono jak najwięcej czasu spędzała poza klatką, ale na razie kończy się to chowaniem pod kanapą.
Dzisiaj dostała do swojej mini klatki wygodny domek, jeszcze bardziej zmniejszył powierzchnię, ale widać że jest z niego bardzo zadowolona :)
Załączniki
DSCN0151.JPG


Awatar użytkownika
kitalke
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 19:12
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Billie
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: kitalke » 21 grudnia 2013, 21:37

Śliczna świnka! :) Daj więcej zdjęć ♥

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: alvantis » 22 grudnia 2013, 13:12

Damian pisze:alvantis, Człowiek uczy się na błędach. Przykładem tego, jesteś ty. Sama niedawno trzymałaś świnkę w takiej, i nie szło do Ciebie przegadac, bo wiedziałas lepiej ._.

no wiem, napisałam tylko że za mała ;) chyba mogę tak pisać nie? :unsure: a jak nie to przepraszam :c

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Nono
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 17:07
Świnki morskie: NoNo :*
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: Nono » 22 grudnia 2013, 21:55

alvantis - oczywiście, że możesz tak pisać. Jestem świadoma wielkości klatki :)

Nono dzisiaj zwiedzała całe mieszkanie (bez kuchni, bo czyha za dużo niebezpieczeństw) i towarzyszyła w ubieraniu choinki oraz pakowaniu prezentów:)

Dlatego razem z Nono życzymy Wam cudownych Świąt, rodzinnego ciepła, wielkiej radości a pod choinką dużo prezentów. Prosiaczkom Nono życzy dużo zdrowia, przytulania i wspaniałych łakoci :)
Załączniki
DSCN0182.jpg
który dla mnie? :D
DSCN0173.jpg
pod choinką chyba wygodniej niż w domku :)


Mr.G
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 grudnia 2013, 11:55
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: Mr.G » 22 grudnia 2013, 22:22

ahhh te świnki!
jak ich tu nie kochać!


Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Nono :)

Postautor: Patrycja » 2 stycznia 2014, 19:49

ładna dziewczynka z niej,ciekawe ma umaszczenie :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

  • Dołącz do nas