Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Gaya
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:55
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: Gaya » 24 lutego 2014, 17:44

Jeszcze napisze bo widze ze Karino bardzo sie irytujesz . Swinka wysalana Poczta nie zdechnie , jesli jest wysalna w odpowiednim transporterku , ma co potrzeba w nim i o odpowiedniej temperaturze powietrza , na to wszstko zwraca sie uwage . A ja robie to bardzooooooo rzadko , zawsze staram sie by jak najrzadziej wysylac w taki sposob i udaje mi sie to . dziekuje wszytsko na ten temat .


Awatar użytkownika

Gaya
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:55
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: Gaya » 24 lutego 2014, 17:47

No wlasnie kto rezerwuje swinki na slowo!! Nie mam hodowle od tego samego czasu co ty mialas i nigdy do konca nie jest rezerwacja na slowo !!


Awatar użytkownika
kasica236
Hodowca
Posty: 72
Rejestracja: 26 czerwca 2012, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Gładka pasztetowa :P i jej córa ruda murzynka :)
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: kasica236 » 24 lutego 2014, 17:49

Taaa a że leży na poczcie kilka dni to co tam ...już pominę fakt jak poczta traktuje przesyłki...Poprostu żałosne.Wiesz,że nie wolno wysyłać zwierząt poczta? Wykluczając ptaki oczywiście.

Zapraszam na stronkę www.morswinka.pl.tl

Kobaltowa
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lutego 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: Kobaltowa » 24 lutego 2014, 18:19

Podkreślę, że jeśli ktoś zostanie złapany na takim procederze może iść do więzienia nawet na 3 lata :).


Awatar użytkownika
kasica236
Hodowca
Posty: 72
Rejestracja: 26 czerwca 2012, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Gładka pasztetowa :P i jej córa ruda murzynka :)
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: kasica236 » 24 lutego 2014, 18:28

W takim razie zapraszam kogoś z SPŚM! Mają dowody jak na dłoni.

Zapraszam na stronkę www.morswinka.pl.tl

Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: SPŚM » 24 lutego 2014, 18:30

Gaya... aż żal czytać...
Pani Katarzyno, miałam nadzieję, że sobie wyjaśniłyśmy. Jeśli chodzi o przeprosiny z mojej strony, to nie widzę problemu - PRZEPRASZAM.

Dowody? Proszę na [email protected] i żeby to nie były tylko posty na forum. Jakieś potwierdzenie, że wysyła pocztą, dowody większego ciężaru gatunkowego.

Obrazek

Gaya
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:55
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: Gaya » 24 lutego 2014, 18:38

Przestancie dzieci robic komedie bo zal mi Was . Moje swinki sa wysylane tak jak tzreba odpowidnio , nie broncie teraz w taki sposob swoich tylkow . Bo jedna byla hodowczyni , nie jest wporzadku i pobuje oszukiwac , a na temat drugiej juz nic nie powiem , bo brak slow !!


Kobaltowa
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lutego 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: Kobaltowa » 24 lutego 2014, 18:41

Jedną radę mam dla Ciebie chcesz zmieniać świat zacznij od siebie :).


Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: SPŚM » 24 lutego 2014, 18:45

Gaya pisze:Przestancie dzieci robic komedie bo zal mi Was . Moje swinki sa wysylane tak jak tzreba odpowidnio , nie broncie teraz w taki sposob swoich tylkow . Bo jedna byla hodowczyni , nie jest wporzadku i pobuje oszukiwac , a na temat drugiej juz nic nie powiem , bo brak slow !!

Dzieci? Dzieci nie mają KRS-u, no ale jak uważasz. Już samym tym stwierdzeniem potwierdzasz, że nie szanujesz rozmówcy. Niczyjego tyłka nie bronimy. Była hodowczyni jest nie w porządku? A z której strony?

P.S. Pisz po polsku, a nie jak dziecko w gimnazjum, proszę. Szanuj język.

Obrazek

Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Moje czworaczki, a wkrótce będą maluszki!!

Postautor: SPŚM » 24 lutego 2014, 18:49

A, jeszcze tak gwoli ścisłości. Jakiś czas temu wysłaliśmy zapytanie do Poczty Polskiej na temat ich regulaminu przesyłek. Chodziło o kwestie przesyłu zwierząt. W skrócie:
- przesyła się tylko ptaki domowe i ozdobne,
- nie można przesyłać żadnych innych zwierząt (pająki, chomiki, świnki morskie), ponieważ nie są dopuszczone do przewozu,
- wysyłający podpisuje, że to co jest w paczce jest dopuszczone do przewozu i wysyłka innych zwierząt jest niezgodna z przepisami i nielegalna,
- jeżeli inne zwierzę niż ptak jest przesyłane to najprawdopodobniej pracownicy nie mają świadomości i nie są poinformowani (np. owady),
- paczka wychodzi w ten sam dzień i musi być dostarczona na następny dzień,
- paczki takie powinny być przyjmowane przed 15 i nie powinny być przyjmowane w piątki,
- paczka taka jest oznaczona: ostrożnie i priorytet i jest odpowiednio droższa,
- jeżeli jest podejrzenie, że w środku jest kot/pies lub inne zwierzę niedopuszczone do przewozu to pracownik poczty ma obowiązek odmówienia przyjęcia przesyłki,
- przeważnie ptaki są transportowane w dużych pudłach kartonowych, w klatkach drewnianych, w klatkach metalowych, często jedna ściana pudła jest osiatkowana lub z dużymi otworami, ptak ma dostęp powietrza, jest widoczny,
- zwrot "rzecz o krótkim okresie trwałości" nie dotyczy zwierząt, chodzi tu np. o banany, pomidory itp.

Także radzę się zastanowić i takich ogłoszeń
Obrazek
w internecie nie umieszczać

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas